A jövő munkahelyét alakítja ki a Bosch

A jövő munkahelyét alakítja ki a Bosch

2015. augusztus 16. 19:07, Vasárnap
Amennyiben a munkatársak össze vannak kötve egymással, akkor mindenki hozzájárulhat egy projekt sikeréhez.

A közös munkához, különösen, ha az emberek egymástól távol vannak, mindenképpen szükség van a megfelelő technikai háttérre. A Bosch nem sajnálja a pénzt a fejlesztésekre a Next Generation Workplace nevű programjában. A konszern világszerte 240 000 munkahelyet lát el a legújabb irodai alkalmazásokkal. Volker Deutschmann mérnök, a projekt műszaki vezetője elmondta, hogy globális vállalatként össze akarják kötni az összes dolgozójukat, hogy még jobb együttműködést érjenek el.

A cég egységes és felhasználóbarát szoftvereket akar beszerezni, s igazodna a közösségi médiahasználathoz és az olyan kommunikációs eszközökhöz, mint a videotelefonálás és a chat. A programok a notebookokon és az okostelefonokon egyaránt használhatók lesznek, a munkahelyen éppúgy, mint otthon. 2015 végéig körülbelül 100 000 munkahelyet látnak el új szoftverekkel, a többit 2016-ban szerelik fel. A Next Generation Workplace projektbe a Bosch mintegy 800 millió eurót fektet be.

A távlati cél az, hogy a társaság alkalmazottai együttműködhessenek függetlenül attól, hogy éppen hol vannak. Ehhez jelenti az első lépcsőfokot az integrált környezet. Minden alkalmazást egyetlen programból lehet majd elindítani és a dokumentumokat pedig néhány kattintással megnyitni, a különböző szöveges fájlokon vagy éppen táblázatokon közösen dolgozhatnak majd a szakemberek. A megoldásokat ötvöznék a Bosch Connected platformmal, ezáltal csökkenhet az e-mailek száma és még egyszerűbbé válhat a kommunikáció. A szoftvercsomag része az Office 2013, a Sharepoint, a Skype for Business és a OneNote.

Deutschmann kiemelte, hogy a projektet 2013-ban indították el és nem a technikát, hanem a felhasználókat helyezték a középpontba. Számos kérdést tettek fel az embereknek, például hogy szerintük milyen követelményeknek kell megfelelniük a jövő munkahelyének. Elemezték a válaszokat, majd négy tesztkörnyezetet alakítottak ki, amiket a dolgozók kipróbálhattak. Az első új generációs munkahelyeket Malajziában és Észak-Amerikában hozzák létre.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások