Nagyon elterjedt a kriptovaluták használata a bűnözők között

Nagyon elterjedt a kriptovaluták használata a bűnözők között

2021. szeptember 24. 11:37, Péntek
Washington a jövőben szigorúbban akar a területen bizonyos tevékenységeket szankcionálni.

A The Wall Street Jounal szellőztette meg az amerikai szövetségi kormány legújabb elképzeléseit, amelyek lényege, hogy a jövőben sokkal szigorúbban büntetnék azokat a kriptovaluta-tőzsdéket, amelyek segítenek a zsarolóvírusokat alkalmazó bűnözőknek a váltságdíjak bitcoinban vagy más virtuális fizetőeszközben való beszedésében.

A tengerentúli kabinet a zsarolóvírusos támadások elleni akar hatékonyabban harcolni és ebben fontos szerepet szán az érintett akciókban érintett kriptovaluta-tőzsdék elleni erélyesebb fellépésnek. Már a jövőhéten bevezethetik az új intézkedéseket és szankciókkal sújthatják az olyan digitális pénz-kifizetéseket, amelyek zsarolóvírusos támadásokkal hozhatók összefüggésbe. A lehetséges büntetések között lehetnek pénzbírságok, az eljárások célpontjai pedig azok a kriptovaluta-tőzsdék lehetnek, amelyek segítenek az elkövetőknek az akciók és a kifizetések nyomainak az eltüntetésében.

Washington azzal indokolta a tervezett lépéseket, hogy a zsarolóvírusos támadások egyre komolyan fenyegetést jelentenek a kritikus infrastruktúrákra és a virtuális fizetőeszközök pedig ezeknek az akcióknak a növekvő fenyegetését tették lehetővé. Az Amerikai Egyesült Államokban az elmúlt hónapokban zsarolóvírusos támadás áldozata volt a JBS élelmiszeripari konszern és a Colonial nevű csőhálózat-üzemeltető vállalat is. Az USA nemzetközi szintűvé akarja tenni a zsarolóvírusos akciók elleni fellépést és ezért a kérdésben egyeztetni szeretne a G7-államokkal is.

Más szempontból is szabályozatlan jelenleg a kriptovaluták világa, a befektetők védelme is hiányzik a területen. Gary Gensler, az Amerikai Egyesült Államok Részvény- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) első embere szerint a digitális pénzek kereskedelmében a befektetőket nem védik megfelelő mértékben és az egész helyzet olyan, mint évszázadokkal ezelőtt a vadnyugaton. Gary Gensler kiemelte, hogy az amerikai tőzsdefelügyelet jogosítványait ki kellene bővíteni, hogy képes legyen a kriptovaluta-piac szabályozására is. Az új jogosítványok nem csupán a virtuális fizetőeszközök kereskedelmére kellene kiterjeszteni, hanem a digitális pénzekhez kapcsolódó platformokra is.

A változtatásokra azért van szükség, mert amíg a bitcoin-tranzakciókat nyomon lehet követni a blokklánc technológiának köszönhetően, addig a kereskedelem esetében nincs ilyen lehetőség. A legkisebb események is jelentős mértékben befolyásolhatják az árfolyamokat, így például elegendő, ha egy IT-vezető, mondjuk Elon Musk, a Tesla Motors első embere megszólal egy kérdésben.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások