Az Eidos Interactive újabb screenshotokat adott ki a Tomb Raider: The Last Revelation-ból; megjelenése november 22-re várható.
kép1
kép2
kép3
kép4
kép5
kép6
kép7
kép8
Számos új képpel bővült a hivatalos Wizardry 8 weboldal.
A Loki Entertainment megkezdte a 3DO Heroes of Might and Magic III címû játékát átírni Linux alá, megjelenése december közepén várható.
Az NVIDIA újabb GPU-t, azaz geometriai gyorsításos kártyát jelentett be a GeForce után. A Quadro egy chipen alapul, melybe integrálták a QuadEngine transzformálóképességét és fénytechnikáját. Célcsoportja a digitális mûhelyek, CAD-es munkaállomások.
Az ATI új pénzügyi éve indulásakor bejelentette, hogy október hónapban 2 millió grafikus kártyát adott el. Kategóriájában az egész világon vezető szerepet játszik, termékei a világ minden táján megtalálhatóak Észak-Amerikától Európán és Ázsián át Japánig. Sikere főként az OEM forgalmazókkal kötött szerződéseknek, alacsony árú termékeinek és a lokális befeketetési és marketingstratégiák alkalmazásának köszönheti.
A PC-s hangtechnika vezető gyártója - az Aureal - meglepő bejelentést tett: Mától január egyig minden munkanapon meg fog jelenni egy A3D támogatású játék. A címeket minden nap kiírják majd az a3d.com-ra.
A Dolby mérnökei befejezték a Yamaha XG-Movie 5.1 Digital Surround Card tesztelését laboratóriumukban, és a kártya elfogadó nyilatkozatát megküldték a Yamahának. A kártya a PC-s játékosoknak és rajongóknak készült.
A Bind 5 új Q3 Test scriptet tett közzé. Ezek között van Anti-Lag script, a lagmérő/fragszámláló és szemlélő/játékos mód, script a demó felvételére és megállítására, és egy további programocska mellyel a gördítőkerekes egerek futás/járás és nagyitás be/nagyítás ki állítható. Továbbá javaslom a weblapot minden q3 teszt konfigja iránt érdeklödő egyénnek.
Megjelent az első publikus megerősítése a NewTimes LA cikkében a Wolfenstein 2000-nek. A cikk a Drew Markham/Xatrix párosról, és következő projectjûkről ír, a várhatóan 2000 karácsonyán megjelenő Castle Wolfenstein 2000-ről.
Megkezdödött az Elite utódjának készítése.
Egy újabb játék a Might and Magic világában, ezúttal egy külsőnézetes kalandjáték. Ez főleg gyilkolós akciójáték lesz számtalan fegyverrel, páncéllal és varázstárggyal. A varázslatok szokványos típusuak: távolra- illetve területre hatóak és védekezőek lehetnek.
A Raven számos új screenshotot tett közzé Soldier of Fortune nevû FPS-éből.
kép1,
kép2,
kép3,
kép4,
kép5,
kép6
Az Origin kiadott egy négyperces trailer-t az Ultima IX: Ascension-ról.
A Snowball Interactive közzétette az első Stormbringer screenshotokat.
Hivatalosan is bejelentette a Fly! II elkészítésének szándékát a Terminal Reality (fejlesztő) és a Gathering of Developers (kiadó). Új, fejlesztett 3 D modellek (repülők és a terep) jellemzik majd; a benne lévő vidoóbejátszások és képek nagyobb felbontásúak lesznek. Elődjéhez hasonlóan az egész földtekén repkedhetünk valós szatellitfényképek alaján készült földfelszín felett, avionitikailag is stimmelő repülőgéppel.
Ebben az esztendőben 10,6 százalékkal, 285,8 milliárd dollárra növekedhet a világ félvezetőgyártó iparának összesített árbevétele a 2006-os 9 százalék után.
Ausztráliában erősebben érezhetőek az üvegházhatás következményei: erőteljesebb a felmelegedés, mint a világ más térségeiben - állapították meg ausztrál klímakutatók.
A Philips Magyarország győri termelő egysége, amely személygépkocsiba való CD és DVD lejátszók meghajtóit gyártja, a tajvani Lite-On IT tulajdonába kerül, ha lezárul az üzlet a holland Philips és a tajvani cég között.
A Microsoft és a Novell megbízásából készült felmérés szerint a megkérdezettek több mint 90 százaléka egyetért a platformok hatékonyabb együttmûködése érdekében kötött Microsoft-Novell megállapodással.