Antigravitációs gép a NASA-tól?

Antigravitációs gép a NASA-tól?

2000. október 2. 12:43, Hétfő
Az elmúlt hónapok problémáit félrelökve a NASA szakemberei nem adják fel tervüket, hogy elkészítsék az első antigravitációs gépet.

A legtöbb tudós szerint az elképzelés egyszerűen nevetséges, de a NASA szakemberei úgy gondolják, hogy megér egy próbálkozást. Egy olyan eszköz, ami legalább egy kicsit is tudná csökkenteni az űrhajók tömegét, az bőven visszahozná a befektetett pénzt és energiát. Az első próba szerkezet, amit egy ohio-i cég készített a NASA-nak, jövő májusban kerül kipróbálásra. Az űrhivatal emberei nem fűznek túl sok reményt a sikerhez.

A terv megvalósítására a NASA 600000 dollárt adott a Superconductive Components Inc-nek, akik a gépet megpróbálják megalkotni.

A kritikusok azt állítják, hogy egy ilyen berendezés megsértené Einstein alapvető fizikai törvényeit.


A Georgetown egyetem professzora, Francis Slakey szerint "a gravitációs törvények meglehetősen pontosak, és nincs mód azok megfordítására. Az elpocsékolt pénzt inkább rendes űrkutatásra kellene fordítani."

A NASA tudósai szerint viszont ez meglehetősen szűklátókörűségre utal. Szerintük lehetséges az, hogy a fizika törvényei, még "nem teljesek ... Az emberek hittek a tömeg-megmaradásban és az energia-megmaradás törvényében, aztán jött Einstein és azt állította, hogy ezek ugyanannak a dolognak a részei".
Einstein szerint a gravitáció leírható egyfajta elgörbült űr-időként, amik hatalmas testek körül, mint a csillagok és a bolygók, alakul ki. Ezért ezt nem lehet semmilyen géppel "kikapcsolni" vagy megszüntetni, mert nem igazi "erő", amivel szembe lehetne helyezni egy másikat.

Nem csak a tudósok a NASA legnagyobb bírálói ebben a tervben, hanem régi csapattársak is: 1992-ben egy finn tudós, bizonyos Eugene Podkletnov, azt állította, hogy sikerült olyan gépet készítenie, ami gravitációs pajzsként szolgál. Egy forró, gyorsan pörgő 30 centiméteres ... szupravezető kerámia lebegett egy mágneses mezőben. A forgórész feletti tárgyak Podkletnov szerint 0.5 és 2 százaléknyi tömegveszteséget szenvedtek.

1996-ban több tudós is megpróbált utánajárni a dolognak, de Podkletnov visszavonta a megjelentetett cikkeit, eddig ismeretlen okokból. A NASA később megpróbálta megismételni Podkletnov kísérletét, de mindeddig sikertelenül.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások