450 végzős diák a Cisco Hálózati Akadémia Programban

450 végzős diák a Cisco Hálózati Akadémia Programban

2004. július 6. 17:52, Kedd
A Cisco Hálózati Akadémia Programban az idei tanévben 20 oktatási intézményben újabb 450 diák fejezi be tanulmányait, közel 800 főre növelve az eddig végzett hallgatók összlétszámát.

A végzős diákoknak Jambrik Mihály, az Informatikai Minisztérium közigazgatási államtitkára, Dr. Harnos Zsolt, a BKÁE rektorhelyettese, valamint Budafoki Róbert, a Cisco Systems Magyarország ügyvezető igazgatója nyújtotta át a diplomát. Magyarországon jelenleg 74 Cisco Hálózati Akadémia működik, ahol a diákok e-learning alapú, magas színvonalú elméleti és gyakorlati képzés keretében sajátíthatják el a legújabb informatikai, hálózati ismereteket. A programban részt vevő diákok összlétszáma meghaladja a 2300-at.

Az idei tanévben először a program felsőfokú, Cisco Certified Networking Professional (CCNP) képzésében részt vett 11 diák is átvehette diplomáját. Mint ismeretes, a program keretében Magyarországon elsőként a Budapesti Műszaki Főiskolán elindított CCNP mérnökszintű képzés a 100 - 1000 közötti végponttal rendelkező hálózatok tervezésére, telepítésére, konfigurálására és üzemeltetésére készíti fel a diákokat.


A 2003/2004-es tanév során - a hálózati technológiák folyamatos innovációját tükrözve - megújult a Hálózati Akadémia teljes tananyaga (3.0-s verzió) és e-learninges keretrendszere is, amelyen keresztül az oktatókhoz és diákokhoz eljut a tananyag. Az új verzió ez év őszétől magyar nyelven is elérhető lesz a diákok számára. Ezzel egyidőben a képzés kibővült az egy-egy szemesztert felölelő Wireless és Security specializációval. A Vezeték nélküli (Wireless) technológiákkal foglalkozó modul keretében a diákok elsajátíthatják a vezeték nélküli hálózatok tervezését és telepítését, a Security kurzus pedig a hardveres és szoftveres hálózatbiztonsági megoldásokkal, a számítógépes hálózatok biztonsági igényeinek és kockázatainak feltérképezésével, és az ezek ellen való védekezési lehetőségekkel ismerteti meg a hallgatókat.

Az idei év folyamán a támogatók köre is kibővült: a már többéves kapcsolatra visszatekintő támogatók, mint az Accenture és az Axelero mellett idén már az AES is a Cisco Hálózati Akadémia támogatója lett. A tiszaújvárosi székhelyű cég támogatásának köszönhetően szeptembertől egy-egy kazincbarcikai és miskolci középiskolában is elérhetővé válik a képzés.

Az elmúlt évek során országossá fejlődött program keretében 2004. január 19-én - oktatási intézményen kívül először - indult hálózati szakemberképzés a Nagyfai Büntetés-végrehajtási Intézetben. Az intenzív és gyakorlatorientált kurzus első ütemében 15 fogvatartott személy vesz részt, akik a 800 órás, megközelítőleg egy évig tartó képzés során a mai magyar munkaerőpiacon rendkívül versenyképes és keresett hálózati szakképesítést szerezhetnek. A cél - az Intézet szabályait maximálisan szem előtt tartva -, hogy a fogvatartottak olyan szaktudást szerezhessenek, amely hathatós segítséget nyújt majd a társadalomba való visszailleszkedésükhöz. A társadalmi integráció egy másik formáját szolgálja a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetségénél szeptemberben induló képzés.

A 2004/2005-ös tanévben a diákok létszáma várhatóan eléri majd a 3000 főt. A Program 2001-ben bekerült az Országos Képzési Jegyzékbe (OKJ), amely alapján a diákok "informatikai hálózati rendszerépítő" képesítést kaphatnak a vizsgák sikeres teljesítésével. A Cisco Systems Magyarország az eddigiekben több mint 220 millió forintot fordított a CNA Programra.

A társaság a végzős diákok szakmai pályafutásának támogatására is nagy hangsúlyt fektet, a Cisco Hálózati Akadémia Program honlapján a végzős diákok karrierjük alakításához kapnak segítséget: konkrét állásajánlatok, elhelyezkedési lehetőségek, nyári munkák, karrierépítési és álláskeresési készségfejlesztő tanácsadás szerepelnek az oldal kínálatában. A diákok döntő része felsőoktatási intézményekben tanul tovább.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások