Just Cause 2

Just Cause 2

2010. április 17. 15:46, Szombat


Kiadó: Square Enix/EIDOS
Fejlesztő: Avalanche Studios
Honlap

Rendszerkövetelmények:
Minimum: Windows Vista/7, Athlon 64 X2 4200/Intel Core 2,3 GHz, 2 GB RAM, 10 GB szabad tárhely, NVIDIA GeForce 8800/ATI Radeon HD 2600 Pro
Ajánlott: Windows Vista/7, Intel Core 2 Duo 2,6 GHz/AMD Phenom X3 2,4 GHz, 3 GB RAM, NVIDIA GeForce GTS 250/ATI Radeon HD 5750
Hasonló játékok: Just Cause
Kategória: külsőnézetes akciójáték

Közel négy éves kihagyás után, hatalmas ígéretekkel és egy kiadóváltással a háta mögött, végre megérkezett a Just Cause második felvonása, melyben visszatér a svéd Avalanche Studios tökös, kőkemény, rendíthetetlen CIA-katonája, Rico Rodriguez.

Négy évvel ezelőtt bukkant fel a boltok polcain egy addig névtelen svéd csapat, az Avalanche Studios új franchise-a, a Just Cause, mely a Grand Theft Auto által kitaposott ösvényt járva próbált meg egy jó nagy szeletet kihasítani magának a sandbox játékok tortájából. Az egzotikus, San Esperito trópusi szigetén játszódó első részben egy különleges CIA-ügynököt, Rico Rodriguezt kellett irányítanunk, hogy a szigeten uralkodó rezsim diktatórikus hatalmát megdöntsük.

Az ismert recepthez számtalan ötletes, jópofa extrát csapott hozzá a svéd csapat, azonban a prezentáció rengeteg ponton megbicsaklott, ami rengeteget rontott az összképen. Az EIDOS azonban elérte a célját, a kiadó és játéka végül teljesítette a kitűzött eladási elvárásokat, így két évvel ezelőtt az Avalanche bejelentette, készül a folytatás. Ígéretekből akadt bőven, úgyhogy itt az ideje, hogy górcső alá vegyük, mit is sikerült ezekből megvalósítani.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

A Just Cause folytatásában visszatér az első rész főhőse, a CIA titkos ügynöke, Rico Rodriguez, aki ezúttal is egy trópusi szigeten teljesít majd szolgálatot. A második részben az első felvonás helyszínétől keletre, egy délkelet-ázsiai aprócska szigeten, Panaun kell majd a rosszfiúk nyomába erednünk. A vezetőség ezúttal az előző részben központi figurát alakító Tom Sheldon után küld minket, ugyanis korábbi mentorunkat és barátunkat több millió dollár elsikkasztásával és titkos iratok megfújásával vádolják. A szigetre érkezve a mi feladatunk lesz, hogy Sheldon elveszett nyomait felkutatva megtaláljuk aktuális tartózkodási helyét, majd bilincsbe verve hazaszállítsuk.

Ennyiben azonban nem merül ki feladatunk, ugyanis a szigetre érkezve épp egy katonai puccs kellős közepébe csöppenünk. A helyi vezetőket megölték, a kormány elbukott, a hatalmat pedig egy milicistákból verbuvált hadsereg vezére, a rettegett Pandak Panay vette át. Az újdonsült hatalomnak köszönhetően a lakosság körében a félelem és rettegés lett úrrá, minden eddiginél jobban virágzik a feketekereskedelem, az esetleges lázadásokat pedig a sziget utcáira kivezényelt kormánypárti katonák felügyelik. A rend fenntartása érdekében a szabályszegőket kérdezés nélkül lelövik, így Rodrigueznek is megfontoltan kell(ene) cselekednie, mégis két cél vezérli tetteit: a helyi forradalom élére kell állnia, és közben Sheldon elveszett nyomaira is rá kell bukkannia.

Az Avalanche Studios semmit nem változtatott a Just Cause 2 játékmenetén, továbbra is a szabadság érzésének megfelelő közvetítése volt a cél, minden más csak statisztál a legfontosabb elemhez. A játékból kihajították a mellékküldetéseket, legalábbis nem annyira hangsúlyosak, mint az első részben, viszont a fő sodor némileg nagyobb jelentőséggel bír, mint elődjében. Továbbra is szabadon bejárhatunk mindent, szabadunk cselekedhetünk és fedezhetjük fel a hatalmas bejárható területet.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

A történet végigjátszása komolyabb narratívát kapott, az egyes küldetések között pedig összefüggések vannak, bár ezek nagyon vékony hajszálra lettek felfűzve. A teljesítendő feladatok között bármikor, bármit tehetünk, felhőkarcolókról ugrálva ejtőernyőzhetünk, autót lophatunk, helikoptert vezethetünk. A játék fő összetevőjének és élvezeti faktorának forrása semmit sem változott, azaz a pár órás játékidő könnyedén több tíz órára hizlalható, ugyanis a sziget közel 645 négyzetkilométeren terül el, így felfedeznivaló bőven akad.

A második részben a hatalmas bejárható területet valóban élvezet végigjárni és megcsodálni. Az első rész egyik legnagyobb hibája az volt, hogy teljesen egyhangú, egy kaptafára épülő részekből állt össze a környezet. A folytatásban valóban változatos, izgalmas helyszíneket ismerhetünk meg. Ricóval kopár, lepukkant falvakat, hatalmas, nyüzsgő metropoliszokat, hófödte hegyvidékeket, mesés, álomszép trópusi üdülővárosokat, homokos tengerpartokat járhatunk körbe, ráadásul mindegyik helyszín egyedi hangulattal bír, ami óriási előrelépés az első részhez képest. A hatalmas látótávolságnak köszönhetően hihetetlen messziségbe láthatunk el, a sziget egyes pontjain csúcsosodó hegyeket megmászva akár az egész szigetvilágot beláthatjuk, de a már említett helikopterezések és repülőgépes részek során is pazar, szemkápráztató látvány tárul elénk, ha magunk alá tekintünk.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások