"A szakasz elõtt azt az utasítást kaptuk, hogy ha Richard Virenque valamelyik ellenfele szökni próbál, ezt próbáljuk megakadályozni. Erre nem került sor, nem kellett egyetlen támadást sem visszavernünk, mert Virenque és még két csapattársam, Paolo Bettini és Micahel Rogers is tagja volt az eredményes szökésnek, Richard a szakasz végére annyi pontot gyûjtött, hogy most már alighanem végleg övé a pöttyös trikó. Egy ideig üldözte õket a mezõny, ekkor elég erõs volt a tempó, de aztán idõvel megnyugodott a hangulat. Az elsõ három hegyen nyugodt tempóban mentünk át, ekkor még a vízhordás is belefért számomra. Néha elõfordul ilyen feladat is, éppen elfogyott a vizem, az emelkedõ nem volt túlságosan meredek, hátracsorogtam a kísérõautónkhoz. Ott aztán kaptam néhány kulacsot, s megpróbáltam felzárkózni, pechemre elöl éppen akkor kezdett el nagyobb tempót diktálni az Euskaltel, de szerencsére sikerült utolérnem a mezõnyt, és átadhattam a kulacsokat a csapattársaimnak is. A negyedik hegyre vezetõ emelkedõn megélénkült a mezõny, elöl nagyobb sebességre kapcsoltak, a sor több helyen megszakadt, ettõl kezdve igyekeztem a saját tempómban haladni, és gond nélkül célba érni. Ezen a napon a nehéz emelkedõk mellett sok veszélyes lejtõs szakaszon is át kellett haladnunk, szerencsére nem volt semmi probléma, nem hallottam róla, hogy bárkinek is baja esett volna. Érdekes a helyzet az összetett élcsoportjában, szorosan alakul a verseny, mintha Armstrong mégsem lenne olyan erõs, miközben Ullrich vagy Vinokurov nagyon jó formát mutat. Akár már holnap is eldõlhet az összetett elsõ hely sorsa, de azt hiszem, Ullrichnak van nagyobb esélye arra, hogy Armstrongot megelõzze, Vinokurov a sík idõfutamon nem biztos, hogy olyan jól tudja majd tartani magát, mint tette azt néhány napja. Holnap egy újabb kemény hegyiszakasz vár ránk, számomra most nem is lehet más a feladat, mint célba érni…”
Bodrogi László
Ullrich 87 & 84-bõl
forrás: index/dk
Bianchi Telekom szövetség:
Holnap "király etap" 11:45 intro, 12:15 Live
15. Szakasz:
Összetett:
1 Lance Armstrong (USA) US Postal-Berry Floor 61.07.17 2 Jan Ullrich(Ger) Team Bianchi 0.15 3 Alexandre Vinokourov (Kaz) Team Telekom 0.18 4 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi 4.16 5 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi 4.37 6 Ivan Basso (Ita) Fassa Bortolo 7.01 7 Tyler Hamilton (USA) Team CSC 7.32 8 Francisco Mancebo (Spa) iBanesto.com 10.09 9 Christophe Moreau (Fra) Credit Agricole 10 Carlos Sastre (Spa) Team CSC 12.40 11 Richard Virenque (Fra) Quick.Step-Davitamon 12.51 12 Denis Menchov (Rus) iBanesto.com 13.37 13 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner 15.08 14 Manuel Beltran (Spa) US Postal-Berry Floor 15.50 15 Laurent Dufaux (Swi) Alessio 17.21 16 Didier Rous (Fra) Brioches La Boulangere 19.30 17 Jorg Jaksche (Ger) ONCE-Eroski 20.29 18 Roberto Laiseka (Spa) Euskaltel-Euskadi 20.47 19 Peter Lüttenberger (Aut) Team CSC 20.56 20 José Luis Rubiera (Spa) US Postal-Berry Floor 24.24 21 Alexandre Botcharov (Rus) Ag2R Prevoyance 28.48 22 David Plaza (Spa) Team Bianchi 31.22 23 Roberto Heras (Spa) US Postal-Berry Floor 32.54 24 Félix Garcia Casas (Spa) Team Bianchi 33.03 25 Massimiliano Lelli (Ita) Cofidis, Credit Par Telephone 34.52 26 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 40.29 27 José Azevedo (Por) ONCE-Eroski 41.51 28 Mikel Astarloza (Spa) Ag2R Prevoyance 49.09 29 David Millar (GBr) Cofidis, Credit Par Telephone 49.36 30 Inigo Chaurreau (Spa) Ag2R Prevoyance 50.46 31 Daniele Nardello (Ita) Team Telekom 50.57 32 Juan Miguel Mercado (Spa) iBanesto.com 51.40 33 Stephane Goubert (Fra) Jean Delatour 51.41 34 Laurent Brochard (Fra) Ag2R Prevoyance 56.04 35 Michael Boogerd (Ned) Rabobank 57.39 36 Evgeni Petrov (Rus) iBanesto.com 58.21 37 Javier Pascual Llorente (Spa) Kelme-Costa Blanca 58.54 38 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Credit Par Telephone 58.59 39 Giuseppe Guerini (Ita) Team Telekom 1.01.52 40 Jorg Ludewig (Ger) Saeco 1.09.06 41 Ivan Parra (Col) Kelme-Costa Blanca 1.10.15 42 Laurent Lefevre (Fra) Jean Delatour 1.16.11 43 Marcos Serrano (Spa) ONCE-Eroski 1.17.17 44 Paolo Bettini (Ita) Quick.Step-Davitamon 1.17.26 45 Michael Rogers (Aus) Quick.Step-Davitamon 1.18.46 46 Patrice Halgand (Fra) Jean Delatour 1.19.46 47 Sylvain Chavanel (Fra) Brioches La Boulangere 1.21.21 48 Guido Trentin (Ita) Cofidis, Credit Par Telephone 1.22.44 49 George Hincapie (USA) US Postal-Berry Floor 1.23.06 50 Gerrit Glomser (Aut) Saeco 1.24.02 51 Matthias Kessler (Ger) Team Telekom 1.24.04 52 José Enrique Gutierrez (Spa) Kelme-Costa Blanca 1.24.29 53 Mikel Pradera (Spa) ONCE-Eroski 1.24.36 54 Gilberto Simoni (Ita) Saeco 1.24.58 55 Xabier Zandio (Spa) iBanesto.com 1.25.17 56 Michaël Blaudzun (Den) Team CSC 1.25.28 57 Nicki Sorensen (Den) Team CSC 1.26.23 58 Fabio Sacchi (Ita) Saeco 1.28.26 59 Jérôme Pineau (Fra) Brioches La Boulangere 1.31.43 60 Andy Flickinger (Fra) Ag2R Prevoyance 1.32.37 61 Walter Beneteau (Fra) Brioches La Boulangere 1.34.07 62 Udo Bölts (Ger) Gerolsteiner 1.34.29 63 Angel Casero (Spa) Team Bianchi 1.37.23 64 Nicolas Fritsch (Fra) FDJeux.com 1.40.07 65 Luca Paolini (Ita) Quick.Step-Davitamon 1.42.08 66 Vladimir Miholjevic (Cro) Alessio 1.43.47 67 Steve Zampieri (Swi) Vini Caldirola-So.Di 1.45.05 68 Isidro Nozal (Spa) ONCE-Eroski 1.45.34 69 Andrea Noe (Ita) Alessio 1.45.51 70 Andrea Peron (Ita) Team CSC 1.45.57 71 Christophe Brandt (Bel) Lotto Domo 1.46.05 72 Pablo Lastras (Spa) iBanesto.com 1.46.29 73 David Latasa (Spa) Kelme-Costa Blanca 1.46.48 74 Kurt Van De Wouwer (Bel) Quick.Step-Davitamon 1.49.44 75 Floyd Landis (USA) US Postal-Berry Floor 1.50.58 76 Santiago Botero (Col) Team Telekom 1.51.07 77 René Andrle (Cze) ONCE-Eroski 1.51.30 78 Vjatceslav Ekimov (Rus) US Postal-Berry Floor 1.52.13 79 David Canada (Spa) Quick.Step-Davitamon 1.52.43 80 Aitor Garmendia (Spa) Team Bianchi 1.52.46 81 Marzio Bruseghin (Ita) Fassa Bortolo 1.53.15 82 Vladimir Karpets (Rus) iBanesto.com 1.55.02 83 Axel Merckx (Bel) Lotto Domo 1.58.03 84 Cédric Vasseur (Fra) Cofidis, Credit Par Telephone 1.58.26 85 Yuriy Krivtsov (Ukr) Jean Delatour 1.58.59 86 Rolf Aldag (Ger) Team Telekom 1.59.34 87 Inigo Landaluze (Spa) Euskaltel-Euskadi 2.02.24 88 Carlos Da Cruz (Fra) FDJeux.com 2.03.28 89 Benoit Poilvet (Fra) Credit Agricole 2.04.01 90 Mikel Artetxe (Spa) Euskaltel-Euskadi 2.04.11 91 Serge Baguet (Bel) Lotto Domo 2.04.43 92 Ludovic Turpin (Fra) Ag2R Prevoyance 2.05.05 93 Leonardo Bertagnolli (Ita) Saeco 2.06.03 94 Alberto Lopez Munain (Spa) Euskaltel-Euskadi 2.06.55 95 Marcus Zberg (Swi) Gerolsteiner 2.07.15 96 Pavel Padrnos (Cze) US Postal-Berry Floor 2.10.31 97 Victor Hugo Pena (Col) US Postal-Berry Floor 2.11.05 98 Mario Aerts (Bel) Team Telekom 2.12.21 99 Salvatore Commesso (Ita) Saeco 2.12.23 100 Franco Pellizotti (Ita) Alessio 2.12.32 101 Oscar Freire (Spa) Rabobank 2.13.44 102 Nicolas Vogondy (Fra) FDJeux.com 2.14.26 103 Nicolas Portal (Fra) Ag2R Prevoyance 2.15.28 104 Franck Renier (Fra) Brioches La Boulangere 2.16.49 105 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole 2.18.04 106 Jakob Piil (Den) Team CSC 2.18.30 107 Bekim Christensen (Den) Team CSC 2.19.00 108 Médéric Clain (Fra) Cofidis, Credit Par Telephone 2.19.50 109 Stuart O'grady (Aus) Credit Agricole 2.20.04 110 Philippe Gaumont (Fra) Cofidis, Credit Par Telephone 2.25.22 111 Romans Vainsteins (Lat) Vini Caldirola-So.Di 2.26.53 112 Bram De Groot (Ned) Rabobank 2.27.27 113 Dario Cioni (Ita) Fassa Bortolo 2.28.15 114 Damien Nazon (Fra) Brioches La Boulangere 2.29.13 115 Anthony Geslin (Fra) Brioches La Boulangere 2.30.33 116 Juan Antonio Flecha (Spa) iBanesto.com 2.30.55 117 Christophe Oriol (Fra) Ag2R Prevoyance 2.30.59 118 Vicente Garcia Acosta (Spa) iBanesto.com 2.31.08 119 Fred Rodriguez (USA) Vini Caldirola-So.Di 120 Laszlo Bodrogi (Hun) Quick.Step-Davitamon 2.31.46 121 Servais Knaven (Ned) Quick.Step-Davitamon 2.32.45 122 Christophe Edaleine (Fra) Jean Delatour 2.34.58 123 Inigo Cuesta (Spa) Cofidis, Credit Par Telephone 2.35.23 124 Alvaro Gonzalez Galdeano (Spa) ONCE-Eroski 2.36.02 125 Maryan Hary (Fra) Brioches La Boulangere 2.36.44 126 Koos Moerenhout (Ned) Lotto Domo 2.38.23 127 Nicolas Jalabert (Fra) Team CSC 2.38.52 128 Erik Zabel (Ger) Team Telekom 2.38.57 129 Sandy Casar (Fra) FDJeux.com 2.40.35 130 Thomas Voeckler (Fra) Brioches La Boulangere 2.40.59 131 Remmert Wielinga (Ned) Rabobank 2.41.06 132 Christophe Mengin (Fra) FDJeux.com 2.42.40 133 Jean-Patrick Nazon (Fra) Jean Delatour 2.43.27 134 Bradley McGee (Aus) FDJeux.com 2.44.23 135 Marc Wauters (Bel) Rabobank 2.44.54 136 Sébastien Hinault (Fra) Credit Agricole 2.46.13 137 Uwe Peschel (Ger) Gerolsteiner 2.46.26 138 Davide Bramati (Ita) Quick.Step-Davitamon 2.47.33 139 Leon Van Bon (Ned) Lotto Domo 2.48.38 140 Frédéric Finot (Fra) Jean Delatour 2.49.51 141 Thomas Liese (Ger) Team Bianchi 2.50.25 142 Baden Cooke (Aus) FDJeux.com 2.50.33 143 Paolo Bossoni (Ita) Vini Caldirola-So.Di 2.51.10 144 Julian Usano (Spa) Kelme-Costa Blanca 2.51.41 145 David Munoz (Spa) Kelme-Costa Blanca 2.51.43 146 Fabrizio Guidi (Ita) Team Bianchi 2.51.57 147 Samuel Dumoulin (Fra) Jean Delatour 2.55.02 148 Daniel Becke (Ger) Team Bianchi 2.57.53 149 Marco Milesi (Ita) Vini Caldirola-So.Di 3.01.04 150 Robbie McEwen (Aus) Lotto Domo 3.01.28 151 Dario Andriotto (Ita) Vini Caldirola-So.Di 3.02.44 152 Paolo Fornaciari (Ita) Saeco 3.03.42 153 Alessandro Bertolini (Ita) Alessio 3.13.55 154 Nick Gates (Aus) Lotto Domo 3.22.26 155 Hans De Clercq (Bel) Lotto Domo 3.34.17
14. szakasz eredménye:
1 Gilberto Simoni (Ita) Saeco 5.31.52 (34.622 km/h) 2 Laurent Dufaux (Swi) Alessio 3 Richard Virenque (Fra) Quick.Step-Davitamon 4 Andrea Peron (Ita) Team CSC 0.03 5 Walter Beneteau (Fra) Brioches La Boulangere 0.10 6 Alexandre Vinokourov (Kaz) Team Telekom 0.41 7 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi 8 Steve Zampieri (Swi) Vini Caldirola-So.Di 9 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi 1.24 10 Ivan Basso (Ita) Fassa Bortolo 11 Lance Armstrong (USA) US Postal-Berry Floor 12 Jan Ullric:(Ger) Team Bianchi 13 Christophe Moreau (Fra) Credit Agricole 3.04 15 Alexandre Botcharov (Rus) Ag2R Prevoyance 16 Denis Menchov (Rus) iBanesto.com 4.31 17 Tyler Hamilton (USA) Team CSC 18 Jorg Jaksche (Ger) ONCE-Eroski 19 Francisco Mancebo (Spa) iBanesto.com 20 Peter Lüttenberger (Aut) Team CSC 21 Didier Rous (Fra) Brioches La Boulangere 22 Roberto Laiseka (Spa) Euskaltel-Euskadi 23 José Luis Rubiera (Spa) US Postal-Berry Floor 24 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner 5.17 25 Carlos Sastre (Spa) Team CSC 26 Manuel Beltran (Spa) US Postal-Berry Floor 27 Laurent Brochard (Fra) Ag2R Prevoyance 6.51 28 Nicki Sorensen (Den) Team CSC 29 Xabier Zandio (Spa) iBanesto.com 30 Christophe Brandt (Bel) Lotto Domo 8.22 31 Javier Pascual Llorente (Spa) Kelme-Costa Blanca 32 Jorg Ludewig (Ger) Saeco 33 Gerrit Glomser (Aut) Saeco 34 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Credit Par Telephone 35 Patrice Halgand (Fra) Jean Delatour 9.11 36 Massimiliano Lelli (Ita) Cofidis, Credit Par Telephone 37 Inigo Chaurreau (Spa) Ag2R Prevoyance 38 Stephane Goubert (Fra) Jean Delatour 39 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 9.36 40 Mikel Pradera (Spa) ONCE-Eroski 41 Giuseppe Guerini (Ita) Team Telekom 11.00 42 David Plaza (Spa) Team Bianchi 43 Félix Garcia Casas (Spa) Team Bianchi 44 Mikel Astarloza (Spa) Ag2R Prevoyance 11.28 45 Pablo Lastras (Spa) iBanesto.com 16.25 46 Inigo Cuesta (Spa) Cofidis, Credit Par Telephone 47 Michaël Blaudzun (Den) Team CSC 48 Nicolas Fritsc:(Fra) FDJeux.com 49 Andy Flickinger (Fra) Ag2R Prevoyance 50 Marzio Bruseghin (Ita) Fassa Bortolo 51 José Enrique Gutierrez (Spa) Kelme-Costa Blanca 52 José Azevedo (Por) ONCE-Eroski 53 Matthias Kessler (Ger) Team Telekom 54 Marcos Serrano (Spa) ONCE-Eroski 55 Anthony Geslin (Fra) Brioches La Boulangere 19.40 56 Jérôme Pineau (Fra) Brioches La Boulangere 57 Vjatceslav Ekimov (Rus) US Postal-Berry Floor 58 Floyd Landis (USA) US Postal-Berry Floor 59 Paolo Bettini (Ita) Quick.Step-Davitamon 60 George Hincapie (USA) US Postal-Berry Floor 61 Roberto Heras (Spa) US Postal-Berry Floor 62 Michael Rogers (Aus) Quick.Step-Davitamon 63 Aitor Garmendia (Spa) Team Bianchi 64 René Andrle (Cze) ONCE-Eroski 65 Isidro Nozal (Spa) ONCE-Eroski 20.44 66 Angel Casero (Spa) Team Bianchi 67 Stuart O'grady (Aus) Credit Agricole 68 Dario Cioni (Ita) Fassa Bortolo 69 Guido Trentin (Ita) Cofidis, Credit Par Telephone 70 Cédric Vasseur (Fra) Cofidis, Credit Par Telephone 71 Rolf Aldag (Ger) Team Telekom 23.20 72 Inigo Landaluze (Spa) Euskaltel-Euskadi 73 Evgeni Petrov (Rus) iBanesto.com 74 Luca Paolini (Ita) Quick.Step-Davitamon 75 David Canada (Spa) Quick.Step-Davitamon 26.29 76 Santiago Botero (Col) Team Telekom 77 Udo Bölts (Ger) Gerolsteiner 78 Vladimir Miholjevic (Cro) Alessio 79 Jakob Piil (Den) Team CSC 80 Nicolas Jalabert (Fra) Team CSC 81 Ludovic Turpin (Fra) Ag2R Prevoyance 82 Kurt Van De Wouwer (Bel) Quick.Step-Davitamon 83 Axel Merckx (Bel) Lotto Domo 84 Franck Renier (Fra) Brioches La Boulangere 85 Christophe Oriol (Fra) Ag2R Prevoyance 86 Salvatore Commesso (Ita) Saeco 87 Franco Pellizotti (Ita) Alessio 88 Christophe Mengin (Fra) FDJeux.com 89 Fabio Sacchi (Ita) Saeco 29.57 90 Andrea Noe (Ita) Alessio 91 Bekim Christensen (Den) Team CSC 92 Alberto Lopez Munain (Spa) Euskaltel-Euskadi 93 Juan Antonio Flecha (Spa) iBanesto.com 94 Juan Miguel Mercado (Spa) iBanesto.com 95 Paolo Fornaciari (Ita) Saeco 96 Serge Baguet (Bel) Lotto Domo 97 Erik Zabel (Ger) Team Telekom 98 Mario Aerts (Bel) Team Telekom 99 Benoit Poilvet (Fra) Credit Agricole 100 Pavel Padrnos (Cze) US Postal-Berry Floor 101 Laurent Lefevre (Fra) Jean Delatour 102 Mikel Artetxe (Spa) Euskaltel-Euskadi 103 Victor Hugo Pena (Col) US Postal-Berry Floor 104 Marcus Zberg (Swi) Gerolsteiner 105 Marco Milesi (Ita) Vini Caldirola-So.Di 106 Romans Vainsteins (Lat) Vini Caldirola-So.Di 107 Fabrizio Guidi (Ita) Team Bianchi 32.45 108 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole 32.56 109 Leon Van Bon (Ned) Lotto Domo 110 Robbie McEwen (Aus) Lotto Domo 111 Servais Knaven (Ned) Quick.Step-Davitamon 112 Samuel Dumoulin (Fra) Jean Delatour 113 Thomas Liese (Ger) Team Bianchi 114 David Munoz (Spa) Kelme-Costa Blanca 115 Sébastien Hinault (Fra) Credit Agricole 116 Alvaro Gonzalez Galdeano (Spa) ONCE-Eroski 117 Sandy Casar (Fra) FDJeux.com 118 Baden Cooke (Aus) FDJeux.com 119 Bram De Groot (Ned) Rabobank 120 Michael Boogerd (Ned) Rabobank 121 Christophe Edaleine (Fra) Jean Delatour 122 Sylvain Chavanel (Fra) Brioches La Boulangere 123 Vicente Garcia Acosta (Spa) iBanesto.com 124 Koos Moerenhout (Ned) Lotto Domo 125 Davide Bramati (Ita) Quick.Step-Davitamon 126 Vladimir Karpets (Rus) iBanesto.com 127 Médéric Clain (Fra) Cofidis, Credit Par Telephone 128 Laszlo Bodrogi (Hun) Quick.Step-Davitamon 129 Carlos Da Cruz (Fra) FDJeux.com 130 Julian Usano (Spa) Kelme-Costa Blanca 131 Uwe Peschel (Ger) Gerolsteiner 132 Ivan Parra (Col) Kelme-Costa Blanca 133 Paolo Bossoni (Ita) Vini Caldirola-So.Di 134 Dario Andriotto (Ita) Vini Caldirola-So.Di 135 Alessandro Bertolini (Ita) Alessio 136 Marc Wauters (Bel) Rabobank 137 Oscar Freire (Spa) Rabobank 138 Remmert Wielinga (Ned) Rabobank 139 Leonardo Bertagnolli (Ita) Saeco 140 Nicolas Vogondy (Fra) FDJeux.com 141 Nick Gates (Aus) Lotto Domo 142 David Latasa (Spa) Kelme-Costa Blanca 143 Nicolas Portal (Fra) Ag2R Prevoyance 144 Philippe Gaumont (Fra) Cofidis, Credit Par Telephone 145 Frédéric Finot (Fra) Jean Delatour 146 Maryan Hary (Fra) Brioches La Boulangere 147 Bradley McGee (Aus) FDJeux.com 148 David Millar (GBr) Cofidis, Credit Par Telephone 149 Thomas Voeckler (Fra) Brioches La Boulangere 150 Damien Nazon (Fra) Brioches La Boulangere 151 Fred Rodriguez (USA) Vini Caldirola-So.Di 152 Jean-Patrick Nazon (Fra) Jean Delatour 33.32 153 Yuriy Krivtsov (Ukr) Jean Delatour 154 Daniel Becke (Ger) Team Bianchi 155 Hans De Clercq (Bel) Lotto Domo 36.18 DNF Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner DNF Rene Haselbacher (Aut) Gerolsteiner DNF Raffaele Ferrara (Ita) Alessio DNF Robert Hunter (RSA) Rabobank DNF Pierrick Fedrigo (Fra) Credit Agricole DNF Rik Verbrugghe (Bel) Lotto Domo DNF Andrej Hauptman (Slo) Vini Caldirola-So.Di
"I will give it my all in tomorrow's stage, and it finishes at the top of a mountain, not with a descent like today," said the Texan.
Szerintem is Ullrich simán ledolgozza a 15s-t az idõfutamon ezért mondom, hogy holnap mindenképp támadnia kell LA-nek. Beloki szvsz is esélyese lett volna az idei tour-nak, de én Ullrich gyõzelmével tökéletesen megeléxem :)
A valasz egyertelmu. Megijedt, nem tudta hogy etetes es azt hitte ketten szetcibaljak az allando ritmusvaltassal. Egyszeruen ennyi van benne. A hegyteton tert csak eszhez, es a lejtmenetben igy kockaztatva kellett mennie. Ulrich meg ugy gondolta, hogy meg van egy lejtmenet es nem kockaztatja meg az esest, ha esetleg tudna 20-25 mpt hozni Armstrongon rizikos lenne azt lejtmenetben megtartani. Amugy is szerintem mar arra jatszik, hogy az utolso idofutamon minimalis legyen a hatranya es nem kell oriznie az allando tamadasokkal a sarga trikot. Ugy gondolom , hogy minimum 1 percel jobb most azon az idofutamon Amstrongnal es kb 2-2,5l Vinonal. De az igazsag az, hogy van egy sanda gyanum , hogy ha nem tortenik a bukas, iden Beloki nyerte volna a Tourt.
1 perc vagy 15 másodperc számára ezekszerint mindegy.. így meg tudott pihenni Ullrich-al - és nem engedte el jobban, mint kell. (meg ha leszedi Vino róla a sárgát az se tragédia, õ idõfutamon nem annyira veszélyes szerinte..) persze ezek találgatások, majd nyilatkozik valamit :) (ami meg nem az lesz, hogy azért engedtem mert nem bírtam utánamenni :)) )
Igen ma frissebb volt, de nem értem mért engedte el Vino-t.
ma sokkal pihentebbnek tûnt mint tegnap... és hát nem is hajtották magukat túl
Nagyon izgalmasra sikerült az idei tour, 6 éve nem volt ilyen jó. LA nagyon kicentizte ma is, szerintem holnap mindenképp támadnia kell, ha nyerni akar.
azt majd még meglássuk. de mindenesetre sokkal szorosabb a helyzet mint az utóbbi években. plusz még hátravan a idõfutam is, ami szintén fordíthat... szerencsére nem kell befejezettnek venni a tourt :)
Szerintem is jó verseny volt, holnap elveszik LA-tõl a sárgát.
szép meccs volt ma is... besûrûsödött a mezõny eleje holnapra..
Bodrogi ma a vizes palackokkal versenyzett, és szerintem nyert! :)
"Nem kezdõdött jól a napunk, reggel értesültünk arról, hogy megbüntették a csapatunkat. A kísérõautót vezetõ csapatfõnök az egyéni idõfutam során túlságosan közel jött hozzánk, ezért három klubtársammal együtt húsz másodperces büntetést kaptunk, míg a csapatvezetõnek minden versenyzõ után kétszáz svájci frankot kell fizetnie. A szabálytalanságnak az volt az oka, hogy az autóban nem mûködött a hangosbeszélõ mikrofonja, a kísérõ pedig igyekezett minél közelebb jönni, hogy be tudja mondani nekünk az idõeredményeket. Természetesen így nem jutottunk elõnyhöz az ellenfelekkel szemben, de az tény, hogy a szabályokat megszegtük, hiszen a kísérõautó tíz méternél jobban nem közelítheti meg a versenyzõt. Néhány ellenfelünk sokkal komolyabb büntetést kapott, két spanyol nem is folytathatta a versenyt, õk jobban áthághatták a szabályokat, de errõl csak õk tudnának beszélni. A szombati szakaszra sem enyhült a hõség, ráadásul ismét nagy tempóban kezdtünk, már a legelején elkezdõdtek az ilyenkor szokásos szökési kísérletek. Én is próbálkoztam, többször is, de nem jártam sikerrel. Amikor tízen megszöktek, egy kicsit lecsillapodott a mezõny, aztán a frissítõállomás után a US Postal és a Saeco elkezdte az üldözést. Nem tudom, hogy az olaszoknak milyen érdekük fûzõdött ehhez, talán Simoni jobban érezte magát, bár végül nem szerepelt valami fényesen. Ahogy elkezdõdött az üldözés, számomra is egyre nehezebb volt a verseny, a nagy melegben és a nagy tempó mellett nem éreztem jól magam, nehezen lélegeztem, ennek az lett a vége, hogy az elsõ emelkedõ elején beálltam a grupettóba, így nevezzük az utolsó nagyobb bolyt, és végül harminchárom perces hátránynyal értem célba. Vasárnap és hétfõn még nehezebb szakaszok várnak ránk, ha ezeken át tudom magam verekedni, akkor már biztosan eljutok Párizsig.”
Bodrogi László
We've got another two days in the Pyrénées, and if I get a chance to attack I will," said the American.
Velonews
Vino támadásban:
nagyon durva szakasz lesz... kevesen fogják végigbírni.
1 001 ARMSTRONG Lance USA USP in 55h 34' 01" 2 131 ULLRICH Jan GER TBI at 00' 15" 3 028 VINOKOUROV Alexandre KAZ TEL at 01' 01" 4 179 ZUBELDIA Haimar ESP EUS at 04' 16" 5 071 HAMILTON Tyler USA CSC at 04' 25" 6 171 MAYO Iban ESP EUS at 05' 20" 7 081 BASSO Ivan ITA FAS at 07' 01" 8 031 MANCEBO Francisco ESP BAN at 07' 02" 9 078 SASTRE Carlos ESP CSC at 08' 47" 10 121 MOREAU Christophe FRA C.A at 09' 19" 11 036 MENCHOV Denis RUS BAN at 10' 30" 12 198 TOTSCHNIG Georg AUT GST at 11' 15" 13 003 BELTRAN Manuel ESP USP at 11' 57" 14 119 VIRENQUE Richard FRA QSD at 14' 25" 15 002 HERAS Roberto ESP USP at 14' 38" 16 181 ROUS Didier FRA BLB at 16' 23" 17 015 JAKSCHE Jorg GER ONE at 17' 22" 18 175 LAISEKA Roberto ESP EUS at 17' 40" 19 075 LÜTTENBERGER Peter AUT CSC at 17' 49" 20 061 MILLAR David GBR COF at 18' 04" 21 201 DUFAUX Laurent SUI ALS at 19' 03" 22 009 RUBIERA José Luis ESP USP at 21' 17" 23 138 PLAZA David ESP TBI at 21' 46" 24 037 MERCADO Juan Miguel ESP BAN at 23' 07" 25 134 GARCIA CASAS Félix ESP TBI at 23' 27" 26 042 BOOGERD Michael NED RAB at 26' 07" 27 013 AZEVEDO José POR ONE at 26' 50" 28 065 LELLI Massimiliano ITA COF at 27' 05" 29 153 BOTCHAROV Alexandre RUS A2R at 27' 08" 30 047 NIERMANN Grischa GER RAB at 32' 17" 31 038 PETROV Evgeni RUS BAN at 36' 25" 32 106 PARRA Ivan COL KEL at 38' 43" 33 152 ASTARLOZA Mikel ESP A2R at 39' 05" 34 154 CHAURREAU Inigo ESP A2R at 42' 59" 35 216 GOUBERT Stephane FRA DEL at 43' 54" 36 218 LEFEVRE Laurent FRA DEL at 47' 38" 37 027 NARDELLO Daniele ITA TEL at 49' 17" 38 183 CHAVANEL Sylvain FRA BLB at 49' 49" 39 151 BROCHARD Laurent FRA A2R at 50' 37" 40 107 PASCUAL LLORENTE Javier ESP KEL at 51' 56" 41 066 MONCOUTIE David FRA COF at 52' 01" 42 024 GUERINI Giuseppe ITA TEL at 52' 16" 43 191 REBELLIN Davide ITA GST at 58' 57" 44 111 BETTINI Paolo ITA QSD at 59' 14" 45 058 SACCHI Fabio ITA SAE at 59' 53" 46 117 ROGERS Michael AUS QSD at 1h 00' 30" 47 057 LUDEWIG Jorg GER SAE at 1h 02' 08" 48 018 SERRANO Marcos ESP ONE at 1h 02' 16" 49 068 TRENTIN Guido ITA COF at 1h 03' 24" 50 005 HINCAPIE George USA USP at 1h 04' 50" 51 025 KESSLER Matthias GER TEL at 1h 09' 03" 52 102 GUTIERREZ José Enrique ESP KEL at 1h 09' 18" 53 192 BÖLTS Udo GER GST at 1h 09' 24" 54 072 BLAUDZUN Michaël DEN CSC at 1h 10' 27" 55 211 HALGAND Patrice FRA DEL at 1h 11' 59" 56 187 PINEAU Jérôme FRA BLB at 1h 13' 27" 57 103 LATASA David ESP KEL at 1h 15' 16" 58 017 PRADERA Mikel ESP ONE at 1h 16' 24" 59 056 GLOMSER Gerrit AUT SAE at 1h 17' 04" 60 208 NOE Andrea ITA ALS at 1h 17' 18" 61 155 FLICKINGER Andy FRA A2R at 1h 17' 36" 62 133 CASERO Angel ESP TBI at 1h 18' 03" 63 207 MIHOLJEVIC Vladimir CRO ALS at 1h 18' 42" 64 039 ZANDIO Xabier ESP BAN at 1h 19' 50" 65 116 PAOLINI Luca ITA QSD at 1h 20' 12" 66 079 SORENSEN Nicki DEN CSC at 1h 20' 56" 67 034 KARPETS Vladimir RUS BAN at 1h 23' 30" 68 118 VAN DE WOUWER Kurt BEL QSD at 1h 24' 39" 69 095 FRITSCH Nicolas FRA FDJ at 1h 25' 06" 70 149 VERBRUGGHE Rik BEL LOT at 1h 25' 58" 71 021 BOTERO Santiago COL TEL at 1h 26' 02" 72 016 NOZAL Isidro ESP ONE at 1h 26' 14" 73 051 SIMONI Gilberto ITA SAE at 1h 26' 46" 74 217 KRIVTSOV Yuriy UKR DEL at 1h 26' 51" 75 114 CANADA David ESP QSD at 1h 27' 38" 76 035 LASTRAS Pablo ESP BAN at 1h 31' 28" 77 094 DA CRUZ Carlos FRA FDJ at 1h 31' 56" 78 006 LANDIS Floyd USA USP at 1h 32' 42" 79 146 MERCKX Axel BEL LOT at 1h 32' 58" 80 012 ANDRLE René CZE ONE at 1h 33' 14" 81 004 EKIMOV Vjatceslav RUS USP at 1h 33' 57" 82 052 BERTAGNOLLI Leonardo ITA SAE at 1h 34' 21" 83 135 GARMENDIA Aitor ESP TBI at 1h 34' 30" 84 182 BENETEAU Walter FRA BLB at 1h 35' 21" 85 128 POILVET Benoit FRA C.A at 1h 35' 28" 86 172 ARTETXE Mikel ESP EUS at 1h 35' 38" 87 142 BAGUET Serge BEL LOT at 1h 36' 10" 88 023 ALDAG Rolf GER TEL at 1h 37' 38" 89 082 BRUSEGHIN Marzio ITA FAS at 1h 38' 14" 90 177 LOPEZ MUNAIN Alberto ESP EUS at 1h 38' 22" 91 199 ZBERG Marcus SUI GST at 1h 38' 42" 92 069 VASSEUR Cédric FRA COF at 1h 39' 06" 93 143 BRANDT Christophe BEL LOT at 1h 39' 07" 94 159 TURPIN Ludovic FRA A2R at 1h 40' 00" 95 176 LANDALUZE Inigo ESP EUS at 1h 40' 28" 96 007 PADRNOS Pavel CZE USP at 1h 41' 58" 97 044 FREIRE Oscar ESP RAB at 1h 42' 12" 98 008 PENA Victor Hugo COL USP at 1h 42' 32" 99 098 VOGONDY Nicolas FRA FDJ at 1h 42' 54" 100 022 AERTS Mario BEL TEL at 1h 43' 48" 101 158 PORTAL Nicolas FRA A2R at 1h 43' 56" 102 169 ZAMPIERI Steve SUI CAL at 1h 45' 48" 103 125 HUSHOVD Thor NOR C.A at 1h 46' 32" 104 053 COMMESSO Salvatore ITA SAE at 1h 47' 08" 105 076 PERON Andrea ITA CSC at 1h 47' 18" 106 209 PELLIZOTTI Franco ITA ALS at 1h 47' 27" 107 062 CLAIN Médéric FRA COF at 1h 48' 18" 108 074 CHRISTENSEN Bekim DEN CSC at 1h 50' 27" 109 188 RENIER Franck FRA BLB at 1h 51' 44" 110 077 PIIL Jakob DEN CSC at 1h 53' 31" 111 064 GAUMONT Philippe FRA COF at 1h 53' 50" 112 043 DE GROOT Bram NED RAB at 1h 55' 55" 113 186 NAZON Damien FRA BLB at 1h 57' 41" 114 168 VAINSTEINS Romans LAT CAL at 1h 58' 20" 115 033 GARCIA ACOSTA Vicente ESP BAN at 1h 59' 36" 116 167 RODRIGUEZ Fred USA CAL at 1h 59' 36" 117 112 BODROGI Laszlo HUN QSD at 2h 00' 14" 118 127 O'GRADY Stuart AUS C.A at 2h 00' 44" 119 115 KNAVEN Servais NED QSD at 2h 01' 13" 120 032 FLECHA Juan Antonio ESP BAN at 2h 02' 22" 121 214 EDALEINE Christophe FRA DEL at 2h 03' 26" 122 014 GONZALEZ GALDEANO Alvaro ESP ONE at 2h 04' 30" 123 185 HARY Maryan FRA BLB at 2h 05' 12" 124 157 ORIOL Christophe FRA A2R at 2h 05' 54" 125 147 MOERENHOUT Koos NED LOT at 2h 06' 51" 126 083 CIONI Dario ITA FAS at 2h 08' 55" 127 091 CASAR Sandy FRA FDJ at 2h 09' 03" 128 189 VOECKLER Thomas FRA BLB at 2h 09' 27" 129 049 WIELINGA Remmert NED RAB at 2h 09' 34" 130 029 ZABEL Erik GER TEL at 2h 10' 24" 131 219 NAZON Jean-Patrick FRA DEL at 2h 11' 19" 132 193 HASELBACHER Rene AUT GST at 2h 12' 12" 133 184 GESLIN Anthony FRA BLB at 2h 12' 17" 134 096 MC GEE Bradley AUS FDJ at 2h 12' 41" 135 048 WAUTERS Marc BEL RAB at 2h 13' 12" 136 073 JALABERT Nicolas FRA CSC at 2h 13' 47" 137 124 HINAULT Sébastien FRA C.A at 2h 14' 41" 138 194 PESCHEL Uwe GER GST at 2h 14' 54" 139 113 BRAMATI Davide ITA QSD at 2h 16' 01" 140 148 VAN BON Leon NED LOT at 2h 17' 06" 141 097 MENGIN Christophe FRA FDJ at 2h 17' 37" 142 215 FINOT Frédéric FRA DEL at 2h 18' 19" 143 137 LIESE Thomas GER TBI at 2h 18' 53" 144 093 COOKE Baden AUS FDJ at 2h 19' 01" 145 163 BOSSONI Paolo ITA CAL at 2h 19' 28" 146 109 USANO Julian ESP KEL at 2h 20' 09" 147 105 MUNOZ David ESP KEL at 2h 20' 11" 148 063 CUESTA Inigo ESP COF at 2h 20' 22" 149 136 GUIDI Fabrizio ITA TBI at 2h 20' 36" 150 164 HAUPTMAN Andrej SLO CAL at 2h 21' 31" 151 213 DUMOULIN Samuel FRA DEL at 2h 23' 30" 152 123 FEDRIGO Pierrick FRA C.A at 2h 25' 03" 153 132 BECKE Daniel GER TBI at 2h 25' 45" 154 141 MC EWEN Robbie AUS LOT at 2h 29' 56" 155 162 ANDRIOTTO Dario ITA CAL at 2h 31' 12" 156 166 MILESI Marco ITA CAL at 2h 32' 31" 157 045 HUNTER Robert RSA RAB at 2h 33' 17" 158 055 FORNACIARI Paolo ITA SAE at 2h 35' 09" 159 203 BERTOLINI Alessandro ITA ALS at 2h 42' 23" 160 145 GATES Nick AUS LOT at 2h 50' 54" 161 144 DE CLERCQ Hans BEL LOT at 2h 59' 23" 162 205 FERRARA Raffaele ITA ALS at 3h 04' 08"
13. Etap eredménye:
1 078 SASTRE Carlos ESP CSC in 5h 16' 08" 2 131 ULLRICH Jan GER TBI at 01' 01" 3 179 ZUBELDIA Haimar ESP EUS at 01' 03" 4 001 ARMSTRONG Lance USA USP at 01' 08" 5 028 VINOKOUROV Alexandre KAZ TEL at 01' 18" 6 081 BASSO Ivan ITA FAS at 01' 20" 7 037 MERCADO Juan Miguel ESP BAN at 01' 24" 8 171 MAYO Iban ESP EUS at 01' 59" 9 121 MOREAU Christophe FRA C.A at 02' 32" 10 071 HAMILTON Tyler USA CSC at 02' 34" 11 201 DUFAUX Laurent SUI ALS at 03' 06" 12 031 MANCEBO Francisco ESP BAN at 03' 09" 13 119 VIRENQUE Richard FRA QSD at 03' 46" 14 198 TOTSCHNIG Georg AUT GST at 03' 55" 15 181 ROUS Didier FRA BLB at 03' 55" 16 003 BELTRAN Manuel ESP USP at 03' 55" 17 211 HALGAND Patrice FRA DEL at 04' 11" 18 036 MENCHOV Denis RUS BAN at 04' 14" 19 009 RUBIERA José Luis ESP USP at 04' 50" 20 075 LÜTTENBERGER Peter AUT CSC at 05' 58" 21 153 BOTCHAROV Alexandre RUS A2R at 06' 22" 22 015 JAKSCHE Jorg GER ONE at 06' 22" 23 134 GARCIA CASAS Félix ESP TBI at 07' 22" 24 002 HERAS Roberto ESP USP at 07' 22" 25 154 CHAURREAU Inigo ESP A2R at 08' 50" 26 042 BOOGERD Michael NED RAB at 09' 05" 27 175 LAISEKA Roberto ESP EUS at 09' 05" 28 065 LELLI Massimiliano ITA COF at 09' 05" 29 216 GOUBERT Stephane FRA DEL at 09' 15" 30 061 MILLAR David GBR COF at 09' 38" 31 182 BENETEAU Walter FRA BLB at 09' 38" 32 094 DA CRUZ Carlos FRA FDJ at 10' 57" 33 138 PLAZA David ESP TBI at 11' 24" 34 013 AZEVEDO José POR ONE at 11' 47" 35 057 LUDEWIG Jorg GER SAE at 11' 47" 36 103 LATASA David ESP KEL at 11' 47" 37 149 VERBRUGGHE Rik BEL LOT at 14' 37" 38 151 BROCHARD Laurent FRA A2R at 15' 08" 39 143 BRANDT Christophe BEL LOT at 15' 08" 40 047 NIERMANN Grischa GER RAB at 15' 08" 41 056 GLOMSER Gerrit AUT SAE at 15' 08" 42 062 CLAIN Médéric FRA COF at 15' 08" 43 152 ASTARLOZA Mikel ESP A2R at 15' 28" 44 155 FLICKINGER Andy FRA A2R at 15' 28" 45 072 BLAUDZUN Michaël DEN CSC at 16' 37" 46 025 KESSLER Matthias GER TEL at 16' 37" 47 049 WIELINGA Remmert NED RAB at 17' 58" 48 208 NOE Andrea ITA ALS at 18' 52" 49 187 PINEAU Jérôme FRA BLB at 18' 52" 50 114 CANADA David ESP QSD at 18' 52" 51 217 KRIVTSOV Yuriy UKR DEL at 18' 52" 52 027 NARDELLO Daniele ITA TEL at 18' 52" 53 191 REBELLIN Davide ITA GST at 18' 52" 54 207 MIHOLJEVIC Vladimir CRO ALS at 18' 52" 55 017 PRADERA Mikel ESP ONE at 18' 52" 56 024 GUERINI Giuseppe ITA TEL at 18' 52" 57 111 BETTINI Paolo ITA QSD at 18' 52" 58 014 GONZALEZ GALDEANO Alvaro ESP ONE at 18' 52" 59 038 PETROV Evgeni RUS BAN at 18' 52" 60 066 MONCOUTIE David FRA COF at 18' 52" 61 079 SORENSEN Nicki DEN CSC at 18' 52" 62 069 VASSEUR Cédric FRA COF at 18' 52" 63 004 EKIMOV Vjatceslav RUS USP at 18' 52" 64 005 HINCAPIE George USA USP at 18' 52" 65 192 BÖLTS Udo GER GST at 19' 35" 66 116 PAOLINI Luca ITA QSD at 20' 05" 67 125 HUSHOVD Thor NOR C.A at 21' 21" 68 044 FREIRE Oscar ESP RAB at 22' 04" 69 203 BERTOLINI Alessandro ITA ALS at 24' 19" 70 022 AERTS Mario BEL TEL at 25' 29" 71 082 BRUSEGHIN Marzio ITA FAS at 25' 29" 72 172 ARTETXE Mikel ESP EUS at 25' 29" 73 083 CIONI Dario ITA FAS at 25' 29" 74 058 SACCHI Fabio ITA SAE at 25' 29" 75 006 LANDIS Floyd USA USP at 25' 29" 76 007 PADRNOS Pavel CZE USP at 25' 29" 77 106 PARRA Ivan COL KEL at 25' 29" 78 068 TRENTIN Guido ITA COF at 25' 29" 79 158 PORTAL Nicolas FRA A2R at 25' 29" 80 095 FRITSCH Nicolas FRA FDJ at 25' 29" 81 035 LASTRAS Pablo ESP BAN at 25' 29" 82 039 ZANDIO Xabier ESP BAN at 25' 29" 83 146 MERCKX Axel BEL LOT at 25' 29" 84 107 PASCUAL LLORENTE Javier ESP KEL at 25' 29" 85 177 LOPEZ MUNAIN Alberto ESP EUS at 25' 29" 86 176 LANDALUZE Inigo ESP EUS at 25' 29" 87 188 RENIER Franck FRA BLB at 25' 29" 88 218 LEFEVRE Laurent FRA DEL at 25' 29" 89 219 NAZON Jean-Patrick FRA DEL at 25' 29" 90 008 PENA Victor Hugo COL USP at 25' 29" 91 012 ANDRLE René CZE ONE at 25' 29" 92 051 SIMONI Gilberto ITA SAE at 25' 29" 93 168 VAINSTEINS Romans LAT CAL at 25' 29" 94 199 ZBERG Marcus SUI GST at 26' 05" 95 159 TURPIN Ludovic FRA A2R at 29' 19" 96 124 HINAULT Sébastien FRA C.A at 29' 54" 97 128 POILVET Benoit FRA C.A at 29' 54" 98 033 GARCIA ACOSTA Vicente ESP BAN at 30' 47" 99 167 RODRIGUEZ Fred USA CAL at 31' 31" 100 215 FINOT Frédéric FRA DEL at 33' 00" 101 136 GUIDI Fabrizio ITA TBI at 33' 00" 102 135 GARMENDIA Aitor ESP TBI at 33' 00" 103 133 CASERO Angel ESP TBI at 33' 00" 104 034 KARPETS Vladimir RUS BAN at 33' 00" 105 029 ZABEL Erik GER TEL at 33' 14" 106 023 ALDAG Rolf GER TEL at 33' 14" 107 077 PIIL Jakob DEN CSC at 33' 14" 108 127 O'GRADY Stuart AUS C.A at 33' 14" 109 032 FLECHA Juan Antonio ESP BAN at 33' 14" 110 164 HAUPTMAN Andrej SLO CAL at 33' 14" 111 115 KNAVEN Servais NED QSD at 33' 14" 112 073 JALABERT Nicolas FRA CSC at 33' 14" 113 102 GUTIERREZ José Enrique ESP KEL at 33' 14" 114 118 VAN DE WOUWER Kurt BEL QSD at 33' 14" 115 053 COMMESSO Salvatore ITA SAE at 33' 14" 116 137 LIESE Thomas GER TBI at 33' 14" 117 132 BECKE Daniel GER TBI at 33' 14" 118 105 MUNOZ David ESP KEL at 33' 14" 119 147 MOERENHOUT Koos NED LOT at 33' 14" 120 184 GESLIN Anthony FRA BLB at 33' 14" 121 055 FORNACIARI Paolo ITA SAE at 33' 14" 122 064 GAUMONT Philippe FRA COF at 33' 14" 123 018 SERRANO Marcos ESP ONE at 33' 14" 124 016 NOZAL Isidro ESP ONE at 33' 14" 125 076 PERON Andrea ITA CSC at 33' 14" 126 063 CUESTA Inigo ESP COF at 33' 14" 127 112 BODROGI Laszlo HUN QSD at 33' 14" 128 117 ROGERS Michael AUS QSD at 33' 14" 129 074 CHRISTENSEN Bekim DEN CSC at 33' 14" 130 109 USANO Julian ESP KEL at 33' 14" 131 214 EDALEINE Christophe FRA DEL at 33' 14" 132 048 WAUTERS Marc BEL RAB at 33' 14" 133 183 CHAVANEL Sylvain FRA BLB at 33' 14" 134 157 ORIOL Christophe FRA A2R at 33' 14" 135 021 BOTERO Santiago COL TEL at 33' 14" 136 194 PESCHEL Uwe GER GST at 33' 14" 137 043 DE GROOT Bram NED RAB at 33' 14" 138 185 HARY Maryan FRA BLB at 33' 14" 139 142 BAGUET Serge BEL LOT at 33' 14" 140 141 MC EWEN Robbie AUS LOT at 33' 14" 141 098 VOGONDY Nicolas FRA FDJ at 33' 14" 142 148 VAN BON Leon NED LOT at 33' 14" 143 052 BERTAGNOLLI Leonardo ITA SAE at 33' 14" 144 169 ZAMPIERI Steve SUI CAL at 33' 14" 145 144 DE CLERCQ Hans BEL LOT at 33' 14" 146 162 ANDRIOTTO Dario ITA CAL at 33' 14" 147 213 DUMOULIN Samuel FRA DEL at 33' 14" 148 145 GATES Nick AUS LOT at 33' 14" 149 097 MENGIN Christophe FRA FDJ at 33' 14" 150 166 MILESI Marco ITA CAL at 33' 14" 151 113 BRAMATI Davide ITA QSD at 33' 14" 152 186 NAZON Damien FRA BLB at 33' 14" 153 189 VOECKLER Thomas FRA BLB at 33' 14" 154 045 HUNTER Robert RSA RAB at 34' 33" 155 096 MC GEE Bradley AUS FDJ at 34' 33" 156 193 HASELBACHER Rene AUT GST at 34' 33" 157 093 COOKE Baden AUS FDJ at 34' 33" 158 163 BOSSONI Paolo ITA CAL at 34' 33" 159 091 CASAR Sandy FRA FDJ at 38' 00" 160 123 FEDRIGO Pierrick FRA C.A at 47' 15" 161 209 PELLIZOTTI Franco ITA ALS at 50' 50" 162 205 FERRARA Raffaele ITA ALS at 50' 50" 197 SCHMIDT Torsten GER GST Abandon 054 DI LUCA Danilo ITA SAE Abandon 204 CAUCCHIOLI Pietro ITA ALS Non Partant
Szvsz is Beloki nagyon jó formában volt, kár hogy összetörte magát, érdekes lett volna, de így is nagyon jó a verseny, köv. 2 nap eldönt mindent. Szerintem Vino továbbra is segíteni fog Jan-nak és 1enlõre e szövetség ellen kevés az egész USPS! :)
bírta, ment is, csak nem ment el a végén úgy, mint sok éve idáig szinte mindig.. nem kis meglepetést okozva ezzel.
armstrong nem birta a hegyet?!!!!
Armstrong kb 5-6 évvel látszott öregebbnek futam végén mint a hegyek elõtt... nem volt semmi látni.
bazzzeg Armstrong meghalt ? elég kemény volt mikor egyszerre betámadták ! szegény srác alig birta... mind1 hajrá US POSTAL :DD
HUH. Ez volt am a kiraly szakasz. Es most latom 5 eve ota eloszor szenvedni a droidot. Igaz nagy versenyzo nagyon, ahogy osszetudta szedni magat , az volt am a nem akarmi. Es milyen erdekes a helyzet , mert en nem gondoltam , hogy Ulrich a hegyen ilyen jo lesz. De meg mindig ugy gondolom , hogy Beloki volt kozuluk a legjobb eroben. Hianyzik is , mert meg tobb tamadas lett volna a hegyen. Azt hiszem akkor Armstrong jobban kipukkadt volna. De a elkovetkezo 2-3 szakaszon olyan izgalmakat lathatunk, amit legalabb 6 eve mar nem pl a Pantani - Ulrich parharcban.
Ullrich megverte Armstrongot! Vinoval szépen összehozták, LA tényleg nem olyan erõs, mint tavaly.
már csak 15mp Ullrich hátránya
azok a lovasok meg milyen viccesek voltak. föleg a pónilovas :)
ez jó volt.
Meg van elégedve az idõfutam eredményével? Alexander Winokurow: Nagyon. A nagy hõség ellenére jól éreztem magamat és az utolsó hegyen még egy kicsit javítani is, tudtam. Úgy gondolom, hogy ez volt a legjobb idõfutamom amit valaha véghez vittem.
Korábban azt mondta, hogy ha egy percet kap az idõfutamon Amstrongtól, az már nagyon rendben lenne. Ez a hátrány most viszont csak fél perc. Alexander Winokurow: Azt, hogy én csak 30 másodperc hátrányban leszek Amstronggal szemben álmodni sem mertem. Ez is azt mutatja, hogy Lance egyáltalán nincs olyan formában mint elõzõ évben volt. Az egyetlen aki egy teljesen más ligában játszott, az nem más mint Jan. Egyszerûen nagyot alakított. Én nagyon örülök a sikerének, hiszem még mindig nagyon szoros barátok vagyunk.
Lance, Jan és ön nagyon elmentek a konkurenciától. Az összetett gyõzelemért hármuk harcára számít? Alexander Winokurow: Most úgy néz ki, de nem szabad a spanyolokat sem leírni. Mayo és Zubeldia a Pireneusokban hazai pályán lesznek, minden elképzeléhetõ tõlük. És Hamiltont sem hagyhatjuk figyelmen kívûl, aki az elmúlt napokhoz képest jobban néz ki. Iszonyatosan izgalmas lesz a folytatás.
A Pireneusokban milyen taktikát fog követni? Alexander Winokurow: Ha a lábaim bírják, akkor minden esetre támadni fogok. Lance sebezhetõ, ezt ki fogom használni. S biztos vagyok benne, hogy Jan is meg fogja próbálni, és akkor még ott vannak a baszkok is. Egy nagyon kemény küzdelem lesz, amelyben részt fogok venni, és ha kell, akkor forszírozom is.
Jan Ullrich a Touron valami nagyot alakított. Elõször a nagy körverseny keretében sikerült legyõzni az idõfutamban Lance Armstrong-ot. A ragyogó fellépésével jelentõsen javított összetett helyezésén és feljött a második helyre. A szakasz után adott rövid interjújában elmondta, hogy „minden lehetséges”.
Hogy érzi magáz ez utána a fantasztikus gyõzelem után? Jan Ullrich: Az idõfutam nagyon nehéz volt, leginkább e miatt az örült forróság miatt. Iszonyatosan boldog vagyok. Nem gondoltam volna, hogy ma képes leszek nyerni. Most már közelebb vagyok az álmaimhoz.
Amstronggal szembeni hátrányát 1:36-al csökkentette. Gondolta, hogy ez sikerülhet? Jan Ullrich: Semmi esetre sem. Úgy jöttem ide, hogy egy jó versenyem lesz a Touron. Most viszont megnyertem egy szakaszt és elõször sikerült legyõznöm Lance-t az idõfutamban. A mai nap egy álom. Igazából csak a következõ évben akartam a gyõzelemért harcolni. Szóhoz sem tudok jutni.
De ön akár ebben az évben is megnyerheti a Tourt. Jan Ullrich: Most jönnek a Pireneusok. Ez a csúcspontja a Tournak, mivel az elkövetkezõ négy nap iszonyatosan nehéz lesz. Egyenlõre élvezem a pillanatot és nem gondolok a holnapra. De ebben az évben minden lehetséges.
A pénteki idõfutamon ismét megingott az „óriás” Lance Armstrong erneut. A szakasz után adott interjújában elismerte, hogy ma ismét egy rossz és gyenge napot fogott ki. Miközben ezért leginkább a nagy forróságot okolta.
Meglepte a mai idõfutam eredménye? Lance Armstrong: Az eredmény meglepett, nem számítottam ekkora hátrányra. Reggel még jól éreztem magamat, de az idõfutam kezdetére már nem voltam annyira friss. Hogy kemény lett volna a számomra nem tudom. Ami viszont biztos, az-az hogy szenvedtem. Leginkább a második idõmérõ pont után, ugy éreztem inkább haladok hátrafelé mint elõre. Nagyon szomjas voltam, mint olyan gyakran az idei Tour alatt. Azt hiszem, a rajt elõtt többet kellett volna innom, hogy megakadályozzam a kiszáradást.
Tervezi azt, hogy a következõ napokban támadni fog, különös tekintettel az utolsó elötti napon lévõ idõfutamra? Lance Armstrong: Nem veszek tudomást arról, hogy a Nantes-i idõfutamra milyen helyzet alakult ki vagy esetleg mi lenne fontos. Ma Ullrich nagy napja volt. De még itt van Vinokurov is, aki mindössze 51 másodperccel van mögöttem lemaradva. Nem az én tisztem támadni, amit nekem kell tennem, az-az hogy reagáljak ha megtámadnak.
Döntõ szerepe volt a hõségnek? Lance Armstrong: Ilyen melegben mindenkinek nagyon nehéz. Nincs olyan ember, aki ilyen körülmények között a maximumot tudja nyújtani, még akkor, sem ha kedveli a hõséget. Én igazából hozzá vagyok szokva még ennél nagyobb hõséghez is, így ez semmi esetre sem jelenthet hátrány. Viszont a Pireneusokban az idõjósok szerint rossz idõ lesz, ami viszont nagyon jó hír.
Hinault Winokurow-ot dicséri Bernard Hinault úgy élvezi a jubileumi TDF történéseit, mint még sohasem. Mondta el a mai idõ futam elõtt az 5-szörös Tour gyõztes és a Tour szervezõbizottságának tagja. "A dráma, a sebesség és a még mindig nyitott végkifejlet, számomra igazi élménnyé teszi a Tourt", mondta Hinault.
A Tour-legenda igazán lelkesen nyilatkoztik Alexander Winokurow teljesítményérõl: "Nagyon temperamentumos és erõs támadásokat tudd vezetni." Hozzáfûzi: "Egyesek azt mondják, hogy nem képes megtartani ezt a formáját a harmadik hét végéig. Ha nem is, de mindenképpen sokkal erõsebb lesz ezen a Touron keresztül." Arra a kérdésre, hogy sajnálnáe, ha Amstrong ötödszörre nyerné meg a TDF-t, és ezzel bekerülne az „Ötszörös gyõztesek klubjába”, Hinault válasza: „ Természetesen nem. Amennyiben Amstrong ötödször nyerne, akkor azt mindenképpen megérdemelné."
Jaja Rosé-ja Laurent Jalabert szõlõ tulajdonos lett. A "Gaillac de Rabastens"-t Corbières-ben a tegnapi idõfutam helyszínének közelében állítják elõ. Az egykori világranglista elsõ, nagyon büszke egy „tökéletes rosé-ra”, így Jalabert. A vásárlásban döntõ szerepet játszott, hogy a franciák kedvence ezen a környéken, Mazamet-ben él.
Rossz hangulat a CSC-nél Csak nem csitulnak a kedélyek Tyler Hamiltons kulcscsont repedésével kapcsolatosan. Nicolas Jalabert-nek is folyamatosan védekeznie kell a felmerülõ támadásokkal szembe. A csapat fõnöke pénteken immár másodszor mutatta meg Hamilton röntgen felvételeit, melyeken jól látszik a két hajszál repedés.
Ullrich: "Teljesen elkészültem az erõmmel, és közel állok a síráshoz. Egyenlõre élvezem a pillanatot és nem gondolok a holnapra. Még álmodni sem mertem, hogy ilyen elõnyre tudok szert tenni a szakaszon Amstronggal szemben. Nem hittem, hogy nyerhetek. Ez egy iszonyatosan jó érzés”, voltak elsõ szavai a gyõzelem után, amivel összetettben feljött a második helyre.
Amstrong: "Jan nagyon jó idõfutamot mutatott be. Mindig is tudtam, hogy számolni kell vele. Ezzel a teljesítményével a legnagyobb favorittá vált ”
Forrás: index/Dk
"Tizenegy óra körül indultam, akkor még viszonylag elviselhetõ volt a meleg, de már akkor is huszonöt foknál magasabb volt a hõmérséklet. Felemás érzéseim vannak az idõfutam után. Egyrészt örülök annak, hogy jó tempóban sikerült teljesíteni a távot, másrészt egy kicsit lelomboz az, hogy nem voltam elég erõs, nem tudtam olyan áttételeket használni, olyan sebességi fokozatba váltani, amilyen egy jobb eredményhez kellett volna. A pálya talán csak az utolsó idõmérõ pont után volt nehezebb, mint vártam, ott a két kilométeres emelkedõn elég rosszul mentem fel, s az utolsó egy kilométeren sem tudtam olyan hajrát kivágni, mint máskor. Ami azt illeti nagyon meleg volt, s ebben az évben nehezen viselem a hõséget, s zavart az enyhe pofaszél is, ami majdnem végig nehezítette a dolgomat. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy a többieknek is nagyon meleg volt, az utolsó indulók hasonló körülmények között versenyeztek. Nem minden Tour-szakasz után kell sokat utazgatnunk, most három napig Toulouse mellett, Portet Sur Garonne-ban laktunk, legközelebb Pau környékén töltünk majd három napot ugyanabban a hotelben. Tudom, hogy gyilkos szakaszok várnak ránk, az egészen biztos, hogy a Pireneusokban egyik etapon sem az elsõk között érek majd célba. Igyekszem úgy befejezni valamennyi hegyiszakaszt, hogy limitidõn belül érjek célba és ne essek ki a versenybõl. Nem érzem magam olyan erõsnek, mint tavaly, s most már az a legfontosabb, hogy jól be tudjam osztani az erõmet, mert el akarom érni a párizsi célt.”
Bodrogi László
Elismerem, hogy Ullrich ma nagyot alkotott! Meglátjuk holnap mire lesz képes. ;)
1 001 ARMSTRONG Lance USA USP in 50h 16' 45" 2 131 ULLRICH Jan GER TBI at 00' 34" 3 028 VINOKOUROV Alexandre KAZ TEL at 00' 51" 4 071 HAMILTON Tyler USA CSC at 02' 59" 5 179 ZUBELDIA Haimar ESP EUS at 04' 29" 6 171 MAYO Iban ESP EUS at 04' 29" 7 031 MANCEBO Francisco ESP BAN at 05' 01" 8 081 BASSO Ivan ITA FAS at 06' 49" 9 036 MENCHOV Denis RUS BAN at 07' 24" 10 121 MOREAU Christophe FRA C.A at 07' 55" 11 002 HERAS Roberto ESP USP at 08' 24" 12 198 TOTSCHNIG Georg AUT GST at 08' 28" 13 003 BELTRAN Manuel ESP USP at 09' 10" 14 061 MILLAR David GBR COF at 09' 34" 15 175 LAISEKA Roberto ESP EUS at 09' 43" 16 078 SASTRE Carlos ESP CSC at 10' 15" 17 138 PLAZA David ESP TBI at 11' 30" 18 119 VIRENQUE Richard FRA QSD at 11' 47" 19 015 JAKSCHE Jorg GER ONE at 12' 08" 20 075 LÜTTENBERGER Peter AUT CSC at 12' 59" 21 204 CAUCCHIOLI Pietro ITA ALS at 13' 10" 22 181 ROUS Didier FRA BLB at 13' 36" 23 106 PARRA Ivan COL KEL at 14' 22" 24 042 BOOGERD Michael NED RAB at 15' 45" 25 013 AZEVEDO José POR ONE at 16' 11" 26 201 DUFAUX Laurent SUI ALS at 17' 05" 27 134 GARCIA CASAS Félix ESP TBI at 17' 13" 28 009 RUBIERA José Luis ESP USP at 17' 35" 29 183 CHAVANEL Sylvain FRA BLB at 17' 43" 30 047 NIERMANN Grischa GER RAB at 18' 17" 31 038 PETROV Evgeni RUS BAN at 18' 41" 32 065 LELLI Massimiliano ITA COF at 19' 08" 33 153 BOTCHAROV Alexandre RUS A2R at 21' 54" 34 037 MERCADO Juan Miguel ESP BAN at 22' 51" 35 218 LEFEVRE Laurent FRA DEL at 23' 17" 36 152 ASTARLOZA Mikel ESP A2R at 24' 45" 37 107 PASCUAL LLORENTE Javier ESP KEL at 27' 35" 38 117 ROGERS Michael AUS QSD at 28' 04" 39 173 ETXEBARRIA David ESP EUS at 30' 02" 40 018 SERRANO Marcos ESP ONE at 30' 10" 41 027 NARDELLO Daniele ITA TEL at 31' 33" 42 066 MONCOUTIE David FRA COF at 34' 17" 43 024 GUERINI Giuseppe ITA TEL at 34' 32" 44 154 CHAURREAU Inigo ESP A2R at 35' 17" 45 058 SACCHI Fabio ITA SAE at 35' 32" 46 216 GOUBERT Stephane FRA DEL at 35' 47" 47 151 BROCHARD Laurent FRA A2R at 36' 39" 48 102 GUTIERREZ José Enrique ESP KEL at 37' 12" 49 068 TRENTIN Guido ITA COF at 39' 03" 50 191 REBELLIN Davide ITA GST at 41' 13" 51 111 BETTINI Paolo ITA QSD at 41' 30" 52 133 CASERO Angel ESP TBI at 46' 11" 53 005 HINCAPIE George USA USP at 47' 06" 54 192 BÖLTS Udo GER GST at 50' 57" 55 057 LUDEWIG Jorg GER SAE at 51' 29" 56 034 KARPETS Vladimir RUS BAN at 51' 38" 57 118 VAN DE WOUWER Kurt BEL QSD at 52' 13" 58 025 KESSLER Matthias GER TEL at 53' 34" 59 021 BOTERO Santiago COL TEL at 53' 56" 60 016 NOZAL Isidro ESP ONE at 54' 08" 61 072 BLAUDZUN Michaël DEN CSC at 54' 58" 62 039 ZANDIO Xabier ESP BAN at 55' 29" 63 187 PINEAU Jérôme FRA BLB at 55' 43" 64 056 GLOMSER Gerrit AUT SAE at 56' 21" 65 209 PELLIZOTTI Franco ITA ALS at 57' 45" 66 017 PRADERA Mikel ESP ONE at 58' 40" 67 208 NOE Andrea ITA ALS at 59' 34" 68 095 FRITSCH Nicolas FRA FDJ at 1h 00' 45" 69 207 MIHOLJEVIC Vladimir CRO ALS at 1h 00' 58" 70 116 PAOLINI Luca ITA QSD at 1h 01' 15" 71 052 BERTAGNOLLI Leonardo ITA SAE at 1h 02' 15" 72 051 SIMONI Gilberto ITA SAE at 1h 02' 25" 73 135 GARMENDIA Aitor ESP TBI at 1h 02' 38" 74 079 SORENSEN Nicki DEN CSC at 1h 03' 12" 75 155 FLICKINGER Andy FRA A2R at 1h 03' 16" 76 142 BAGUET Serge BEL LOT at 1h 04' 04" 77 103 LATASA David ESP KEL at 1h 04' 37" 78 023 ALDAG Rolf GER TEL at 1h 05' 32" 79 128 POILVET Benoit FRA C.A at 1h 06' 42" 80 211 HALGAND Patrice FRA DEL at 1h 07' 01" 81 035 LASTRAS Pablo ESP BAN at 1h 07' 07" 82 006 LANDIS Floyd USA USP at 1h 08' 21" 83 146 MERCKX Axel BEL LOT at 1h 08' 37" 84 012 ANDRLE René CZE ONE at 1h 08' 53" 85 217 KRIVTSOV Yuriy UKR DEL at 1h 09' 07" 86 114 CANADA David ESP QSD at 1h 09' 34" 87 098 VOGONDY Nicolas FRA FDJ at 1h 10' 48" 88 172 ARTETXE Mikel ESP EUS at 1h 11' 17" 89 176 LANDALUZE Inigo ESP EUS at 1h 11' 17" 90 159 TURPIN Ludovic FRA A2R at 1h 11' 49" 91 149 VERBRUGGHE Rik BEL LOT at 1h 12' 29" 92 053 COMMESSO Salvatore ITA SAE at 1h 12' 47" 93 169 ZAMPIERI Steve SUI CAL at 1h 13' 42" 94 199 ZBERG Marcus SUI GST at 1h 13' 45" 95 082 BRUSEGHIN Marzio ITA FAS at 1h 13' 53" 96 177 LOPEZ MUNAIN Alberto ESP EUS at 1h 14' 01" 97 076 PERON Andrea ITA CSC at 1h 15' 12" 98 004 EKIMOV Vjatceslav RUS USP at 1h 16' 13" 99 007 PADRNOS Pavel CZE USP at 1h 17' 37" 100 008 PENA Victor Hugo COL USP at 1h 18' 11" 101 074 CHRISTENSEN Bekim DEN CSC at 1h 18' 21" 102 022 AERTS Mario BEL TEL at 1h 19' 27" 103 158 PORTAL Nicolas FRA A2R at 1h 19' 35" 104 044 FREIRE Oscar ESP RAB at 1h 21' 16" 105 174 ETXEBARRIA Unai VEN EUS at 1h 21' 18" 106 069 VASSEUR Cédric FRA COF at 1h 21' 22" 107 077 PIIL Jakob DEN CSC at 1h 21' 25" 108 064 GAUMONT Philippe FRA COF at 1h 21' 44" 109 094 DA CRUZ Carlos FRA FDJ at 1h 22' 15" 110 043 DE GROOT Bram NED RAB at 1h 23' 49" 111 143 BRANDT Christophe BEL LOT at 1h 25' 07" 112 186 NAZON Damien FRA BLB at 1h 25' 35" 113 125 HUSHOVD Thor NOR C.A at 1h 26' 31" 114 182 BENETEAU Walter FRA BLB at 1h 26' 51" 115 188 RENIER Franck FRA BLB at 1h 27' 23" 116 112 BODROGI Laszlo HUN QSD at 1h 27' 48" 117 127 O'GRADY Stuart AUS C.A at 1h 28' 38" 118 115 KNAVEN Servais NED QSD at 1h 29' 07" 119 167 RODRIGUEZ Fred USA CAL at 1h 29' 13" 120 033 GARCIA ACOSTA Vicente ESP BAN at 1h 29' 57" 121 032 FLECHA Juan Antonio ESP BAN at 1h 30' 16" 122 214 EDALEINE Christophe FRA DEL at 1h 31' 20" 123 091 CASAR Sandy FRA FDJ at 1h 32' 11" 124 185 HARY Maryan FRA BLB at 1h 33' 06" 125 157 ORIOL Christophe FRA A2R at 1h 33' 48" 126 168 VAINSTEINS Romans LAT CAL at 1h 33' 59" 127 062 CLAIN Médéric FRA COF at 1h 34' 18" 128 147 MOERENHOUT Koos NED LOT at 1h 34' 45" 129 189 VOECKLER Thomas FRA BLB at 1h 37' 21" 130 029 ZABEL Erik GER TEL at 1h 38' 18" 131 193 HASELBACHER Rene AUT GST at 1h 38' 47" 132 123 FEDRIGO Pierrick FRA C.A at 1h 38' 56" 133 096 MC GEE Bradley AUS FDJ at 1h 39' 16" 134 184 GESLIN Anthony FRA BLB at 1h 40' 11" 135 048 WAUTERS Marc BEL RAB at 1h 41' 06" 136 073 JALABERT Nicolas FRA CSC at 1h 41' 41" 137 194 PESCHEL Uwe GER GST at 1h 42' 48" 138 113 BRAMATI Davide ITA QSD at 1h 43' 55" 139 083 CIONI Dario ITA FAS at 1h 44' 34" 140 148 VAN BON Leon NED LOT at 1h 45' 00" 141 097 MENGIN Christophe FRA FDJ at 1h 45' 31" 142 093 COOKE Baden AUS FDJ at 1h 45' 36" 143 124 HINAULT Sébastien FRA C.A at 1h 45' 55" 144 163 BOSSONI Paolo ITA CAL at 1h 46' 03" 145 215 FINOT Frédéric FRA DEL at 1h 46' 27" 146 014 GONZALEZ GALDEANO Alvaro ESP ONE at 1h 46' 46" 147 137 LIESE Thomas GER TBI at 1h 46' 47" 148 219 NAZON Jean-Patrick FRA DEL at 1h 46' 58" 149 054 DI LUCA Danilo ITA SAE at 1h 47' 30" 150 109 USANO Julian ESP KEL at 1h 48' 03" 151 105 MUNOZ David ESP KEL at 1h 48' 05" 152 063 CUESTA Inigo ESP COF at 1h 48' 16" 153 136 GUIDI Fabrizio ITA TBI at 1h 48' 44" 154 164 HAUPTMAN Andrej SLO CAL at 1h 49' 25" 155 213 DUMOULIN Samuel FRA DEL at 1h 51' 24" 156 049 WIELINGA Remmert NED RAB at 1h 52' 44" 157 132 BECKE Daniel GER TBI at 1h 53' 39" 158 197 SCHMIDT Torsten GER GST at 1h 56' 54" 159 141 MC EWEN Robbie AUS LOT at 1h 57' 50" 160 162 ANDRIOTTO Dario ITA CAL at 1h 59' 06" 161 045 HUNTER Robert RSA RAB at 1h 59' 52" 162 166 MILESI Marco ITA CAL at 2h 00' 25" 163 055 FORNACIARI Paolo ITA SAE at 2h 03' 03" 164 205 FERRARA Raffaele ITA ALS at 2h 14' 26" 165 145 GATES Nick AUS LOT at 2h 18' 48" 166 203 BERTOLINI Alessandro ITA ALS at 2h 19' 14" 167 144 DE CLERCQ Hans BEL LOT at 2h 27' 17"
12. Szakasz eredménye:
1 131 ULLRICH Jan GER TBI in 58' 32" 2 001 ARMSTRONG Lance USA USP at 01' 36" 3 028 VINOKOUROV Alexandre KAZ TEL at 02' 06" 4 179 ZUBELDIA Haimar ESP EUS at 02' 40" 5 071 HAMILTON Tyler USA CSC at 02' 43" 6 194 PESCHEL Uwe GER GST at 03' 26" 7 061 MILLAR David GBR COF at 03' 55" 8 154 CHAURREAU Inigo ESP A2R at 04' 01" 9 138 PLAZA David ESP TBI at 04' 37" 10 021 BOTERO Santiago COL TEL at 05' 00" 11 031 MANCEBO Francisco ESP BAN at 05' 00" 12 171 MAYO Iban ESP EUS at 05' 03" 13 198 TOTSCHNIG Georg AUT GST at 05' 06" 14 036 MENCHOV Denis RUS BAN at 05' 15" 15 112 BODROGI Laszlo HUN QSD at 05' 25" 16 121 MOREAU Christophe FRA C.A at 05' 27" 17 013 AZEVEDO José POR ONE at 05' 32" 18 078 SASTRE Carlos ESP CSC at 05' 52" 19 065 LELLI Massimiliano ITA COF at 05' 59" 20 081 BASSO Ivan ITA FAS at 06' 00" 21 111 BETTINI Paolo ITA QSD at 06' 00" 22 117 ROGERS Michael AUS QSD at 06' 06" 23 005 HINCAPIE George USA USP at 06' 11" 24 106 PARRA Ivan COL KEL at 06' 12" 25 008 PENA Victor Hugo COL USP at 06' 12" 26 075 LÜTTENBERGER Peter AUT CSC at 06' 15" 27 003 BELTRAN Manuel ESP USP at 06' 15" 28 047 NIERMANN Grischa GER RAB at 06' 19" 29 048 WAUTERS Marc BEL RAB at 06' 20" 30 181 ROUS Didier FRA BLB at 06' 27" 31 015 JAKSCHE Jorg GER ONE at 06' 39" 32 217 KRIVTSOV Yuriy UKR DEL at 06' 39" 33 125 HUSHOVD Thor NOR C.A at 06' 46" 34 218 LEFEVRE Laurent FRA DEL at 06' 50" 35 038 PETROV Evgeni RUS BAN at 06' 51" 36 034 KARPETS Vladimir RUS BAN at 06' 58" 37 009 RUBIERA José Luis ESP USP at 07' 03" 38 137 LIESE Thomas GER TBI at 07' 05" 39 064 GAUMONT Philippe FRA COF at 07' 07" 40 197 SCHMIDT Torsten GER GST at 07' 13" 41 095 FRITSCH Nicolas FRA FDJ at 07' 13" 42 056 GLOMSER Gerrit AUT SAE at 07' 13" 43 175 LAISEKA Roberto ESP EUS at 07' 16" 44 115 KNAVEN Servais NED QSD at 07' 22" 45 119 VIRENQUE Richard FRA QSD at 07' 24" 46 118 VAN DE WOUWER Kurt BEL QSD at 07' 26" 47 002 HERAS Roberto ESP USP at 07' 32" 48 151 BROCHARD Laurent FRA A2R at 07' 34" 49 146 MERCKX Axel BEL LOT at 07' 42" 50 207 MIHOLJEVIC Vladimir CRO ALS at 07' 43" 51 082 BRUSEGHIN Marzio ITA FAS at 07' 44" 52 114 CANADA David ESP QSD at 07' 50" 53 168 VAINSTEINS Romans LAT CAL at 07' 54" 54 134 GARCIA CASAS Félix ESP TBI at 07' 57" 55 044 FREIRE Oscar ESP RAB at 07' 58" 56 102 GUTIERREZ José Enrique ESP KEL at 08' 01" 57 098 VOGONDY Nicolas FRA FDJ at 08' 01" 58 107 PASCUAL LLORENTE Javier ESP KEL at 08' 12" 59 201 DUFAUX Laurent SUI ALS at 08' 13" 60 191 REBELLIN Davide ITA GST at 08' 13" 61 153 BOTCHAROV Alexandre RUS A2R at 08' 15" 62 094 DA CRUZ Carlos FRA FDJ at 08' 16" 63 103 LATASA David ESP KEL at 08' 18" 64 017 PRADERA Mikel ESP ONE at 08' 19" 65 072 BLAUDZUN Michaël DEN CSC at 08' 23" 66 074 CHRISTENSEN Bekim DEN CSC at 08' 26" 67 014 GONZALEZ GALDEANO Alvaro ESP ONE at 08' 27" 68 042 BOOGERD Michael NED RAB at 08' 28" 69 058 SACCHI Fabio ITA SAE at 08' 28" 70 006 LANDIS Floyd USA USP at 08' 32" 71 185 HARY Maryan FRA BLB at 08' 34" 72 004 EKIMOV Vjatceslav RUS USP at 08' 36" 73 158 PORTAL Nicolas FRA A2R at 08' 36" 74 076 PERON Andrea ITA CSC at 08' 37" 75 182 BENETEAU Walter FRA BLB at 08' 40" 76 176 LANDALUZE Inigo ESP EUS at 08' 40" 77 128 POILVET Benoit FRA C.A at 08' 42" 78 155 FLICKINGER Andy FRA A2R at 08' 43" 79 142 BAGUET Serge BEL LOT at 08' 43" 80 204 CAUCCHIOLI Pietro ITA ALS at 08' 45" 81 073 JALABERT Nicolas FRA CSC at 08' 49" 82 169 ZAMPIERI Steve SUI CAL at 08' 50" 83 049 WIELINGA Remmert NED RAB at 08' 50" 84 192 BÖLTS Udo GER GST at 08' 55" 85 037 MERCADO Juan Miguel ESP BAN at 08' 56" 86 149 VERBRUGGHE Rik BEL LOT at 08' 56" 87 083 CIONI Dario ITA FAS at 09' 01" 88 024 GUERINI Giuseppe ITA TEL at 09' 01" 89 162 ANDRIOTTO Dario ITA CAL at 09' 03" 90 143 BRANDT Christophe BEL LOT at 09' 07" 90 113 BRAMATI Davide ITA QSD at 09' 07" 92 214 EDALEINE Christophe FRA DEL at 09' 09" 93 216 GOUBERT Stephane FRA DEL at 09' 11" 94 147 MOERENHOUT Koos NED LOT at 09' 11" 95 167 RODRIGUEZ Fred USA CAL at 09' 12" 96 186 NAZON Damien FRA BLB at 09' 14" 97 133 CASERO Angel ESP TBI at 09' 15" 98 012 ANDRLE René CZE ONE at 09' 15" 99 208 NOE Andrea ITA ALS at 09' 16" 100 127 O'GRADY Stuart AUS C.A at 09' 17" 101 068 TRENTIN Guido ITA COF at 09' 17" 102 215 FINOT Frédéric FRA DEL at 09' 18" 103 077 PIIL Jakob DEN CSC at 09' 21" 104 057 LUDEWIG Jorg GER SAE at 09' 23" 105 052 BERTAGNOLLI Leonardo ITA SAE at 09' 29" 106 123 FEDRIGO Pierrick FRA C.A at 09' 29" 107 097 MENGIN Christophe FRA FDJ at 09' 31" 108 183 CHAVANEL Sylvain FRA BLB at 09' 35" 109 007 PADRNOS Pavel CZE USP at 09' 38" 110 164 HAUPTMAN Andrej SLO CAL at 09' 38" 111 166 MILESI Marco ITA CAL at 09' 40" 112 022 AERTS Mario BEL TEL at 09' 44" 113 188 RENIER Franck FRA BLB at 09' 45" 114 066 MONCOUTIE David FRA COF at 09' 47" 115 189 VOECKLER Thomas FRA BLB at 09' 51" 116 135 GARMENDIA Aitor ESP TBI at 09' 51" 117 079 SORENSEN Nicki DEN CSC at 09' 57" 118 069 VASSEUR Cédric FRA COF at 09' 57" 119 051 SIMONI Gilberto ITA SAE at 09' 58" 120 027 NARDELLO Daniele ITA TEL at 10' 01" 121 187 PINEAU Jérôme FRA BLB at 10' 01" 122 039 ZANDIO Xabier ESP BAN at 10' 03" 123 062 CLAIN Médéric FRA COF at 10' 04" 124 172 ARTETXE Mikel ESP EUS at 10' 06" 125 152 ASTARLOZA Mikel ESP A2R at 10' 07" 126 033 GARCIA ACOSTA Vicente ESP BAN at 10' 10" 127 054 DI LUCA Danilo ITA SAE at 10' 10" 128 116 PAOLINI Luca ITA QSD at 10' 16" 129 035 LASTRAS Pablo ESP BAN at 10' 19" 130 096 MC GEE Bradley AUS FDJ at 10' 20" 131 141 MC EWEN Robbie AUS LOT at 10' 21" 132 025 KESSLER Matthias GER TEL at 10' 23" 133 174 ETXEBARRIA Unai VEN EUS at 10' 26" 134 053 COMMESSO Salvatore ITA SAE at 10' 32" 135 055 FORNACIARI Paolo ITA SAE at 10' 38" 136 109 USANO Julian ESP KEL at 10' 39" 137 144 DE CLERCQ Hans BEL LOT at 10' 41" 138 016 NOZAL Isidro ESP ONE at 10' 43" 139 145 GATES Nick AUS LOT at 10' 47" 140 043 DE GROOT Bram NED RAB at 10' 48" 141 211 HALGAND Patrice FRA DEL at 10' 53" 142 209 PELLIZOTTI Franco ITA ALS at 11' 03" 143 093 COOKE Baden AUS FDJ at 11' 04" 144 148 VAN BON Leon NED LOT at 11' 05" 145 219 NAZON Jean-Patrick FRA DEL at 11' 06" 146 159 TURPIN Ludovic FRA A2R at 11' 06" 147 163 BOSSONI Paolo ITA CAL at 11' 06" 148 091 CASAR Sandy FRA FDJ at 11' 07" 149 199 ZBERG Marcus SUI GST at 11' 08" 150 213 DUMOULIN Samuel FRA DEL at 11' 10" 150 029 ZABEL Erik GER TEL at 11' 10" 152 136 GUIDI Fabrizio ITA TBI at 11' 15" 153 018 SERRANO Marcos ESP ONE at 11' 19" 154 157 ORIOL Christophe FRA A2R at 11' 21" 155 063 CUESTA Inigo ESP COF at 11' 22" 156 132 BECKE Daniel GER TBI at 11' 28" 157 184 GESLIN Anthony FRA BLB at 11' 35" 158 032 FLECHA Juan Antonio ESP BAN at 11' 35" 159 124 HINAULT Sébastien FRA C.A at 11' 38" 160 023 ALDAG Rolf GER TEL at 11' 40" 161 105 MUNOZ David ESP KEL at 12' 07" 162 203 BERTOLINI Alessandro ITA ALS at 12' 17" 163 177 LOPEZ MUNAIN Alberto ESP EUS at 12' 18" 164 193 HASELBACHER Rene AUT GST at 12' 33" 165 205 FERRARA Raffaele ITA ALS at 12' 40" 166 045 HUNTER Robert RSA RAB at 12' 47" 167 173 ETXEBARRIA David ESP EUS at 14' 22"
Én is nagyon várom a Pireneusokat, annyira boldog vagyok, hogy Ullrich és Laci is ilyen jól ment . Ramore hol vagy ilyenkor? Szal Ullrich "középszintû versenyzõ"?! :))))
Hat azthiszem izgalmas 3 napnak nezunk elebe. Mint mar regebbi hozzaszolasban kifejtettem Armstrong most ennyit tud es velemenyem szerint verheto. A mai idofutam utan 2en allnak egy percen beluli idovel hozza kepest igy izgalmasak lesznek a Pireneusoki szakaszok. Ha Ullrich 1 percen belul marad az utolso idofutamra akkor megverheti. Bar szvsz Ullrichnal , Armstrong joval erosebb a hegyen, legalabbis az Alpok elso szakaszan siman elverte. Es akkor meg nem beszeltunk Vinokurovrol aki most a sotet lo szerepeben tetszeleg. Az idofutamon csak 30" mp hatranyt szedett ossze es ennel egy percel rosszabbra szamitottak. 11tol azthiszem holnap ott fogok ulni a TV elott, nehogy lemaradjak valamirol. Kezd a dolog egyre izgalmasabba valni. :)
Ullrich tetszik a fanatizmusod :D Ilyenkor mindig bánom, hogy a játékosok fórumából alig szakadok ki 1-2 naponta.. :/
VINOKOUROV: "I feel good. Today I'll try to lose about 1 minute-1'30 or less if I can. I don't know the Pyrenees stages very well but Botero will explain them to me. I think Sunday will be the more difficult day...After my win something incredible has happened in Kazakhstan. Everybody watches it [the Tour] on Eurosport TV, they know how important it is. After the death of Kivilev I am the only rider here. Behind us there are a lot of young riders and I'm an example for him. I want to show my people we can do something in the most important race of the world."
júrosport
VINOKOUROV: "In Telekom with Ullrich we noticed Armstrong didn't like the very hot weather," he told Eurosport. "I don't know if it explains what happened on the Alpe d'Huez but I hope the heat will continue in the Pyrenees. We can make a coalition against him to isolate him. It would be good but my rivals are also Ullrich, Hamilton who impressed me with his collarbone and Mayo who will be very motivated in his land... If I feel good I will attack Armstrong everyday."
forrás: eurosport
Ullrich es Mancebo tuti nem. Nagyon hianyzik Beloki, ha o itt lenne "szvsz" iden nem Armstrong nyerne mag a Tourt, viszont igy o fogja sajnos. :( Raadasul Hamilton nem egeszseges es a hegyeken tudni valo , hogy az erokifejteseknel kikell allni a nyeregbol hogy jol tudjal haladni. Es o azt nyilatkozta, ha kiall a nyeregbol kb 50%os erokifejtesre kepes csak a jobb oldalaval es akkor nagyon faj a valla.
Én nagyon remélem, hogy Ullrich, Vino, Mayo, Mancebo, Hamilton összefog és kikészítik LA-t ;) Vino & Ullrich régebben egy csapatban voltak /Telekom/ és jó barátok biztos vagyok abban, hogy segítik majd 1mást!
Hamiltont én még nem írnám le, eddig is szépen támadta LA-t törése ellenére, remélem nem adja fel.
Hat ahogy hallotam a mai kozvetitest , Hamiltont is kivehetjuk az eselyesek kozul. Kulcscsonttoressel nem fogja nagyon birni a Pireneusokat. Sajnalom mert meg eggyel kevesebb az esely hogy a droidot elverjek iden.
"Nyugodt volt a pihenõnapunk, egy kicsit tovább aludhattunk, mint a versenynapokon, csak egy kis edzésünk volt, délután pedig a masszázsok után újabb pihenõ következett. Jól jött ez a kis pauza, de õszintén szólva nem érzem magam erõsebbnek, mint a pihenõnap elõtt. Ezekben a napokban nagyon meleg van Franciaországban, ráadásul a Tour elsõ hetében igen magas tempót diktált a mezõny, ezt pedig a legtöbben nehezen bírják. A tizenegyedik szakaszon mindemellett majdnem végig erõs pofaszél nehezítette a dolgunkat, s az elején az iram is nagy volt. A kezdeti szökési kísérletek nem jártak sok sikerrel, de aztán a gyorsasági hajrá elõtt nyolcan el tudtak szakadni, közöttük volt a klubtársam, Michael Rogers is. A mi csapatunknak kifejezetten jó volt ez a szökés, hiszen Rogers a sprintben jó eredményre lehetett volna képes, másrészt ebben a helyzetben nekünk nem kellett dolgoznunk, nem kellett részt vennünk az üldözésben, így amennyire lehetett spórolhattunk az energiánkkal. Rogers aztán végül lemaradt a gyõzelemrõl, de két egymást követõ szakaszon szökés után nyert valaki. Igaz, amíg két nappal korábban számítani lehetett arra, hogy egy Armstrongra veszélytelen szökés célba érjen, addig ezen a szakaszon hajszálon múlt Flecha sikere, talán fél perccel csúsztunk le a szökevényekrõl. Történt ma egy baleset is, az egyik kanyarban láttam a Brioches versenyzõjét, Geslint a földön, mellette feküdt egy nézõ is, nem tudom, mi történhetett, talán Geslin kicsúszott a kanyarban. Nagyon sok nézõ kíséri a Tourt, néha bizony csak szûk helyet hagynak nekünk az út közepén, de amíg nem okoznak balesetet engem nem zavarnak, örülök, hogy így szurkolnak, ilyen lelkesek.”
Bodrogi László
Holnap idõfutam! 13:45 intro, 14:15 live.
12. Etap:
Hajrá Laci!
Összetett:
1 001 ARMSTRONG Lance USA USP in 49h 16' 37" 2 028 VINOKOUROV Alexandre KAZ TEL at 00' 21" 3 171 MAYO Iban ESP EUS at 01' 02" 4 031 MANCEBO Francisco ESP BAN at 01' 37" 5 071 HAMILTON Tyler USA CSC at 01' 52" 6 131 ULLRICH Jan GER TBI at 02' 10" 7 081 BASSO Ivan ITA FAS at 02' 25" 8 002 HERAS Roberto ESP USP at 02' 28" 9 179 ZUBELDIA Haimar ESP EUS at 03' 25" 10 036 MENCHOV Denis RUS BAN at 03' 45" 11 175 LAISEKA Roberto ESP EUS at 04' 03" 12 121 MOREAU Christophe FRA C.A at 04' 04" 13 003 BELTRAN Manuel ESP USP at 04' 31" 14 198 TOTSCHNIG Georg AUT GST at 04' 58" 15 119 VIRENQUE Richard FRA QSD at 05' 59" 16 078 SASTRE Carlos ESP CSC at 05' 59" 17 204 CAUCCHIOLI Pietro ITA ALS at 06' 01" 18 015 JAKSCHE Jorg GER ONE at 07' 05" 19 061 MILLAR David GBR COF at 07' 15" 20 075 LÜTTENBERGER Peter AUT CSC at 08' 20" 21 138 PLAZA David ESP TBI at 08' 29" 22 181 ROUS Didier FRA BLB at 08' 45" 23 042 BOOGERD Michael NED RAB at 08' 53" 24 183 CHAVANEL Sylvain FRA BLB at 09' 44" 25 106 PARRA Ivan COL KEL at 09' 46" 26 201 DUFAUX Laurent SUI ALS at 10' 28" 27 134 GARCIA CASAS Félix ESP TBI at 10' 52" 28 009 RUBIERA José Luis ESP USP at 12' 08" 29 013 AZEVEDO José POR ONE at 12' 15" 30 038 PETROV Evgeni RUS BAN at 13' 26" 31 047 NIERMANN Grischa GER RAB at 13' 34" 32 065 LELLI Massimiliano ITA COF at 14' 45" 33 153 BOTCHAROV Alexandre RUS A2R at 15' 15" 34 037 MERCADO Juan Miguel ESP BAN at 15' 31" 35 152 ASTARLOZA Mikel ESP A2R at 16' 14" 36 173 ETXEBARRIA David ESP EUS at 17' 16" 37 218 LEFEVRE Laurent FRA DEL at 18' 03" 38 018 SERRANO Marcos ESP ONE at 20' 27" 39 107 PASCUAL LLORENTE Javier ESP KEL at 20' 59" 40 027 NARDELLO Daniele ITA TEL at 23' 08" 41 117 ROGERS Michael AUS QSD at 23' 34" 42 066 MONCOUTIE David FRA COF at 26' 06" 43 024 GUERINI Giuseppe ITA TEL at 27' 07" 44 216 GOUBERT Stephane FRA DEL at 28' 12" 45 058 SACCHI Fabio ITA SAE at 28' 40" 46 151 BROCHARD Laurent FRA A2R at 30' 41" 47 102 GUTIERREZ José Enrique ESP KEL at 30' 47" 48 068 TRENTIN Guido ITA COF at 31' 22" 49 154 CHAURREAU Inigo ESP A2R at 32' 52" 50 191 REBELLIN Davide ITA GST at 34' 36" 51 111 BETTINI Paolo ITA QSD at 37' 06" 52 133 CASERO Angel ESP TBI at 38' 32" 53 005 HINCAPIE George USA USP at 42' 31" 54 192 BÖLTS Udo GER GST at 43' 38" 55 057 LUDEWIG Jorg GER SAE at 43' 42" 56 025 KESSLER Matthias GER TEL at 44' 47" 57 016 NOZAL Isidro ESP ONE at 45' 01" 58 034 KARPETS Vladimir RUS BAN at 46' 16" 59 118 VAN DE WOUWER Kurt BEL QSD at 46' 23" 60 039 ZANDIO Xabier ESP BAN at 47' 02" 61 187 PINEAU Jérôme FRA BLB at 47' 18" 62 072 BLAUDZUN Michaël DEN CSC at 48' 11" 63 209 PELLIZOTTI Franco ITA ALS at 48' 18" 64 021 BOTERO Santiago COL TEL at 50' 32" 65 056 GLOMSER Gerrit AUT SAE at 50' 44" 66 208 NOE Andrea ITA ALS at 51' 54" 67 017 PRADERA Mikel ESP ONE at 51' 57" 68 116 PAOLINI Luca ITA QSD at 52' 35" 69 051 SIMONI Gilberto ITA SAE at 54' 03" 70 052 BERTAGNOLLI Leonardo ITA SAE at 54' 22" 71 135 GARMENDIA Aitor ESP TBI at 54' 23" 72 079 SORENSEN Nicki DEN CSC at 54' 51" 73 207 MIHOLJEVIC Vladimir CRO ALS at 54' 51" 74 095 FRITSCH Nicolas FRA FDJ at 55' 08" 75 023 ALDAG Rolf GER TEL at 55' 28" 76 155 FLICKINGER Andy FRA A2R at 56' 09" 77 142 BAGUET Serge BEL LOT at 56' 57" 78 211 HALGAND Patrice FRA DEL at 57' 44" 79 103 LATASA David ESP KEL at 57' 55" 80 035 LASTRAS Pablo ESP BAN at 58' 24" 81 128 POILVET Benoit FRA C.A at 59' 36" 82 012 ANDRLE René CZE ONE at 1h 01' 14" 83 006 LANDIS Floyd USA USP at 1h 01' 25" 84 159 TURPIN Ludovic FRA A2R at 1h 02' 19" 85 146 MERCKX Axel BEL LOT at 1h 02' 31" 86 172 ARTETXE Mikel ESP EUS at 1h 02' 47" 87 177 LOPEZ MUNAIN Alberto ESP EUS at 1h 03' 19" 88 114 CANADA David ESP QSD at 1h 03' 20" 89 053 COMMESSO Salvatore ITA SAE at 1h 03' 51" 90 217 KRIVTSOV Yuriy UKR DEL at 1h 04' 04" 91 176 LANDALUZE Inigo ESP EUS at 1h 04' 13" 92 199 ZBERG Marcus SUI GST at 1h 04' 13" 93 098 VOGONDY Nicolas FRA FDJ at 1h 04' 23" 94 149 VERBRUGGHE Rik BEL LOT at 1h 05' 09" 95 169 ZAMPIERI Steve SUI CAL at 1h 06' 28" 96 082 BRUSEGHIN Marzio ITA FAS at 1h 07' 45" 97 076 PERON Andrea ITA CSC at 1h 08' 11" 98 004 EKIMOV Vjatceslav RUS USP at 1h 09' 13" 99 007 PADRNOS Pavel CZE USP at 1h 09' 35" 100 022 AERTS Mario BEL TEL at 1h 11' 19" 101 074 CHRISTENSEN Bekim DEN CSC at 1h 11' 31" 102 174 ETXEBARRIA Unai VEN EUS at 1h 12' 28" 103 158 PORTAL Nicolas FRA A2R at 1h 12' 35" 104 069 VASSEUR Cédric FRA COF at 1h 13' 01" 105 008 PENA Victor Hugo COL USP at 1h 13' 35" 106 077 PIIL Jakob DEN CSC at 1h 13' 40" 107 043 DE GROOT Bram NED RAB at 1h 14' 37" 108 044 FREIRE Oscar ESP RAB at 1h 14' 54" 109 094 DA CRUZ Carlos FRA FDJ at 1h 15' 35" 110 064 GAUMONT Philippe FRA COF at 1h 16' 13" 111 143 BRANDT Christophe BEL LOT at 1h 17' 36" 112 186 NAZON Damien FRA BLB at 1h 17' 57" 113 188 RENIER Franck FRA BLB at 1h 19' 14" 114 182 BENETEAU Walter FRA BLB at 1h 19' 47" 115 032 FLECHA Juan Antonio ESP BAN at 1h 20' 17" 116 127 O'GRADY Stuart AUS C.A at 1h 20' 57" 117 125 HUSHOVD Thor NOR C.A at 1h 21' 21" 118 033 GARCIA ACOSTA Vicente ESP BAN at 1h 21' 23" 119 167 RODRIGUEZ Fred USA CAL at 1h 21' 37" 120 091 CASAR Sandy FRA FDJ at 1h 22' 40" 121 115 KNAVEN Servais NED QSD at 1h 23' 21" 122 214 EDALEINE Christophe FRA DEL at 1h 23' 47" 123 112 BODROGI Laszlo HUN QSD at 1h 23' 59" 124 157 ORIOL Christophe FRA A2R at 1h 24' 03" 125 062 CLAIN Médéric FRA COF at 1h 25' 50" 126 185 HARY Maryan FRA BLB at 1h 26' 08" 127 147 MOERENHOUT Koos NED LOT at 1h 27' 10" 128 168 VAINSTEINS Romans LAT CAL at 1h 27' 41" 129 193 HASELBACHER Rene AUT GST at 1h 27' 50" 130 029 ZABEL Erik GER TEL at 1h 28' 44" 131 189 VOECKLER Thomas FRA BLB at 1h 29' 06" 132 184 GESLIN Anthony FRA BLB at 1h 30' 12" 133 096 MC GEE Bradley AUS FDJ at 1h 30' 32" 134 123 FEDRIGO Pierrick FRA C.A at 1h 31' 03" 135 073 JALABERT Nicolas FRA CSC at 1h 34' 28" 136 148 VAN BON Leon NED LOT at 1h 35' 31" 137 124 HINAULT Sébastien FRA C.A at 1h 35' 53" 138 093 COOKE Baden AUS FDJ at 1h 36' 08" 139 048 WAUTERS Marc BEL RAB at 1h 36' 22" 140 113 BRAMATI Davide ITA QSD at 1h 36' 24" 141 163 BOSSONI Paolo ITA CAL at 1h 36' 33" 142 083 CIONI Dario ITA FAS at 1h 37' 09" 143 219 NAZON Jean-Patrick FRA DEL at 1h 37' 28" 144 105 MUNOZ David ESP KEL at 1h 37' 34" 145 097 MENGIN Christophe FRA FDJ at 1h 37' 36" 146 063 CUESTA Inigo ESP COF at 1h 38' 30" 147 215 FINOT Frédéric FRA DEL at 1h 38' 45" 148 054 DI LUCA Danilo ITA SAE at 1h 38' 56" 149 109 USANO Julian ESP KEL at 1h 39' 00" 150 136 GUIDI Fabrizio ITA TBI at 1h 39' 05" 151 014 GONZALEZ GALDEANO Alvaro ESP ONE at 1h 39' 55" 152 194 PESCHEL Uwe GER GST at 1h 40' 58" 153 137 LIESE Thomas GER TBI at 1h 41' 18" 154 164 HAUPTMAN Andrej SLO CAL at 1h 41' 23" 155 213 DUMOULIN Samuel FRA DEL at 1h 41' 50" 156 132 BECKE Daniel GER TBI at 1h 43' 47" 157 049 WIELINGA Remmert NED RAB at 1h 45' 30" 158 045 HUNTER Robert RSA RAB at 1h 48' 41" 159 141 MC EWEN Robbie AUS LOT at 1h 49' 05" 160 197 SCHMIDT Torsten GER GST at 1h 51' 17" 161 162 ANDRIOTTO Dario ITA CAL at 1h 51' 39" 162 166 MILESI Marco ITA CAL at 1h 52' 21" 163 055 FORNACIARI Paolo ITA SAE at 1h 54' 01" 164 205 FERRARA Raffaele ITA ALS at 2h 03' 22" 165 203 BERTOLINI Alessandro ITA ALS at 2h 08' 33" 166 145 GATES Nick AUS LOT at 2h 09' 37" 167 144 DE CLERCQ Hans BEL LOT at 2h 18' 12"
11. Etap eredménye:
1 032 FLECHA Juan Antonio ESP BAN in 3h 29' 33" 2 043 DE GROOT Bram NED RAB at 00' 04" 3 016 NOZAL Isidro ESP ONE at 00' 04" 4 063 CUESTA Inigo ESP COF at 00' 15" 5 094 DA CRUZ Carlos FRA FDJ at 00' 23" 6 127 O'GRADY Stuart AUS C.A at 00' 23" 7 158 PORTAL Nicolas FRA A2R at 00' 23" 8 117 ROGERS Michael AUS QSD at 00' 23" 9 141 MC EWEN Robbie AUS LOT at 00' 42" 10 093 COOKE Baden AUS FDJ at 00' 42" 11 136 GUIDI Fabrizio ITA TBI at 00' 42" 12 029 ZABEL Erik GER TEL at 00' 42" 13 125 HUSHOVD Thor NOR C.A at 00' 42" 14 116 PAOLINI Luca ITA QSD at 00' 42" 15 219 NAZON Jean-Patrick FRA DEL at 00' 42" 16 186 NAZON Damien FRA BLB at 00' 42" 17 167 RODRIGUEZ Fred USA CAL at 00' 42" 18 056 GLOMSER Gerrit AUT SAE at 00' 42" 19 137 LIESE Thomas GER TBI at 00' 42" 20 148 VAN BON Leon NED LOT at 00' 42" 21 199 ZBERG Marcus SUI GST at 00' 42" 22 131 ULLRICH Jan GER TBI at 00' 42" 23 031 MANCEBO Francisco ESP BAN at 00' 42" 24 096 MC GEE Bradley AUS FDJ at 00' 42" 25 083 CIONI Dario ITA FAS at 00' 42" 26 183 CHAVANEL Sylvain FRA BLB at 00' 42" 27 035 LASTRAS Pablo ESP BAN at 00' 42" 28 153 BOTCHAROV Alexandre RUS A2R at 00' 42" 29 001 ARMSTRONG Lance USA USP at 00' 42" 30 028 VINOKOUROV Alexandre KAZ TEL at 00' 42" 31 081 BASSO Ivan ITA FAS at 00' 42" 32 181 ROUS Didier FRA BLB at 00' 42" 33 171 MAYO Iban ESP EUS at 00' 42" 34 042 BOOGERD Michael NED RAB at 00' 42" 35 198 TOTSCHNIG Georg AUT GST at 00' 42" 36 025 KESSLER Matthias GER TEL at 00' 42" 37 115 KNAVEN Servais NED QSD at 00' 42" 38 121 MOREAU Christophe FRA C.A at 00' 42" 39 179 ZUBELDIA Haimar ESP EUS at 00' 42" 40 044 FREIRE Oscar ESP RAB at 00' 42" 41 174 ETXEBARRIA Unai VEN EUS at 00' 42" 42 172 ARTETXE Mikel ESP EUS at 00' 42" 43 107 PASCUAL LLORENTE Javier ESP KEL at 00' 42" 44 071 HAMILTON Tyler USA CSC at 00' 42" 45 058 SACCHI Fabio ITA SAE at 00' 42" 46 151 BROCHARD Laurent FRA A2R at 00' 42" 47 065 LELLI Massimiliano ITA COF at 00' 42" 48 082 BRUSEGHIN Marzio ITA FAS at 00' 42" 49 124 HINAULT Sébastien FRA C.A at 00' 42" 50 078 SASTRE Carlos ESP CSC at 00' 42" 51 003 BELTRAN Manuel ESP USP at 00' 42" 52 111 BETTINI Paolo ITA QSD at 00' 42" 53 168 VAINSTEINS Romans LAT CAL at 00' 42" 54 135 GARMENDIA Aitor ESP TBI at 00' 42" 55 048 WAUTERS Marc BEL RAB at 00' 42" 56 037 MERCADO Juan Miguel ESP BAN at 00' 42" 57 076 PERON Andrea ITA CSC at 00' 42" 58 119 VIRENQUE Richard FRA QSD at 00' 42" 59 015 JAKSCHE Jorg GER ONE at 00' 42" 60 036 MENCHOV Denis RUS BAN at 00' 42" 61 182 BENETEAU Walter FRA BLB at 00' 42" 62 106 PARRA Ivan COL KEL at 00' 42" 63 134 GARCIA CASAS Félix ESP TBI at 00' 42" 64 074 CHRISTENSEN Bekim DEN CSC at 00' 42" 65 013 AZEVEDO José POR ONE at 00' 42" 66 069 VASSEUR Cédric FRA COF at 00' 42" 67 142 BAGUET Serge BEL LOT at 00' 42" 68 027 NARDELLO Daniele ITA TEL at 00' 42" 69 144 DE CLERCQ Hans BEL LOT at 00' 42" 70 047 NIERMANN Grischa GER RAB at 00' 42" 71 012 ANDRLE René CZE ONE at 00' 42" 72 113 BRAMATI Davide ITA QSD at 00' 42" 73 176 LANDALUZE Inigo ESP EUS at 00' 42" 74 175 LAISEKA Roberto ESP EUS at 00' 42" 75 061 MILLAR David GBR COF at 00' 42" 76 079 SORENSEN Nicki DEN CSC at 00' 42" 77 007 PADRNOS Pavel CZE USP at 00' 42" 78 154 CHAURREAU Inigo ESP A2R at 00' 42" 79 017 PRADERA Mikel ESP ONE at 00' 42" 80 138 PLAZA David ESP TBI at 00' 42" 81 112 BODROGI Laszlo HUN QSD at 00' 42" 82 114 CANADA David ESP QSD at 00' 42" 83 072 BLAUDZUN Michaël DEN CSC at 00' 42" 84 009 RUBIERA José Luis ESP USP at 00' 42" 85 004 EKIMOV Vjatceslav RUS USP at 00' 42" 86 207 MIHOLJEVIC Vladimir CRO ALS at 00' 42" 87 039 ZANDIO Xabier ESP BAN at 00' 42" 88 005 HINCAPIE George USA USP at 00' 42" 89 191 REBELLIN Davide ITA GST at 00' 42" 90 097 MENGIN Christophe FRA FDJ at 00' 42" 91 022 AERTS Mario BEL TEL at 00' 42" 92 052 BERTAGNOLLI Leonardo ITA SAE at 00' 42" 93 201 DUFAUX Laurent SUI ALS at 00' 42" 94 208 NOE Andrea ITA ALS at 00' 42" 95 218 LEFEVRE Laurent FRA DEL at 00' 42" 96 152 ASTARLOZA Mikel ESP A2R at 00' 42" 97 002 HERAS Roberto ESP USP at 00' 42" 98 075 LÜTTENBERGER Peter AUT CSC at 00' 42" 99 197 SCHMIDT Torsten GER GST at 00' 42" 100 057 LUDEWIG Jorg GER SAE at 00' 42" 101 128 POILVET Benoit FRA C.A at 00' 42" 102 038 PETROV Evgeni RUS BAN at 00' 42" 103 118 VAN DE WOUWER Kurt BEL QSD at 00' 42" 104 146 MERCKX Axel BEL LOT at 00' 42" 105 173 ETXEBARRIA David ESP EUS at 00' 42" 106 062 CLAIN Médéric FRA COF at 00' 42" 107 209 PELLIZOTTI Franco ITA ALS at 00' 42" 108 066 MONCOUTIE David FRA COF at 00' 42" 109 008 PENA Victor Hugo COL USP at 00' 42" 110 164 HAUPTMAN Andrej SLO CAL at 00' 42" 111 214 EDALEINE Christophe FRA DEL at 00' 42" 112 216 GOUBERT Stephane FRA DEL at 00' 42" 113 155 FLICKINGER Andy FRA A2R at 00' 42" 114 023 ALDAG Rolf GER TEL at 00' 42" 115 159 TURPIN Ludovic FRA A2R at 00' 42" 116 213 DUMOULIN Samuel FRA DEL at 00' 42" 117 102 GUTIERREZ José Enrique ESP KEL at 00' 42" 118 014 GONZALEZ GALDEANO Alvaro ESP ONE at 00' 42" 119 109 USANO Julian ESP KEL at 00' 42" 120 018 SERRANO Marcos ESP ONE at 00' 42" 121 143 BRANDT Christophe BEL LOT at 00' 42" 122 132 BECKE Daniel GER TBI at 00' 42" 123 006 LANDIS Floyd USA USP at 00' 42" 124 034 KARPETS Vladimir RUS BAN at 00' 42" 125 105 MUNOZ David ESP KEL at 00' 42" 126 123 FEDRIGO Pierrick FRA C.A at 00' 42" 127 192 BÖLTS Udo GER GST at 00' 42" 128 064 GAUMONT Philippe FRA COF at 00' 42" 129 033 GARCIA ACOSTA Vicente ESP BAN at 00' 42" 130 098 VOGONDY Nicolas FRA FDJ at 00' 42" 131 194 PESCHEL Uwe GER GST at 00' 42" 132 169 ZAMPIERI Steve SUI CAL at 01' 06" 133 103 LATASA David ESP KEL at 01' 26" 134 024 GUERINI Giuseppe ITA TEL at 01' 26" 135 204 CAUCCHIOLI Pietro ITA ALS at 01' 26" 136 053 COMMESSO Salvatore ITA SAE at 01' 26" 137 133 CASERO Angel ESP TBI at 01' 26" 138 211 HALGAND Patrice FRA DEL at 02' 01" 139 217 KRIVTSOV Yuriy UKR DEL at 02' 01" 140 177 LOPEZ MUNAIN Alberto ESP EUS at 02' 01" 141 049 WIELINGA Remmert NED RAB at 02' 01" 142 215 FINOT Frédéric FRA DEL at 02' 01" 143 157 ORIOL Christophe FRA A2R at 02' 01" 144 095 FRITSCH Nicolas FRA FDJ at 02' 01" 145 149 VERBRUGGHE Rik BEL LOT at 02' 01" 146 077 PIIL Jakob DEN CSC at 02' 01" 147 021 BOTERO Santiago COL TEL at 02' 01" 148 147 MOERENHOUT Koos NED LOT at 02' 01" 149 163 BOSSONI Paolo ITA CAL at 02' 01" 150 166 MILESI Marco ITA CAL at 02' 01" 151 068 TRENTIN Guido ITA COF at 02' 01" 152 054 DI LUCA Danilo ITA SAE at 02' 01" 153 184 GESLIN Anthony FRA BLB at 02' 01" 154 193 HASELBACHER Rene AUT GST at 02' 01" 155 051 SIMONI Gilberto ITA SAE at 02' 37" 156 188 RENIER Franck FRA BLB at 02' 37" 157 162 ANDRIOTTO Dario ITA CAL at 02' 37" 158 055 FORNACIARI Paolo ITA SAE at 02' 37" 159 205 FERRARA Raffaele ITA ALS at 02' 37" 160 091 CASAR Sandy FRA FDJ at 03' 44" 161 185 HARY Maryan FRA BLB at 03' 59" 162 189 VOECKLER Thomas FRA BLB at 03' 59" 163 187 PINEAU Jérôme FRA BLB at 05' 20" 164 045 HUNTER Robert RSA RAB at 12' 30" 165 145 GATES Nick AUS LOT at 12' 30" 166 203 BERTOLINI Alessandro ITA ALS at 12' 30" 167 073 JALABERT Nicolas FRA CSC at 12' 30" 139 STEINHAUSER Tobias GER TBI Abandon 129 VOIGT Jens GER C.A Abandon 122 AUGE Stéphane FRA C.A H.Delais 099 WILSON Matthew AUS FDJ H.Delais
Az olvadt aszfaton nem tudta volna bevenni a kanyart ezért fékezett, de megcsúszott és amikor visszadobta a bringát defektet kapott és lejött a felnirõl a gumi a többi már ismert.
Ugy gondolom holnap is lesz egy nagyobb szokes, a tul hatulalloktol, hogy szakaszt tudjanak nyerni, nekik mar ugyse szamit nagyon, hogy masnap egyeni futam lesz. A mezony az elenallokkal, meg nem valoszinu, hogy megszakitjak magukat, ha ugyis tul hatul allok mennek el.
A Tour de France-on hétfõn szerencsétlenül járt Joseba Beloki számára befejezõdött az idény. Ezt a baszk kerekest operáló Mikel Sanchez jelentette be. A combnyak-, könyök- és csuklótörést szenvedett versenyzõ leghamarabb három hét múlva kezdheti meg a rehabilitációt.
Hat ez nem volt egyszeru eset. :((
Ugyan nem egyszer nyilatkozott LA is mar igy. Amikor elehezett emlexem 2 napig csak arrol nyilatkozott, hogy milyen faradtnak erezte magat es milyen jo hogy masnap pihenonap volt.