2011 eddigi legrosszabb PC-s játékai

2011 eddigi legrosszabb PC-s játékai

2011. július 16. 10:00, Szombat
2011 első féléve is bővelkedett a rosszabbnál rosszabb játékokban és most átnézzük, hogy a Metacritic összesített listája alapján melyek voltak az eddigi legfélresikerültebb alkotások.

10. Theatre of War 3: Korea
A listán a legjobban a Theatre of War 3: Korea címet kapott stratégiai játék szerepelt. Az eddig összesen 49 százalékos értékelést elért játék a II. világháború után kezdődik. A játékban két kampányt kaptunk: az egyikben az észak-koreai csapatokat irányíthattuk, a másikban pedig az amerikai seregnek parancsolhattunk. A játék nem fest rosszul, de a legtöbb kritika szerint folyamatosan kifagy és csak a hardcore RTS fanok élvezik.

9. Gods and Heroes: Rome Rising
A Gods and Heroes: Rome Rising egy MMORPG, melynek "bukása" azért meglepő, mert a fejlesztést a Diablo II-ben is közreműködő Stieg Hedlund vezette. A játékban Róma védelme a feladatunk és számos isteni képességre is szert tehetünk. A grafika elég gyenge, a játékmenet szintén csalódást okozott - megérdemelten szerepel itt.



8. Garshasp: The Monster Slayer
A Garshasp: The Monster Slayer egy független, mindössze 9 főt számláló csapat munkája, mely egy vérbeli hack'n slash lett. A kritikusok szétszedték a játékot, átlagosan 49 százalékot kapott, viszont a játékosok kedvelték a programot. A grafika elfogadható, a játékmenet a megszokott és bár vannak hibák, azt mindenki elismeri, hogy kezdésnek nem rossz.

7. APOX
Az APOX egy valós idejű stratégiai játék, melyben számos, eddig többnyire FPS-ben látott elemet alkalmaztak a készítők. A katonáink limitált darabszámú lőszert kapnak és használhatják a különböző járműveket is. Emellett bázisokat építhetünk, egységeket gyárthatunk és hasonló, az RTS-ekben megszokott módszert bevethetünk. Sajnos a megvalósítás már nem sikerült ilyen jóra, a kritikusok átlagosan 48 százalékot adtak a programra.

6. Dungeons & Dragons: Daggerdale
A következő játék, a Dungeons & Dragons: Daggerdale, melyet már mi is kiveséztünk és épp ezért most nem is foglalkoznánk vele. Akit érdekel, az a kritikában mindent elolvashat.



5. Post Apocalyptic Mayhem
A Post Apocalyptic Mayhem egy autóverseny, mely a Mad Max képi világát idéző környezetben játszódik. A program nem lenne rossz, hiszen grafikailag sincs nagyon mit szégyellnie, de sajnos a rövidsége miatt sokan elfordultak a játéktól. A kritikusok átlagosan 44 százalékot adtak a játékra, mely csak a Steam hálózatán érhető el.

4. Ghostbusters: Sanctum of Slime
Miután a Ghostbusters nagygépes változata szép sikereket aratott, az Atari úgy döntött, hogy még egy bőrt lehúz a Szellemirtók sztorijáról és megjelentette a Sanctum of Slime címet kapott játékot. A program azonban változtatott a korábban bevált recepten és amolyan Diablo-klónt készítettek belőle, melyben 4 fős ko-op módra is lehetőség volt. A grafika nem volt kimagasló, a játékmenet unalmas - nem meglepő a 43 százalékos átlag.

3. Battle: Los Angeles
Talán nem meglepő, hogy egy sikeres film adaptációja is helyet kapott a listán. A Föld inváziója - Csata: Los Angeles FPS-ként született újjá a monitorokon és tűnt is el szinte pillanatok alatt. Pedig a Konami nagyon reklámozta az alkotását, melyben újra átélhetjük a filmbeli eseményeket, de a kritikusi 38 százalékos átlag és a kiadó nyakán maradt eladatlan példányok azt bizonyítják, hogy ehhez valami tartalmat is kellett volna csatolni.



2. Painkiller: Redemption
Meglepő, hogy a sokak által nagyon várt és kedvelt agyatlan FPS-ek legsikeresebb képviselője, a Painkiller legújabb része is ennyire gyengén szerepelt mind a kritikusok mind pedig a rajongók szemében. Az átlagosan 36 százalékot elért játék csúnya és unalmas is egyben, mely maximum a megszállott rajongóknak okozhat boldog perceket.

1. Shadow Harvest: Phantom Ops
Az idei félév eddigi legrosszabb alkotása a Shadow Harvest: Phantom Ops címet viseli és műfaját tekintve taktikai akciójáték. A leírása szerint "a 2025-ben játszódó játék realisztikus grafikával és élethű játékmenettel rendelkezik". A kritikusok és a rajongók azonban másképp gondolták. A legtöbben szimplán csúnyának minősítették a programot, mely ráadásul játszhatatlannak is tűnik. Átlagosan 35 százalékot kapott.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások