felraktam netre: http://riken.xw.hu/india címen megtalálod, a vázlathoz asszem már hulla vagyok, az utolsó 2 oldal egy másik könyvbõl(Caroline Humphrey:Építészet és Vallás) van, csak a forrásmegjelölés miatt.
ja már biztos aluszol :( bocs hogy ilyen lassan ment... azért remélem még nem késõ
Nincs meg sajnos. Ha betudod scannelni az már nagyon jó lenne, karakter felismerõ progi és már kész is :). Viszont az tényleg jó lenne ha pár szóban összefoglalnád, én meg majd túl rizsázom :) Elõre is THX
van benne az anyaghasználatról, van néhány alaprajz, be tudom scannelni, ha kell...
persze :), milyen részletes kéne?, szívesen leírom a fontosabbakat (persze nem 50 oldalban) :)) milyen suliba lesz? lehet hogy megvan neked is , Szentkirályi Zoltán: Az építészet világtörténete a címe
Alapjába véve PONT az építészetrõl kellene regélnem...:) A francba, tudsz valahogy segíteni?
találtam itthon könyvet india építészetének történetérõl, kb. 50 oldal van róla... neked milyen mûvészet kell, mert esetleg az eddigieket zenérõl táncról szólókkal is lehet szinesíteni
mmm a kezdeteirõl szerintem együtt lehet beszélni a mezopotámiai mûvészetek stb.. kialakulásával, mert elég közel volt/van egymáshoz a 2 hely.
...most hirtelen csak ennyit találtam, de lehet, hogy ebben vannak olyan kulcsszavak, amivel már többet is tud kezdeni a google..
Mûvészet Az építõmûvészetre sok évszázadig a buddhizmus nyomta rá bélyegét. A kõbõl készült korai buddhista vallási és kolostorépítményeken még megmutatkoznak a faépítészet elõzményei, s fejlett palotaépítésre utalnak. A mûvészet klasszikus periódusa a buddhista kultikus kép megformálásával kezdõdik (1-4.század, buddhista és hinduista templomaival, szobraival éri el tetõfokát). A középkori (kb. 8-15. század) templomépítésre az északi stílusú magas tornyok (shikhara) jellemzõek, délen pedig a magas kapuzattal (gopuram) ellátott, nagy kiterjedésû építmények. A korszak bronz szobrai között különösen megragadóak a táncoló Sivát ábrázoló alkotások. Az iszlám periódusban alapvetõen megváltozik az építészeti stílus, megkezdõik az indiai-iszlám keverékkultúra korszaka. A mogul építészet egyik fõ mûve az agrai Tadzs Mahal, Sáhdzsahán császár kedvenc feleségének híres mauzóleuma.
Szal, az van, hogy holnapra be kellene szolgáltatnom a suliba némi beszámoló anyagot India mûvészetével kapcsolatban általánosságban (évszázados fejlõdése, kezdetei stb.), de egyszerûen semmi értékelhetõt nem dob a Google, Origo stb.