A zeneipar eltökélt a p2p-ellenes perekben

A zeneipar eltökélt a p2p-ellenes perekben

2005. január 24. 09:29, Hétfő
A zeneipar nemzetközi szövetségének vezetője szerint a fájlcserélgetők ellen indított persorozat egy kíméletlen háború része, ami több éves hallgatás után jelzi a kiadók eltökéltségét.

"Hosszú éveken át a zeneipar hallgatott, és csendben figyelte a kalózmásolatok terjedését. Mindent megtettünk a vásárlók felvilágosítása érdekében, és a bírósági perek csak végső megoldásként jöhettek számításba, akkor is csak a legnagyobb károkat okozó felhasználókkal és szervezetekkel szemben. Hangsúlyozom, ettől egyikünk sem érzi jobban magát" - jelentette ki John Kennedy, a Hanglemezkiadók Nemzetközi Szövetségének elnök-vezérigazgatója.

Elmondása szerint tavaly összesen mintegy hétezer esetben kezdeményeztek bírósági eljárást a jogvédett tartalmak illegális megosztása miatt. Az igazgató egyben elismerte, hogy nincs értelme egy esetleges győzelemről beszélni, de a küzdelmet ennek ellenére folytatni kell, hiszen nincs más út. "Bolond, aki a kalózkodás felett aratott végső győzelemben reménykedik, de küzdenünk kell, mert enélkül még rosszabb lenne a helyzet. 2005-ben várhatóan még több pert indítunk, de talán egyszer eljön az az idő, amikor már nem lesz erre szükség" - fejtette véleményét Kennedy az ágazat vezetőinek cannes-i konferenciáján.

Az elmondottak alapján a zeneipar továbbra is a kalózmásolatok számlájára írja az elmúlt években fokozatosan csökkenő bevételeket, és az ágazat vezetői a p2p hálózatok, és a fájlcsere megtörésében látják az egyedüli kiutat. Kennedy számításai szerint tavaly már némileg javult a helyzet, és nem csökkentek az eladások, mivel az online szolgáltatások kiegyenlítették a kiadók csökkenő forgalmát.

Elemzők szerint a fájlcserélgetők ellen indított perek, valamit az olyan online szolgáltatások terjeszkedése, mint a Napster vagy az iTunes, visszafogták a p2p hálózatok növekedését, és a felhasználók egy részét a legális útra terelték. A küzdelem azonban még korántsem dőlt el, és továbbra sem lehet tudni, hogy fájlcserélgető hálózatok túlélik-e a kiadók által indított hadjáratot.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások