Márciusi ajánló

Márciusi ajánló

2007. február 26. 09:13, Hétfő
Márciusban ismét nem lehet majd panasz a hazai forgalmazók munkájára. Az amerikai bemutatók után alig pár nappal már itthon is megnézhetjük - többek között - A szellemlovast, a Hannibal ébredését vagy a Frank Miller-féle 300-at.

Március 1-én megérkezik hazánkba is az Amerikában nagy sikernek örvendő képregényfilm, A szellemlovas. A speciális effektekkel alaposan megtűzdelt film Nicolas Cage szuperhős-debütálása, ám hazánkban nem biztos, hogy túl nagy siker lesz. További negatívum, hogy szinkronizált verzióban tárul majd a hazai rajongók szeme elé a film.



Johnny Blaze megszokta a halál közelségét: ő a száguldó világ legvakmerőbb motoros kaszkadőre. Amikor egy különös idegen a lelkét kéri cserébe súlyosan beteg apja felgyógyulásáért, nem habozik: számára a Mefisztóval kötött üzlet csupán egy újabb kaland, újabb játék a halállal.

De az alvilág urával nem lehet játszani. Johnny örök rabságba kerül. Nappal továbbra is lélegzetelállító trükkjeivel szórakoztatja a borzongani vágyókat, éjjel viszont a gonoszak ellen kell harcolnia: akit legyőz, azt a pokol tüzével bünteti. Lángoló motorja nyergében minden éjjel nekivág szörnyű büntetőhadjáratának - és hiába szeretne, nem nyugodhat meg sosem.

Márciusban duplázik Clint Eastwood. Hazánkban ugyanis egyszerre kerül a mozikba ugyanazon háborút két szemszögből bemutató filmje. A Dicsőség zászlaja az amerikai oldalról mutatja be a II. világháború egyik legjelentősebb momentumát. A háborús drámában olyan sztárok vállaltak szerepet, mint Ryan Phillippe, Paul Walker vagy Jamie Bell. A film hazánkban feliratos változatban lesz majd látható.



A film arról a hat tengerészről szól, akikről a világ egyik legismertebb fényképe készült: abban a pillanatban kapta őket lencsevégre Joe Rosenthal haditudósító, amikor éppen egyesült erővel kitűzik egy magaslatra az amerikai lobogót. Az viszont már nem látszik a képen, hogy hárman közülük még aznap meghaltak.

Az Oscar-esélyes Levelek Ivo Dzsimáról épp a japánok szemszögéből mutatja be az eseményeket. Az amerikai hadsereg egyre közelebb jut Japánhoz. A Csendes-óceán nagy része már az övék, és a jenkik bíznak benne, hogy hamarosan véget ér a háború. Ám ahhoz, hogy japán földre tehessék a lábukat, előbb ki szorítani ellenségeiket egy kis sziklaszigetről: Ivo Dzsimáról. A császári hadsereg nem hajlandó feladni állásait: tudják, ha ez a sziget a szövetségeseké lesz, repülőgépeik innen már Tokiót is elérhetik.

Egyedül a sziget védelmével megbízott Kuribayashi tábornok gondolja úgy, hogy nincs esélyük: így a stábjában is felüti fejét a fegyelmezetlenség, a kételkedés és a félelem. Lenn a táborban Saigo, az egyszerű közkatona nemcsak a támadástól fél: saját felettesei embertelenségét sem könnyű túlélnie. Ám amikor megkezdődik a partraszállás, a tábornok és a közlegény is rátalál magában arra a bátorságra, amit addig hiába keresett.

Magyar vonalon Sándor Pár új alkotása, a Noé bárkája számíthat kisebb fajta érdeklődésre. A drámában hazánk egykori és mostani színésznagyságai szerepelnek együtt. Garas Dezső, Kállai Ferenc, Törőcsik Mari, Szőke András és Pindroch Csaba. Impozáns egy névsor. A filmet március 1-től kereshetjük a moziműsorokban.



A történet egy Frankel Leó utcai "mocskos-gyönyörű" házban játszódik, itt él egy 74 éves nyugalmazott moziigazgató, egy komisz alak és barátja, a 81 éves agglegény, aki a rendszerváltás óta ki nem mozdul a házból, és otthonában csak a tévét nézi. A nagy ház további lakója költő, levitézlett futballista, egy férjét szemérmetlenül csaló asszony, három filmsztárnak készülő lány, továbbá egy rapper. Amikor egy televíziós csatorna vetélkedőt hirdet és ötmillió forintot ajánl fel az ország legjobb nagypapájának, felbolydulnak a ház lakói.

Judi Dench és Cate Blanchett közös drámája, az Egy botrány részletei is ezen a napon kerül a hazai mozikba. Az angol film szintén alacsonyabb nézőszámra tarthat majd számot, bár lehet, hogy ezúttal - is - kellemesen csalódhatunk a végső elszámolásnál. A film feliratosan jelenik meg hazánkban.

Új tanár érkezik a patinás St. George kollégiumba. Sheba Hart művészettörténetet tanít, és másképp gondolkodik a világról, mint legtöbb kollégája. Mégsincs egyedül. Barbara Covett rögtön rokonlelket érez benne, és barátjául fogadja a fiatalabb tanárt. De nem ő az egyetlen, akit vonz Sheba különleges gondolkodása és életformája.



Amikor az új tanár titkos és tilos szerelmi kapcsolatba keveredik, Barbara kéretlenül is a védelmére kel. Talán, mert ifjúkori önmagát látja benne, talán az ellenkezője miatt: hiszen ő maga sosem merte megtenni azt, amire igazán vágyott. Történet a vágyról, a hűségről, a magányról és a féltékenységről.

Ugorjunk egy hetet. A következő négy film március 8-án esedékes és mindegyik feliratos változatban lesz látható. Először a Hannibal-széria legújabb része támadja be a hazai vásznakat. A Hannibal ébredése Amerikában csúnyán elhasalt. Mondjuk ez valószínű Anthony Hopkins hiányának tudható be, hiszen annyira eggyé vált karaktere a kannibál gyilkossal, hogy más színész alapból hátránnyal indul.

A film története a II. világháború ideje alatt Litvániában veszi kezdetét. Ekkor nézi végig az ijfú Lecter, ahogy nővérét éhes katonák megölik majd megeszik. Ez mély nyomokat hagy benne, mely egész életétre komoly kihatással lesz.



A Beethoven árnyékában szintén a komolyabb, drámai vonalat képviseli. A film főszereplői Ed Harris és Diana Kruger. A mozi igazi koprodukció, amerikai és német cégek fogtak össze a film megalkotására. A kilencedik szimfóniát az öregedő, zsarnokoskodó és már szinte teljesen süket mester nem egyedül, hanem egy tehetséges és bátor leányzó, bizonyos Anna Holtz segítségével írta meg és adta elő.

Romantikus vígjáték még nem volt, így most nézzük ezt a stílust. A Zene és szöveg Drew Barrymore és Hugh Grant (ki más?) párosa miatt lesz nézhető alkotás. Ebben a műfajban kifejezetten hátrány a feliratos bemutató, hiszen a ilyen stílusnál nem jó pont, hogy folyamatosan olvasni kell.



Alex Fletcher a ’80-as években nagy popsztár volt, mára azonban el is felejtette, milyen a slágerlisták élén állni. Így hát mikor a könnyűzene jelenlegi legnagyobb csillaga, Cora Corman felkéri őt egy duettre, Alex egyből tudja, hogy ez a közös éneklés jelentheti számára a "nagy visszatérést" - és talán a kínos haknizásoknak is búcsút inthet végre.

Ha tényleg fel akarja támasztani karrierjét, csak pár napja van arra, hogy egy igazi fülbemászó slágert írjon kettejüknek. Már évek óta nem írt semmit, és minden bizonnyal segítségre fog szorulni a szöveg megírásakor, ami mindig is nehezen ment neki. Alex szerencséjére kissé lökött, de szeretnivaló bejárónője, Sophie Fisher igazi mestere a szavaknak.

Újabb Oscar-jelölt alkotás, ezúttal a nagyon Penge Guillermo del Toro legújabb munkája, A faun labirintusa. A film egy kislány története, aki 1944-ben terhes édesanyjával utazik egy északi spanyol faluba az anya új férjéhez. A kislány egy saját maga teremtette képzeletbeli vilában él és szembesülnie a falusi élet valóságával igen megterhelő.

Az alkotásról nincs mit mondani, ez egy szimplán "must see"-mozi. Ahogy a következő hét egyetlen említésre méltó bemutatója, a Rocky Balboa is. Sylvester Stallone bebizonyította, hogy képes komoly filmet is forgatni és ismét Hollywood élvonalában találta magát. A hatodik Rocky-filmet minden korosztálynak ajánlom. A dráma feiratosan kerül hazánkba.



Rocky megöregedett, párja meghalt. Napjai egyformán telnek, míg egy számítógépes mérkőzés mindent felforgat. Az egyik sportcsatorna ugyanis kíváncsiságból betáplálja Rocky és a jelenlegi nehézsúlyú világbajnok adatait, majd a gép dönt: Rocky a győztes. A bajnok ezt nem hagyhatja annyiban és kihívja egy mérkőzésre hősünket. Rocky, bár mindenki tiltakozik ellene, belemegy és elkezdi felkészülését élete utolsó 12 menetére.



Március 22-én a hónap (ha nem az év) egyik legjobban várt alkotása is megérkezik hazánkba. Frank Miller nevét Robert Rodriguez égette bele a mozirajongók tudatába, mikor leforgatta Sin City című kultklasszikusát. Ezúttal a 300 öregbítheti a mester hírnevét. Szerencsére feliratosan jön hozzánk.

A Frank Miller képregénye alapján készülő film a Thermopülei csata látványos és vad filmes feldolgozása. A történetben Leonidas király és 300 spártai katona harcolt halálukig a Xerxes vezette több ezres perzsa hadsereg ellen.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások