2018 a kijelzői bevágás éve volt

2018 a kijelzői bevágás éve volt

2018. december 31. 17:35, Hétfő
Idén derült ugyanis ki, hogy a gyártók miért akarnak megszabadulni a jack-dugótól.

A most lezáruló évben egyre-másra jelentek meg azok a csúcs- és középkategóriás okostelefonok, amelyek már elhagyták a megszokott 3,5 mm-es csatlakozót, ehelyett pedig egyre gyakrabban a kijelzőn ejtett bevágáson hagytak csak helyet a további komponenseknek. Ez adott választ a tavalyi kérdésekre, végre megtudtuk, miért igyekszik mindenki megszabadulni a jó öreg szabványtól.

Visszatekintve az év közben megjelenő, akkor bemutatkozó különböző megoldásokra, jól látszik a trend, amely a legtöbb esetben a jack-dugó lemaradását, valamint a notch megjelenését eredményezte. Jellemző, hogy a sokáig vonakodó Samsung is elszánta magát erre, a Galaxy A8s esetében végre követték a divatot, bár itt már a szelfikamera is a kijelzőbe került, hiszen mindössze egy apró lyukat hagytak csak meg az előlapon. A rivális gyártók eközben egymás után jelentették be a bevágással érkező példányokat, amit a OnePlus részéről azzal indokoltak, hogy a 3,5 mm-es csatlakozó elhagyása révén több hardvert tuszkolhatnak ugyanazon burkolat alá, a vásárlók pedig nem igazán bánják ezt, hiszen (saját felméréseik szerint) 59 százalékuk már amúgy is vezetéknélküli fülhallgatókat alkalmaz.


A Pixel 3 XL, a OnePlus 6T, valamint az LG V40 jól mutatták a notch gyártók körében élvezett népszerűségét, idén azonban már az Apple is beállt a sorba, hiszen az iPhone XR révén egy némileg olcsóbb, mégis szinte a teljes előlapot lefedő kijelzővel érkező típust is piacra dobtak. Más kérdés, hogy a felhasználók jelentős része még nem teljesen barátkozott meg a gondolattal, a fejlődő régiókban pedig egyértelműen nem a csúcskategóriás telefonok, hanem a belépő szintű, kifejezetten szerény változatok révén van még tartalék a piacban, de a változás szele hamarosan eléri majd ezen kategóriákat is, legalábbis amennyiben a jelenlegi trend hasonló ütemben folytatódik.

Szintén az idők változását jelzi, hogy egyes források szerint az Apple készülékeinek egy részét már Indiában fogják gyártani, a kiemelt beszállító szerepét élvező Foxconn ugyanis a jövő év elejétől kezdve a legdrágább modellek összeszerelését is megkezdené ottani telephelyén. Jól látszik, hogy Kína már nem minden szempontból ideális helyszín, a még olcsóbb munkaerőt kínáló országok révén tovább optimalizálható a profitmarzs – nem mintha az Apple-nek lenne oka a panaszra ezen a téren.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások