Informatikai együttműködés a Távol-Kelettel

Informatikai együttműködés a Távol-Kelettel

2004. október 16. 09:30, Szombat
[Magyarorszag.hu] Az Informatikai és Hírközlési minisztérium megállapodott Japánnal, Vietnammal és Indonéziával arról, hogy tovább erősítik az informatikai együttműködést a kutatás-fejlesztésben, beruházásokban és a piaci lehetőségek felkutatásában.

Csepeli György, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium politikai államtitkára szándéknyilatkozatot írt alá Japán, Vietnam és Indonézia szakminisztériumaival arról, hogy a felek tovább erősítik az országok közötti informatikai együttműködést. A megállapodás lényege, hogy a felek közös erőfeszítéseket tesznek a befektetések ösztönzésére, és minden lehetséges fórumon (International Telecommunication Union, OECD) ösztönzik a további együttműködést. A szerződés kiemelt területként említi az információtechnológiai politikát, az információs társadalom fejlődését szolgáló "legjobb gyakorlatok" átvételét, e-kormányzati, e-oktatási, e-biztonsági, e-városi megoldásokat és a szélessávú fejlesztéseket.

A dokumentumokat az Ázsia @ Magyarország információs társadalom fórumon írták alá. A rendezvény alkalmából kilenc ázsiai ország informatikai miniszterei, miniszter-helyettesei és számos telekommunikációs és elektronikai világcég képviselője látogatott hazánkba. Az állami döntéshozók és a cégek fő célja, hogy befektetési lehetőségeket kutassanak fel hazánkban, a kelet-közép-európai régióban és az EU-ban.

A nemzetközi gazdasági élet szereplői tisztában vannak vele, hogy a fejlődés és a gazdasági növekedés kulcsa Ázsiában van, ehhez igazodik a magyar kormány Ázsia-politikája is - mondta a megnyitón Kovács Kálmán. Az informatikai miniszter szerint az ázsiai országokkal való informatikai együttműködés a magyar szoftver-exportnak is jó lehetőségeket biztosít.

Wang Xudang kínai informatikai miniszter szerint az országok közötti együttműködésben óriási lehetőségek rejlenek. A miniszter felsorolta Kína legfontosabb tennivalóit a következő években. Az ázsiai ország kiemelt figyelmet szentel az informatikai fejlesztéseknek, olyannyira, hogy az IT iparágak átvegyék a hagyományos ipar szerepét. Erősítenék az IT-szektorhoz kapcsolódó iparágak - szofver, lapkagyártás, optika - szerepét, és azt szeretnék elérni, hogy minél több kínai cég vesse meg lábát a nemzetközi porondon.

Chang-kon Kim, a Koreai Köztársaság informatikai miniszter-helyettese elmondta, hogy Magyarországot földrajzi helyzete és az általa képviselt kulturális értékek miatt is jó partnernek tartják. Egy nemzetközi vizsgálat szerint Korea - az Egyesült Államokkal karöltve - vezető helyen áll az e-kormányzati szolgáltatásokban, minden közigazgatási dokumentumot elektronikus formában kezelnek. A miniszter-helyettes elmondta, hogy országában az export csaknem egyharmadát az IT-szektor adja.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások