Csupa kö9telezõket, másra nincs idõ... :/ Thomas Mann, Kafka, Brecht, egyelõre. A filmet nekem is ajánlották, a könyvrõl nem tudok semmit, de szerintem érdemes nekiesni.
olvasta valaki Az Idõutazó Feleségét? Moziban is megnézném Eric Bana miatt. Aki esetleg látta is és olvasta is leírhatná a véleményét.
ja és egy kérdés: mit olvastok mostanában? :)
Mostanság: Bronte: Üvöltõ szelek Stephen King: A ragyogás Darvasi László: A könnymutatványosok legendája + a két Trapiti könyv Huxley: Szép új világ Elkezdtem Hellertõl a 22-es csapdáját, de nemtecc, félretettem. Most keresem a következõ áldozatot.
Nemrégiben fejeztem be Cassandra Clare Mortal Instruments trilógiáját, imádtam, bár magyarul sajnos csak decemberben jelenik meg, de mindenkinek ajánlom! Tegnap fejeztem be Alyson Noeltõl az Evermore-t, az eleje érdekes, bár kicsit vontatott, a vége pedig egyáltalán nem tetszik. Most olvasom a P. C. Cast & Kristin Casttól a Markedet, eddig nagyon tetszik, nem az a tucatkönyv, de majd a végén nyilatkozom inkább...
Végre egy jó írás ami a magyar állapotokat tükrözi,így elolvasva én is ajánlom mindenki figyelmébe!
Aztán valószínóleg komolyabb vizekre evezek, és Wass Albert - Tizenhárom almafa és Adjátok vissza a hegyeimet! vagy valami más...attól függ, mennyire lesz kedvem elszomorodni :) Sajnos, szegény megboldogult mindig ilyen hatással van rám. A Magukrahagyottakat végigsírtam, pedig viszonylag erõs idegzetú vagyok...
Én pár napja fejeztem be Vavyan Fable - Mennybõl a csontváz c. könyvét, ami a múlt hónapban jelent meg. Jellegzetes Fable-könyv, kicsit a Szennybõl az angyal analógiájára íródott, de szórakoztató. Most újra a Mesemaraton-Emlékfutamot olvasom az írónõtõl. Én nagyon szeretem a könyveit, mert teljesen kikapcsol, és tapasztalhatóan fejleszti a szókincsem. :)
Sziasztok Ha ajánlhatok egy könyvet; nemrég volt szerencsém beleolvasni egy új magyar fejlesztésû kicsi sci-fi, kicsit fantasy, és még egy picit áltörténelmi kéziratba. Bár csak részletet olvastam, (hisz nem jelent meg) engem meggyõzött. Az egyik dedikáláson kérdeztem az írót (Anthony Sheenard: A csonkolás mûvészete, A láthatatlan város) a regény felõl, és elmondta, hogy a kiadó már évek óta dolgozik a sorozaton, és hogy igen komolyan gondolja. (Minden tiszteletem az övék, ma egy ismeretlen új világba belevágni nem kis kockázat.) Állítólag az ünnepi könyvhéten lesz a megjelenés. A sorozat Dreamworld néven fog futni, és ha minden igaz A fõnix ébredése címet kapja a könyv. Ha az egész könyv olyan mint amibe beleolvastam, én biztos fan leszek:) Ha biztosat tudok felrakom, hátha valami jó dolog kezdõdik
A közelmúlt olvasmányai: Karl May: Az Ezüst-tó kincse (nekem nagyon tetszett, valamikor régen láttam filmen) Tom Clancy: Rainbow Six (aki szereti ezt a mûfajt, az nem fog csalódni benne, kiváló könyv) J. K. Rowling: Harry Potter és a Halál ereklyéi (imádtam az egész sorozatot, az utolsó rész is nagyon jó lett, de a befejezése nagyon nem tetszett) Dan Brown: Angyalok és démonok (kiváló, le sem lehet tenni, végig feszült hangulat)
Ezeket olvastam el a közelmúltban:
-Salinger: Zabhegyezõ -Orwell: 1984(ez volt a másodszori nekifutás,mert elsõre nem tetszett) -Orwell: Állatfarm -Daniel Defoe: Robinson -Huxley: Szép új világ -Kereszturi Ákos & Tepliczky István: Csillagászati tankönyv kezdõknek és haladóknak :)
Jelenleg pedig: -Gazdag László: Relativítás elmélet és szuperfolyékony vákuum
Jó hogy megtaláltam ezt a fórumot,mert ezeknek a könyveknek a nagy részét is innen-onnan a fórumró csipegettem össze.
José Saramago - Vakság
Elég meghökkentõ könyv volt, nekem nagyon tetszett, érdemes elolvasni! A filmet is megnéztem amint elolvastam, habár az egyertelmûen nem lett olyan jó, mint a könyv. De azért a profi megfilmesítések közé tartozik! (fõleg a fényképezést tekintve)
Éppen agyalok, hogy vennék egy Stephen King novelláskötetet...ti melyiket ajánlanátok, melyik a legjobb? :)
Most vettem meg hangoskönyvben, de megvan az animációs film verzió is. :)
az elsõ 50 oldalnál tartok, eddig inkább "történelmi" könyv a 60-as 70-es évekrõl, a szereplõk háttér életérõl.
ajánlom mindenkinek!
jack higgins-nincs kegyelem alex kava-dermesztõ õrület
akik szeretik a modern thrillert meg a sorozatgyilkosokról szoló könyveket akkor azoknak biztos tetszik, nekem alex kava az egyik kedvenc írónõm, majdnem az összes megvan :)
Nikola Tesla és az Univerzum titkai
A könyv Magyarországon a legnagyobb szabású, a világon pedig az egyik, ha nem a legrészletesebb Tesla életmû feldolgozás... a hamarosan megjelenõ könyv honlapja:
Most olvastam el Stephen King - A menekülõ ember címû könyvét. Mivel elõször olvastam Stephen Kinget nem tudtam, hogy mire számítsak, de nagyon tetszett a stílusa, a közeljövõben több mûvét is fogom olvasni. :) Most pedig következik:
H.P. Lovecraft - Összes mûvei I-II-III Stephen King - Borzalmak városa
Ja a következõ pediglen ez lesz:
Friedrich Wilhelm Nietzsche
A hatalom akarása
Most olvastam el ezeket a könyveket: John Caldwell: Mokhara Démona Stephen King: A menekülõ ember Monte Merrick:Memphis Belle
És ezeket fogom olvasni most: John Caldwell: Nincs kegyelem John Caldwell: Fekete Lángok
És az Üveggyöngyjátékot is elkezdtem (már négyszer), de az az istenér nem akar menni. Van mikor túl korán van hozzá, van, mikor túl fáradt vagyok, soha nem jó..
neten. mondom: ezert en nem adnek ki penzt.
btw, kb 3 napja estem neki Hugh Laurie - A balek c. konyvenek. angol humor, eges jo kriminek is :)
könyvben olvastad? vagy az interneten?
en is olvastam, es elegge untam. szar / monoton. hiaba, hitler nem volt a pen club tagja.... nem azt mondom, hogy ne olvasd el, de penzt ezert en nem adnek ki
hello Én Adolf Hitler Mein Kampf(Harcom) címû könyvét szeretném elolvasni. Nézegettem a neten és van ahol azt írják hogy tiltva máshol hogy index alatt. mit jelent egy könyvnél hogy index alatt, az is jó lenne ha megtudnám rendelni. Az egész mögött nem áll semmilyen rasszizmus és nem is szeretnék vitát ebbõl cask érdekelne a könyv. A neten már megtaláltam a könyvet csak kicsit sok így monitorrol olvasni
Mindnyájan ismerjük Tom Cruise-t, már amennyire õ hagyja magát megismerni. Tudjuk, hogy nehéz gyerekkora volt, hogy számos kasszasikernek számító filmben játszott: Top Gun, Esôember,Született július 4-én, Egy becsületbeli ügy, Interjú a vámpírral, A nagy hátraarc, három Mission: Impossible-film, A világok háborúja, és még sorolhatnánk.Tudjuk, hogy mûvészfilmekben is játszott, háromszor jelölték Oscar-díjra, háromszor kapta meg a Golden Globe-díjat, és olyan élô legendák tiszteletét vívta ki, mint Paul Newman vagy Dustin Hoffman. Innentôl a kép már kevésbé világos. Tudjuk, hogy Tom szcientológus, de azt már nem tudhatjuk biztosan, mekkora szerepet is játszik ez az életében.Tudjuk, hogy a szexualitását illetõ állandó pletykák ellenére felesége volt Mimi Rogers, Nicole Kidman és jelenleg is az Katie Holmes. De csak amikor Oprah kanapéján ugrándozott, hogy Katie iránti szerelmét kinyilvánítsa, vagy elmarasztalta Brooke Shieldset, amiért az a pszichiátria „náci tudományához” fordult, akkor kezdtünk rájönni, milyen sokat nem tudunk errôl az elragadó, igen sokat dolgozó sztárról. Andrew Morton, a több díjjal kitüntetett életrajzíró fáradságot nem kímélve felkutatta Tom volt tanárait, barátnôit, a szcientológia egyház bennfenteseit, és olyan barátokat, akik tanúi voltak annak, hogyan válik a valaha átlagos fiú a Forbes magazin szerint a világ legbefolyásosabb hírességévé. Soha nem látott fotók és soha nem hallott részletek kíséretében most közreadjuk az igazi Tom Cruise lenyûgözõ, nem egyszer sokkoló portréját. Az író nagymestere annak, hogy megmutassa a nyilvánosság elôtt viselt arc mögött a valódi történetet, a színész munkáit, szerelmeit, házasságait és vallását.
„Annyira jól játszott, már-már természetellenesen. Belenéztél a szemébe, és ô valóban ott volt, valóban szerelmes volt beléd. Láttad a szívét, a lelkét. Amikor pedig a rendezô azt mondta, ’kész, ennyi’,Tom sarkon fordult, te meg mehettél hat hónapra terápiára.” – Renée Zellweger
„Nem hajthatsz tovább, ha egy balesetet látsz, mert szcientológusként te vagy az egyetlen, aki segíteni tud.” – Tom Cruise
ANDREW MORTON a világ egyik legismertebb életrajzírója, napjaink hírességeinek legavatottabb ismerôje. 1992-ben írt úttörõ munkája, a Diana igaz története – saját szavaival a New York Times bestseller-listájának élén állt.
A szerzõtõl a Gabo Kiadónál megjelent: Diana igaz története – saját szavaival, 1997 Diana – a szerelmet kereste,2004 Madonna, 2001 Monica igaz története, 1999
A kötet április végére kerül a könyvesboltok polcaira.
www.gabo.hu [email protected]
Hiányt pótoltam a P.N.Elrod által komponált Én, Strahd címû Ravenloft világban játszódó regénnyel. A történet vezetése végtelenül egyszerû. Mivel egy naplóba enged betekintést, nem is lehetne nagyon bonyolítani.
Spoiler: kissé de ja vu érzésem volt, mikor kiderült, hogy Lord Soth történetéhez némileg hasonló módon sikerül magát bajba kevernie Strahd von Zarovichnak. Tudniillik õ is beleszeret egy gyönyörû nõbe, kinek megszerzéséért a szeretteinek (vér szerinti öccse, egyetlen teljesen hû csatlósa) meggyilkolásától sem riad vissza. Átkozott léte során pedig örökkön örökké kísérti majd "szerelme", akit persze sosem szerezhet meg. Jó volt olvasni Strahdról, mint emberrõl, majd Strahdról, mint a legendás vámpírról egyetlen mûvön belül.
ebookba nekemis megvan sztem majdnem az összes,de nekem könyvalakban kellene jópár régi könyv.nemlehet vhol olcsón hozzájutni?:) ezenkívül érdekelne még ludlum és mattyasovszki-féle (a Hód könyvek) könyv,ha vki tud,segítsen,kösz:)