Még évekig nem riválisa az Intelnek az ARM

Még évekig nem riválisa az Intelnek az ARM

2012. május 16. 20:40, Szerda
Az Intel legnagyobb riválisának számító brit chiptervező cég vezetője igyekszik továbbra is realista maradni és pontosan tudja, hogy az áttörés nem a közeljövőben fog bekövetkezni.

"Nem áltatom magam, csak évek múlva tudunk majd versenyre kelni az Intellel" - jelentette ki Warren East, az ARM vezérigazgatója. Tehát igyekezett lehűteni a vállalat előretörése kapcsán erősödő várakozásokat, és egyúttal azt is közölte: lehetséges, hogy el tudnak hódítani piaci részesedést az asztali számítógépek piacán az Inteltől, de ez közel sem gyorsan fog megvalósulni.

"A legfontosabb lépés mindenesetre megtörtént" - utalt East a Microsofttal kötött együttműködésre. Ugyanakkor hiába jelenik majd meg a Windows 8-ból egy ARM processzorokra optimalizált változat, a szoftveres támogatás területén bőven van még tennivalójuk. Az ARM vezérigazgatója visszautasította azokat a korábbi kritikákat, miszerint a termékeik korlátozott teljesítményűek lennének. Azzal vágott vissza, hogy ha egy ARM CPU-t ugyanolyan órajelen járatnának, mint egy Intel processzort, akkor az előbbi sokkal nagyobb teljesítményre képes, vagyis nincsenek teljesítménykorlátozó tényezők a technológiájuk számára.

East kitért azokra a visszatérő pletykákra is, hogy az Apple hamarosan felvásárolhatja a vállalatot. A kaliforniai konszern évek óta az ARM megoldásait alkalmazza az iPhone és az iPad készülékeiben, így nem sok értelme lenne egy felvásárlásnak. "Mi alig tízmillió dollárért bárki számára licenceljük a technológiáinkat, miért kellene az Apple vezetőinek ezerszer többet fizetniük azért, hogy hozzájuk jussanak? Egy tőzsdén bejegyzett cég vezetőjeként ugyanakkor köteles vagyok azzal is foglalkozni, hogy a részvényeseink is elégedettek legyenek. Vagyis, ha valóban jönne egy őrült és irracionálisan sok pénzt kínálna a társaságért, akkor a részvényesek alighanem azt kérdeznék: miért ne?"

Warren East már tavaly januárban leszögezte, hogy a legnagyobb fenyegetést jelenleg rájuk nézve az önelégültség jelentheti. A cég ugyanakkor nagyon ambíciózus célokat tűzött ki maga elé, 2015-ig szeretne például 50 százalékos részesedést szerezni a mobil számítástechnikai piacon. Márciusban azt írtuk, hogy küszöbön áll az ARM kontra Intel háború. A legújabb pénzügyi eredmények egyébként azt bizonyítják, hogy az ARM kihasználta a kedvező piaci tendenciákat és hozni fogja a 860 millió dolláros várt éves profitot is.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások