Munkaügyi perek várhatnak a Vivendi Universal Gamesre

Munkaügyi perek várhatnak a Vivendi Universal Gamesre

2004. július 2. 13:24, Péntek
A játékfejlesztő óriásvállalat a nemrég bejelentett elbocsátások mellett egy programozó perével is szembe kell néznie, aki az embertelen munkakörülményekre hivatkozva citálta bíróság elé a céget.

A nemrég az átszervezések miatt az írott és az online sajtó címoldalára került Vivendi Universal Gamesre alaposan rájár a rúd mostanában. Neil Aitken - többek között - azért perelte be a munkaadóját, mert a cég nem volt hajlandó kifizetni a túlóráit, illetve még kötelezték arra is, hogy saját kezűleg meghamisítsa a rá és a munkaidejének nyilvántartására vonatkozó munkaügyi papírokat. Ráadásul állítása szerint a vele történtek nem egyedi esetek a vállalatnál. Így például az egyik leggyakoribb módszer az, hogy az alkalmazottak munkaidejét papíron szigorúan napi nyolc órában tüntetik fel, míg a túlórákat egyszerűen sehol sem vezetik. Ezzel szemben a fejlesztők gyakran dolgoznak hétvégén is, de a hivatalos kimutatásokban ezek a pluszmunkák sem szerepelnek.

Mindemellett 2000 óta Neil Aitken szerint a programozók a túlórákért egyetlen centet sem kapnak. A szakember elmondta azt is, hogy neki például egy szabályos munkaszerződése volt, amiben ugyan szerepelt, hogy nem mindig heti 40 órát, hanem valamivel többet kell dolgoznia, ám arról senki nem szólt neki egy szót sem, hogy gyakori, szinte mindennapos lesz, amikor naponta 12 órát fog dolgozni. Ez pedig ugye kicsit több, mint a heti 40 óra kismértékben való túllépése.

A férfi azt reméli, hogy a bíróság megítéli neki - afféle kárpótlásul - a túlóráiért járó elmaradt pénzt. A Vivendi Universal Games egyelőre nem akarta kommentálni az esetet, ám abban minden szakértő egyetért, hogy semmiképpen sem tesz jót a cég hírnevének az írott és az online sajtóban való újabb negatív felhangú médiaszereplés. A programozók pedig - főleg a nagy múltú Sierra stúdió bezárása óta, amúgy sem szívlelik a vállalat vezetőit.

Kérdéses persze, hogy ha a férfinek ad majd igazat a bíróság, akkor a többi programozó is követi-e Neil Aitken példáját, mert, ha igen, akkor a Vivendi Universal Games minden eddiginél nehezebb helyzetbe kerülhet.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások