Új konzorcium a 3D LCD technológiák szabványosítására

Új konzorcium a 3D LCD technológiák szabványosítására

2003. március 9. 16:50, Vasárnap
Néhány japán nagyvállalat a héten New Yorkban közösen számolt be arról, hogy létrejött egy olyan új konzorcium, melynek elsődleges feladatai közé tartozik a háromdimenziós sztereografikus LCD (folyadékkristályos kijelző) technológiák népszerűsítése, valamint az ezen technológiákra épülő újgenerációs kijelzők kereskedelmi forgalomban történő mihamarabbi megjelenésének az elősegítése.

A bejelentés kapcsán szó esett arról, hogy a háromdimenziós megjelenítés korántsem számít újdonságnak, azonban az elmúlt években ebben a piaci szegmensben megjelent eszközök még nagyon kezdetlegesek voltak, legtöbbjükhöz speciális szemüvegeket kellett használni, ami roppant módon fárasztotta az emberi szemet.

A konzorciumot olyan nagy és neves japán technológiai cégek hozták létre, mint például a Sanyo, a Sharp, a Sony, az Itochu, vagy az NTT Data. A konzorcium céljai közé tartozik többek közt olyan hardveres és szoftveres technológiák szabványosítása, melyek révén a lehető legrövidebb idő alatt megjelenhetnek majd a piacon azon első, széles körben használható háromdimenziós kijelzők, melyek működésükhöz semmilyen kiegészítő eszközt (speciális szemüveg) nem igényelnek, és akár huzamosabb időn keresztül is minden további nélkül használhatók.
"Tény, hogy egyelőre nagyon kicsi a háromdimenziós sztereografikus eszközök piaca, azonban ez az eddig megjelent eszközök ismeretében nem is csoda. A felhasználók nem akarnak olyan eszközöket használni, melyek számos kényelmetlenséget okoznak számukra, tehát olyan háromdimenziós kijelzőket kell piacra dobni, melyek használata kényelmes és nem bántja a szemet" - nyilatkozta az üggyel kapcsolatban Joel Pollack, a Sharp Microelectronics kijelzőfejlesztési részlegének az alelnöke, majd hozzátette, hogy cége nemrégiben a világon az elsők közt fejlesztett ki olyan 3D-s megjelenítő rendszert, melynek használatához nincs szükség speciális szemüvegre.

A konzorcium tagjai úgy vélik, hogy elsősorban a szabványosítás teljes hiányával okolható, hogy az eddig megjelent háromdimenziós kijelzők egyrészt fárasztották az emberi szemet, másrészt pedig rossz képminőséget produkáltak. Az említett japán cégek úgy vélik, hogy a szabványosításra fordított összegek nem számítanak kidobott pénznek, ugyanis a 3D-s LCD kijelzők előtt nagyon fényes jövő áll. Ezen kijelzőknek egyébként elsősorban a gyógyászatban, a számítógépes tervezésben, no és persze a szórakoztatóipari eszközök esetében vehetjük majd nagy hasznát.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások