Tematikus hétvégét kínál a Discovery

Tematikus hétvégét kínál a Discovery

2006. augusztus 4. 13:22, Péntek
A Discovery Channel minden hónap utolsó hétvégéjén tematikus műsorokat kínál nézőinek. Augusztusban a cápákat ismerhetjük meg közelebbről.

A dél-afrikai False-öbölben élő nagy fehér cápa egyike a világ legszokatlanabb és legfalánkabb állatainak. Az óriás fehér cápa, mint ádáz ragadozó vált ismerté, de a dél-afrikai cápák sem maradnak el mögötte: nem csupán a tengerben keresnek élelmet, de képesek a vízből kiugorva a levegőből elkapni a zsákmányt.

Bikacápák Nigel Marvennel

Számos, a cápák életét kutató szakértőkkel készített interjú is látható lesz a, valamint szemtanúkkal folytatott beszélgetések, akik saját élményeiket mesélik el a vízből előugró cápákról. Nigel Marven zoológus filmkockái bemutatják e sokat vitatott állatfaj mindennapjait.

Cápaútvonalak az óceánban

A nagy fehér cápáról, amiről valaha azt hitték, hogy csak a partmenti vizekben él meg, most azt feltételezik, hogy az óceánokon is átúszik. A cápákra ráhelyezett műholdas készülékek adatait vizsgálva a kutatók megállapították, hogy a nagy fehér cápák hihetetlen távolságokat, akár napi 7-8 kilométert is megtesznek a Csendes-óceánban.

John Lydon cápatámadása

John Lydon a Sex Pistols énekese, az angolok nemzeti példaképe és őrülten lelkes természettudós. John, aki egész életében cápafanatikus volt, most kész arra, hogy beteljesítse azon álmát, hogy a vadonban találkozhasson a cápákkal. Az egyórás dokumentumfilmben Dél-Afrikába utazik, ahol részt vesz egy gyorstalpaló búvártanfolyamon, hogy alámerülhessen a világ cápákkal leginkább tarkított vizében és találkozzon a "Nagy Fehérrel".

John Lydon szakértőkkel, természetvédőkkel és cápatámadások túlélőivel beszélget. Részt vesz továbbá egy intenzív kiképzésen is, mielőtt engednék lemerülni a Fokváros északi részén található híres Cápavölgybe. Lydon így vélekedik a Nagy Fehér Cápával való közeli és személyes találkozásról: "Ez az egyik legjobb dolog, amit valaha is lehetőségem volt megtenni. Lenyűgöző érzés volt."

Cápaember

Négyméteres kalapácsfejű cápákon lovagol szórakozásból, kézzel eteti az emberevő cápákat, sőt még a veszélyes citromcápákat is jó barátainak tartja. Vajon őrült? A válasz: nem. Manny-nek, a "cápaembernek" olyan "bensőséges tapasztalata" van a cápák viselkedéséről, hogy úgy képes feszegetni a határokat ezekkel a ragadozókkal kapcsolatban, mint senki más a földön. Ebben az egyórás különkiadásban felfedi titkait többek között a kalitkákról, fegyverzetről, vízhatlan felszerelésről, és hogy hogyan írta szinte szó szerint újjá a cápák és emberek közti interakció forgatókönyvét.

Manny hozzáállása ezekhez a fenevadakhoz természetes, szinte primitív. Nem használ kalitkát, ami megvédi őt a fenyegető támadóktól. Mindössze tisztelettel és elhatározással felfegyverezve merül a világ néhány legrettegettebb állatai közé A "cápaember" kézzel etetett néhányat a földkerekség legveszélyesebb cápái közül. Hamar megtanulta, hogy egy ragadózó megérzi a félelmet, ezért a félelmet megértéssel és tisztelettel kell felváltani.

Cápák az óceánban

Fényképészek és tudósok olyan vízalatti technikákat mutatnak be, melyek segítenek elkerülni, valamint túlélni a mélytengeri, óceáni cápák támadását. A sekély vízben leselkedő bikacápa komoly fenyegetést jelent a folyókban és a tölcsértorkolatokban.

Steven Spielberg 1975-ös legendás filmje az emberevő fehér cápákról erőteljesen és emlékezetesen irányította a figyelmét ezekre az élőlényekre. A Cápa című film, mely részben az 1916-os new jersey-i sorozatos cápatámadásokon alapult, hatalmas siker lett világszerte. A film grafikus ábrázolások segítségével rendkívül izgalmasan és valóságszerűen mutatja be a cápatámadásokat.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások