A MInardi sosem volt híres a megbízhatóságáról,ráadásul a versenyzõk is nagy terhelésnek vannak kitéve:200-300-al menni 1,5 órán át nem könnyû dolog. Szerintem pl az Indianopolis-i versenyen hibátlanul végigmenni,úgy hogy a mezõny több,mint fele kiesik önmagában is nagy dolog.
"Ha Laci fel tud készülni rendesen, akkor egy-két éven belül átvehetné Bramati helyét"
Sajnos 1-2 év múlva megint leigazolnak 1-2 jobb kerékpárost, és akkor azok miatt nem fog beférni a csapatba, de majd elindul a Setubal-Porto körversenyen kárpótlásul.
sajnos nem voltam itthon és nem láttam a szakaszokat de van egy kérdésem:Most már a célegyenesen áthaladva számolják a másodperceket mikor érnek be??Eddig úgy volt hogy a mezõny bejött és mindenkinek ugyanaz az ideje,már nem így van??
Heras viszont a szokáésosnál is rosszabbul ment:((((
Cipo midig csak csapatsegítséggel tudott sprintelni.Most van max 2 viszonylag jo embere+már öreg is.Nem hiszek a csodákban....(Bár szegény Pantani is feltámadt egyszer:))
Cippo-t azért még nem írnám le, egész jól ment ITT-n.
Holnap valszeg megint sprinter nap lesz, bár én reménykedek egy szökésben. Ettõl függetlenül gyõzelemre Petacchi-t vagy Kirsipuu-t tartom esélyesnek.
Petacchit jól megszívatták:)) Cipollini miatt kár volt berakni a Dominát,úgyse fog semmit csinálni... Az eredmény úgyis ott van a Cyclingnews.com-on leírással együtt.
Ilyen alapon csak Indurain,Anquetil,Merckx,Hinault és Armstrong jó (vllt jó kerékpáros,mert "csak" õk tudtak 5-ször TDF-et nyerni... Baumgartnertõl meg már az is nagy teljesítmény,hogy a Minardit általában elviszi a célig...
1 043 CANCELLARA Fabian SUI FAS in 4h 47' 11" 2 057 HUSHOVD Thor NOR C.A at 00' 04" 3 001 ARMSTRONG Lance USA USP at 00' 10" 4 069 VOIGT Jens GER CSC at 00' 15" 5 074 GUTIERREZ José Ivan ESP IBB at 00' 16" 6 027 PEREIRO SIO Oscar ESP PHO at 00' 19" 7 051 MOREAU Christophe FRA C.A at 00' 20" 8 064 JULICH Bobby USA CSC at 00' 20" 9 005 HINCAPIE George USA USP at 00' 20" 10 025 GUTIERREZ José Enrique ESP PHO at 00' 22" 11 119 VICIOSO Angel ESP LST at 00' 23" 12 151 LEIPHEIMER Levi USA RAB at 00' 23" 13 067 SASTRE Carlos ESP CSC at 00' 23" 14 062 ARVESEN Kurt-Asle NOR CSC at 00' 24" 15 091 O'GRADY Stuart AUS COF at 00' 25" 16 011 ULLRICH Jan GER TMO at 00' 25" 17 006 LANDIS Floyd USA USP at 00' 26" 18 021 HAMILTON Tyler USA PHO at 00' 26" 19 165 EISEL Bernhard AUT FDJ at 00' 26" 20 004 EKIMOV Viatceslav RUS USP at 00' 27" 21 065 PERON Andrea ITA CSC at 00' 27" 22 083 HONDO Danilo GER GST at 00' 27" 23 159 WAUTERS Marc BEL RAB at 00' 27" 24 023 GONZALEZ Santos ESP PHO at 00' 27" 25 017 KLÖDEN Andréas GER TMO at 00' 27" 26 103 BOONEN Tom BEL QSD at 00' 27" 27 072 BECKE Daniel GER IBB at 00' 28" 28 045 GONZALEZ Aitor ESP FAS at 00' 29" 29 031 MAYO Iban ESP EUS at 00' 29" 30 114 GONZALEZ GALDEANO Igor ESP LST at 00' 29" 31 181 MC EWEN Robbie AUS LOT at 00' 29" 32 007 NOVAL GONZALEZ Benjamin ESP USP at 00' 30" 33 075 KARPETS Vladimir RUS IBB at 00' 30" 34 024 GRABSCH Bert GER PHO at 00' 31" 35 044 FLECHA Juan Antonio ESP FAS at 00' 31" 36 191 CIPOLLINI Mario ITA DVE at 00' 31" 37 084 LANG Sebastian GER GST at 00' 31" 38 145 KIRSIPUU Jaan EST A2R at 00' 32" 39 153 DE GROOT Bram NED RAB at 00' 32" 40 002 AZEVEDO José POR USP at 00' 32" 41 036 LANDALUZE Inigo ESP EUS at 00' 32" 42 196 SCARPONI Michele ITA DVE at 00' 32" 43 095 ENGOULVENT Jimmy FRA COF at 00' 32" 44 125 LEFEVRE Laurent FRA BLB at 00' 33" 45 115 HRUSKA Jan CZE LST at 00' 33" 46 019 ZABEL Erik GER TMO at 00' 34" 47 009 RUBIERA José Luis ESP USP at 00' 34" 48 029 SEVILLA Oscar ESP PHO at 00' 34" 49 012 ALDAG Rolf GER TMO at 00' 34" 50 179 SABALIAUSKAS Marius LTU SAE at 00' 34" 51 188 VERBRUGGHE Rik BEL LOT at 00' 35" 52 121 CHAVANEL Sylvain FRA BLB at 00' 35" 53 078 PRADERA Mikel ESP IBB at 00' 35" 54 152 BOOGERD Michael NED RAB at 00' 35" 55 146 KRIVTSOV Yuriy UKR A2R at 00' 35" 56 038 ZUBELDIA Haimar ESP EUS at 00' 35" 57 086 PESCHEL Uwe GER GST at 00' 35" 58 141 BROCHARD Laurent FRA A2R at 00' 35" 59 041 PETACCHI Alessandro ITA FAS at 00' 36" 60 097 MONCOUTIE David FRA COF at 00' 36" 61 096 FOFONOV Dmitriy KAZ COF at 00' 36" 62 131 BACKSTEDT Magnus SWE ALB at 00' 36" 63 149 SCANLON Mark IRL A2R at 00' 36" 64 198 SIMEONI Filippo ITA DVE at 00' 37" 65 032 CAMANO Iker ESP EUS at 00' 37" 66 157 NIERMANN Grischa GER RAB at 00' 37" 67 063 BARTOLI Michele ITA CSC at 00' 37" 68 154 DEKKER Erik NED RAB at 00' 37" 69 061 BASSO Ivan ITA CSC at 00' 37" 70 013 BOTERO Santiago COL TMO at 00' 37" 71 053 DEAN Julian NZL C.A at 00' 38" 72 162 CASAR Sandy FRA FDJ at 00' 38" 73 048 TOSATTO Matteo ITA FAS at 00' 38" 74 008 PADRNOS Pavel CZE USP at 00' 38" 75 034 ETXEBARRIA Unai VEN EUS at 00' 38" 76 076 MENCHOV Denis RUS IBB at 00' 38" 77 142 ASTARLOZA Mikel ESP A2R at 00' 39" 78 047 POZZATO Filippo ITA FAS at 00' 39" 79 042 BRUSEGHIN Marzio ITA FAS at 00' 39" 80 163 COOKE Baden AUS FDJ at 00' 39" 81 126 PINEAU Jérôme FRA BLB at 00' 39" 82 066 PIIL Jakob DEN CSC at 00' 39" 83 055 HALGAND Patrice FRA C.A at 00' 40" 84 128 ROUS Didier FRA BLB at 00' 40" 85 178 PETROV Evgeni RUS SAE at 00' 40" 86 094 EDALEINE Christophe FRA COF at 00' 40" 87 112 BARANOWSKI Dariusz POL LST at 00' 40" 88 118 VANDEVELDE Christian USA LST at 00' 40" 89 018 NARDELLO Daniele ITA TMO at 00' 41" 90 071 MANCEBO Francisco ESP IBB at 00' 41" 91 105 DUFAUX Laurent SUI QSD at 00' 41" 92 136 LJUNGQVIST Marcus SWE ALB at 00' 41" 93 147 NAZON Jean-Patrick FRA A2R at 00' 41" 94 068 SORENSEN Nicki DEN CSC at 00' 42" 95 106 KNAVEN Servais NED QSD at 00' 42" 96 148 PORTAL Nicolas FRA A2R at 00' 43" 97 206 FINOT Frédéric FRA RAG at 00' 43" 98 098 TOMBAK Janeck EST COF at 00' 44" 99 122 BENETEAU Walter FRA BLB at 00' 44" 100 016 KESSLER Matthias GER TMO at 00' 44" 101 079 ZANDIO Xabier ESP IBB at 00' 44" 102 111 HERAS Roberto ESP LST at 00' 45" 103 087 SCHOLZ Ronny SUI GST at 00' 45" 104 082 HASELBACHER Rene AUT GST at 00' 45" 105 093 CASPER Jimmy FRA COF at 00' 45" 106 134 CAUCCHIOLI Pietro ITA ALB at 00' 45" 107 164 DA CRUZ Carlos FRA FDJ at 00' 45" 108 133 BERTOLINI Alessandro ITA ALB at 00' 45" 109 135 HVASTIJA Martin SLO ALB at 00' 46" 110 113 DAVIS Allan AUS LST at 00' 46" 111 194 MARINANGELI Sergio ITA DVE at 00' 46" 112 116 NOZAL Isidro ESP LST at 00' 46" 113 088 WEGMANN Fabian GER GST at 00' 47" 114 174 COMMESSO Salvatore ITA SAE at 00' 47" 115 156 LOTZ Marc NED RAB at 00' 47" 116 185 MERCKX Axel BEL LOT at 00' 47" 117 108 ROGERS Michael AUS QSD at 00' 48" 118 015 IVANOV Serguei RUS TMO at 00' 48" 119 124 HARY Maryan FRA BLB at 00' 48" 120 202 AUGER Guillaume FRA RAG at 00' 48" 121 022 ELMIGER Martin SUI PHO at 00' 48" 122 175 GLOMSER Gerrit AUT SAE at 00' 49" 123 117 SERRANO Marcos ESP LST at 00' 49" 124 144 GOUBERT Stephane FRA A2R at 00' 49" 125 077 OSA Aitor ESP IBB at 00' 49" 126 207 LAURENT Christophe FRA RAG at 00' 49" 127 132 BALDATO Fabio ITA ALB at 00' 49" 128 123 CHARTEAU Anthony FRA BLB at 00' 49" 129 176 LOOSLI David SUI SAE at 00' 49" 130 081 TOTSCHNIG Georg AUT GST at 00' 49" 131 138 NOE' Andrea ITA ALB at 00' 49" 132 102 BETTINI Paolo ITA QSD at 00' 49" 133 177 LUDEWIG Jorg GER SAE at 00' 49" 134 028 PEREZ Santiago ESP PHO at 00' 49" 135 109 ZANINI Stefano ITA QSD at 00' 49" 136 127 RENIER Franck FRA BLB at 00' 50" 137 129 VOECKLER Thomas FRA BLB at 00' 50" 138 046 KIRCHEN Kim LUX FAS at 00' 50" 139 171 SIMONI Gilberto ITA SAE at 00' 50" 140 143 DUMOULIN Samuel FRA A2R at 00' 50" 141 056 HINAULT Sébastien FRA C.A at 00' 50" 142 092 BESSY Frédéric FRA COF at 00' 50" 143 139 SUNDERLAND Scott AUS ALB at 00' 50" 144 205 CALZATI Sylvain FRA RAG at 00' 50" 145 054 FEDRIGO Pierrick FRA C.A at 00' 51" 146 035 FLORES Iker ESP EUS at 00' 51" 147 104 BRAMATI Davide ITA QSD at 00' 51" 148 204 BOUVARD Gilles FRA RAG at 00' 52" 149 167 MENGIN Christophe FRA FDJ at 00' 52" 150 172 CASAGRANDA Stefano ITA SAE at 00' 52" 151 158 RASMUSSEN Mickael DEN RAB at 00' 52" 152 014 GUERINI Giuseppe ITA TMO at 00' 52" 153 193 GIUNTI Massimo ITA DVE at 00' 53" 154 155 KROON Karsten NED RAB at 00' 53" 155 182 BRANDT Christophe BEL LOT at 00' 53" 156 186 MOERENHOUT Koos NED LOT at 00' 53" 157 137 MOLLER Claus Michael DEN ALB at 00' 53" 158 199 VALOTI Paolo ITA DVE at 00' 56" 159 085 MONTGOMERY Sven SUI GST at 00' 56" 160 003 BELTRAN Manuel ESP USP at 00' 57" 161 107 MERCADO Juan Miguel ESP QSD at 00' 57" 162 168 ROBIN Jean-Cyril FRA FDJ at 00' 57" 163 208 MARTIN Ludovic FRA RAG at 00' 57" 164 049 VELO Marco ITA FAS at 00' 58" 165 073 GARCIA ACOSTA Vicente ESP IBB at 00' 58" 166 201 RINERO Christophe FRA RAG at 00' 59" 167 101 VIRENQUE Richard FRA QSD at 00' 59" 168 195 MORI Massimiliano ITA DVE at 01' 00" 169 037 MARTINEZ Egoi ESP EUS at 01' 01" 170 059 SALMON Benoit FRA C.A at 01' 02" 171 089 WROLICH Peter AUT GST at 01' 03" 172 209 SEIGNEUR Eddy FRA RAG at 01' 04" 173 189 VIERHOUTEN Aart NED LOT at 01' 04" 174 197 SECCHIARI Francesco ITA DVE at 01' 05" 175 052 BOTCHAROV Alexandre RUS C.A at 01' 07" 176 099 FARAZIJN Peter BEL COF at 01' 09" 177 203 BOURQUENOUD Pierre SUI RAG at 01' 11" 178 184 MARICHAL Thierry BEL LOT at 01' 12" 179 033 ETXEBARRIA David ESP EUS at 01' 12" 180 187 VANSEVENANT Wim BEL LOT at 01' 18" 181 058 JOLY Sébastien FRA C.A at 01' 27" 182 166 GUESDON Frédéric FRA FDJ at 01' 35" 183 192 FAGNINI Gian Matteo ITA DVE at 01' 36" 184 173 CELESTINO Mirko ITA SAE at 01' 42" 185 026 JALABERT Nicolas FRA PHO at 02' 55" 186 161 MC GEE Bradley AUS FDJ at 06' 22" 187 169 WILSON Matthew AUS FDJ at 07' 10" 188 183 GATES Nick AUS LOT at 31' 43"
Az 1. Etap eredménye:
1 145 KIRSIPUU Jaan EST A2R in 4h 40' 29" 2 181 MC EWEN Robbie AUS LOT at 00' 00" 3 057 HUSHOVD Thor NOR C.A at 00' 00" 4 083 HONDO Danilo GER GST at 00' 00" 5 147 NAZON Jean-Patrick FRA A2R at 00' 00" 6 163 COOKE Baden AUS FDJ at 00' 00" 7 062 ARVESEN Kurt-Asle NOR CSC at 00' 00" 8 041 PETACCHI Alessandro ITA FAS at 00' 00" 9 019 ZABEL Erik GER TMO at 00' 00" 10 113 DAVIS Allan AUS LST at 00' 00" 11 095 ENGOULVENT Jimmy FRA COF at 00' 00" 12 093 CASPER Jimmy FRA COF at 00' 00" 13 126 PINEAU Jérôme FRA BLB at 00' 00" 14 194 MARINANGELI Sergio ITA DVE at 00' 00" 15 205 CALZATI Sylvain FRA RAG at 00' 00" 16 131 BACKSTEDT Magnus SWE ALB at 00' 00" 17 143 DUMOULIN Samuel FRA A2R at 00' 00" 18 072 BECKE Daniel GER IBB at 00' 00" 19 033 ETXEBARRIA David ESP EUS at 00' 00" 20 141 BROCHARD Laurent FRA A2R at 00' 00" 21 189 VIERHOUTEN Aart NED LOT at 00' 00" 22 074 GUTIERREZ José Ivan ESP IBB at 00' 00" 23 146 KRIVTSOV Yuriy UKR A2R at 00' 00" 24 055 HALGAND Patrice FRA C.A at 00' 00" 25 015 IVANOV Serguei RUS TMO at 00' 00" 26 067 SASTRE Carlos ESP CSC at 00' 00" 27 043 CANCELLARA Fabian SUI FAS at 00' 00" 28 064 JULICH Bobby USA CSC at 00' 00" 29 022 ELMIGER Martin SUI PHO at 00' 00" 30 175 GLOMSER Gerrit AUT SAE at 00' 00" 31 016 KESSLER Matthias GER TMO at 00' 00" 32 011 ULLRICH Jan GER TMO at 00' 00" 33 182 BRANDT Christophe BEL LOT at 00' 00" 34 031 MAYO Iban ESP EUS at 00' 00" 35 004 EKIMOV Viatceslav RUS USP at 00' 00" 36 053 DEAN Julian NZL C.A at 00' 00" 37 012 ALDAG Rolf GER TMO at 00' 00" 38 191 CIPOLLINI Mario ITA DVE at 00' 00" 39 149 SCANLON Mark IRL A2R at 00' 00" 40 017 KLÖDEN Andréas GER TMO at 00' 00" 41 195 MORI Massimiliano ITA DVE at 00' 00" 42 037 MARTINEZ Egoi ESP EUS at 00' 00" 43 166 GUESDON Frédéric FRA FDJ at 00' 00" 44 056 HINAULT Sébastien FRA C.A at 00' 00" 45 118 VANDEVELDE Christian USA LST at 00' 00" 46 167 MENGIN Christophe FRA FDJ at 00' 00" 47 005 HINCAPIE George USA USP at 00' 00" 48 001 ARMSTRONG Lance USA USP at 00' 00" 49 061 BASSO Ivan ITA CSC at 00' 00" 50 108 ROGERS Michael AUS QSD at 00' 00" 51 196 SCARPONI Michele ITA DVE at 00' 00" 52 021 HAMILTON Tyler USA PHO at 00' 00" 53 114 GONZALEZ GALDEANO Igor ESP LST at 00' 00" 54 199 VALOTI Paolo ITA DVE at 00' 00" 55 121 CHAVANEL Sylvain FRA BLB at 00' 00" 56 027 PEREIRO SIO Oscar ESP PHO at 00' 00" 57 029 SEVILLA Oscar ESP PHO at 00' 00" 58 111 HERAS Roberto ESP LST at 00' 00" 59 063 BARTOLI Michele ITA CSC at 00' 00" 60 025 GUTIERREZ José Enrique ESP PHO at 00' 00" 61 024 GRABSCH Bert GER PHO at 00' 00" 62 119 VICIOSO Angel ESP LST at 00' 00" 63 034 ETXEBARRIA Unai VEN EUS at 00' 00" 64 127 RENIER Franck FRA BLB at 00' 00" 65 153 DE GROOT Bram NED RAB at 00' 00" 66 081 TOTSCHNIG Georg AUT GST at 00' 00" 67 071 MANCEBO Francisco ESP IBB at 00' 00" 68 116 NOZAL Isidro ESP LST at 00' 00" 69 164 DA CRUZ Carlos FRA FDJ at 00' 00" 70 098 TOMBAK Janeck EST COF at 00' 00" 71 018 NARDELLO Daniele ITA TMO at 00' 00" 72 172 CASAGRANDA Stefano ITA SAE at 00' 00" 73 007 NOVAL GONZALEZ Benjamin ESP USP at 00' 00" 74 179 SABALIAUSKAS Marius LTU SAE at 00' 00" 75 171 SIMONI Gilberto ITA SAE at 00' 00" 76 193 GIUNTI Massimo ITA DVE at 00' 00" 77 134 CAUCCHIOLI Pietro ITA ALB at 00' 00" 78 038 ZUBELDIA Haimar ESP EUS at 00' 00" 79 009 RUBIERA José Luis ESP USP at 00' 00" 80 066 PIIL Jakob DEN CSC at 00' 00" 81 144 GOUBERT Stephane FRA A2R at 00' 00" 82 162 CASAR Sandy FRA FDJ at 00' 00" 83 065 PERON Andrea ITA CSC at 00' 00" 84 138 NOE' Andrea ITA ALB at 00' 00" 85 157 NIERMANN Grischa GER RAB at 00' 00" 86 201 RINERO Christophe FRA RAG at 00' 00" 87 151 LEIPHEIMER Levi USA RAB at 00' 00" 88 177 LUDEWIG Jorg GER SAE at 00' 00" 89 032 CAMANO Iker ESP EUS at 00' 00" 90 122 BENETEAU Walter FRA BLB at 00' 00" 91 047 POZZATO Filippo ITA FAS at 00' 00" 92 003 BELTRAN Manuel ESP USP at 00' 00" 93 152 BOOGERD Michael NED RAB at 00' 00" 94 068 SORENSEN Nicki DEN CSC at 00' 00" 95 115 HRUSKA Jan CZE LST at 00' 00" 96 168 ROBIN Jean-Cyril FRA FDJ at 00' 00" 97 008 PADRNOS Pavel CZE USP at 00' 00" 98 178 PETROV Evgeni RUS SAE at 00' 00" 99 139 SUNDERLAND Scott AUS ALB at 00' 00" 100 035 FLORES Iker ESP EUS at 00' 00" 101 052 BOTCHAROV Alexandre RUS C.A at 00' 00" 102 045 GONZALEZ Aitor ESP FAS at 00' 00" 103 051 MOREAU Christophe FRA C.A at 00' 00" 104 207 LAURENT Christophe FRA RAG at 00' 00" 105 117 SERRANO Marcos ESP LST at 00' 00" 106 125 LEFEVRE Laurent FRA BLB at 00' 00" 107 089 WROLICH Peter AUT GST at 00' 00" 108 159 WAUTERS Marc BEL RAB at 00' 00" 109 136 LJUNGQVIST Marcus SWE ALB at 00' 00" 110 088 WEGMANN Fabian GER GST at 00' 00" 111 112 BARANOWSKI Dariusz POL LST at 00' 00" 112 054 FEDRIGO Pierrick FRA C.A at 00' 00" 113 077 OSA Aitor ESP IBB at 00' 00" 114 148 PORTAL Nicolas FRA A2R at 00' 00" 115 123 CHARTEAU Anthony FRA BLB at 00' 00" 116 103 BOONEN Tom BEL QSD at 00' 00" 117 142 ASTARLOZA Mikel ESP A2R at 00' 00" 118 048 TOSATTO Matteo ITA FAS at 00' 00" 119 101 VIRENQUE Richard FRA QSD at 00' 00" 120 185 MERCKX Axel BEL LOT at 00' 00" 121 084 LANG Sebastian GER GST at 00' 00" 122 165 EISEL Bernhard AUT FDJ at 00' 00" 123 069 VOIGT Jens GER CSC at 00' 00" 124 023 GONZALEZ Santos ESP PHO at 00' 00" 125 132 BALDATO Fabio ITA ALB at 00' 00" 126 174 COMMESSO Salvatore ITA SAE at 00' 00" 127 079 ZANDIO Xabier ESP IBB at 00' 00" 128 075 KARPETS Vladimir RUS IBB at 00' 00" 129 156 LOTZ Marc NED RAB at 00' 00" 130 097 MONCOUTIE David FRA COF at 00' 00" 131 059 SALMON Benoit FRA C.A at 00' 00" 132 092 BESSY Frédéric FRA COF at 00' 00" 133 186 MOERENHOUT Koos NED LOT at 00' 00" 134 087 SCHOLZ Ronny SUI GST at 00' 00" 135 176 LOOSLI David SUI SAE at 00' 00" 136 046 KIRCHEN Kim LUX FAS at 00' 00" 137 107 MERCADO Juan Miguel ESP QSD at 00' 00" 138 135 HVASTIJA Martin SLO ALB at 00' 00" 139 197 SECCHIARI Francesco ITA DVE at 00' 00" 140 036 LANDALUZE Inigo ESP EUS at 00' 00" 141 094 EDALEINE Christophe FRA COF at 00' 00" 142 076 MENCHOV Denis RUS IBB at 00' 00" 143 198 SIMEONI Filippo ITA DVE at 00' 00" 144 078 PRADERA Mikel ESP IBB at 00' 00" 145 105 DUFAUX Laurent SUI QSD at 00' 00" 146 155 KROON Karsten NED RAB at 00' 00" 147 006 LANDIS Floyd USA USP at 00' 00" 148 158 RASMUSSEN Mickael DEN RAB at 00' 00" 149 137 MOLLER Claus Michael DEN ALB at 00' 00" 150 128 ROUS Didier FRA BLB at 00' 00" 151 014 GUERINI Giuseppe ITA TMO at 00' 00" 152 028 PEREZ Santiago ESP PHO at 00' 00" 153 091 O'GRADY Stuart AUS COF at 00' 00" 154 124 HARY Maryan FRA BLB at 00' 00" 155 208 MARTIN Ludovic FRA RAG at 00' 00" 156 188 VERBRUGGHE Rik BEL LOT at 00' 00" 157 206 FINOT Frédéric FRA RAG at 00' 00" 158 154 DEKKER Erik NED RAB at 00' 00" 159 102 BETTINI Paolo ITA QSD at 00' 00" 160 129 VOECKLER Thomas FRA BLB at 00' 00" 161 013 BOTERO Santiago COL TMO at 00' 00" 162 202 AUGER Guillaume FRA RAG at 00' 00" 163 096 FOFONOV Dmitriy KAZ COF at 00' 00" 164 042 BRUSEGHIN Marzio ITA FAS at 00' 00" 165 109 ZANINI Stefano ITA QSD at 00' 00" 166 073 GARCIA ACOSTA Vicente ESP IBB at 00' 00" 167 049 VELO Marco ITA FAS at 00' 00" 168 133 BERTOLINI Alessandro ITA ALB at 00' 00" 169 086 PESCHEL Uwe GER GST at 00' 00" 170 044 FLECHA Juan Antonio ESP FAS at 00' 00" 171 099 FARAZIJN Peter BEL COF at 00' 00" 172 203 BOURQUENOUD Pierre SUI RAG at 00' 00" 173 104 BRAMATI Davide ITA QSD at 00' 00" 174 002 AZEVEDO José POR USP at 00' 00" 175 085 MONTGOMERY Sven SUI GST at 00' 00" 176 082 HASELBACHER Rene AUT GST at 00' 00" 177 204 BOUVARD Gilles FRA RAG at 00' 00" 178 106 KNAVEN Servais NED QSD at 00' 00" 179 187 VANSEVENANT Wim BEL LOT at 00' 27" 180 184 MARICHAL Thierry BEL LOT at 00' 27" 181 192 FAGNINI Gian Matteo ITA DVE at 00' 27" 182 209 SEIGNEUR Eddy FRA RAG at 00' 27" 183 173 CELESTINO Mirko ITA SAE at 00' 47" 184 058 JOLY Sébastien FRA C.A at 00' 47" 185 026 JALABERT Nicolas FRA PHO at 02' 23" 186 169 WILSON Matthew AUS FDJ at 06' 05" 187 161 MC GEE Bradley AUS FDJ at 06' 05" 188 183 GATES Nick AUS LOT at 30' 38"
( Direkt nem reagálok Ramore véleményére, tényekrõl ( mely szerint Laci igenis megérdemelten van az elitben ) felesleges vitát nyítni. Légyszíves Ramore ne reagálj erre a megjegyzésemre és hanyagold a B. Zsolt és Laci kritizálását is, kösz.)
Bettini igazából semmiben sem erõs, hanem okos és ez a vk futamokon nagyon jól jön. Ullrichnak meg pont az a baja,hogy néha bután versenyzik meg elég passzív is.
Bettinivel nem lenne semmi baj csak az hogy nem igazán jó hegyeken és ezért nem fog tudni sose elõl végezni. Azért remélem Lance megnyeri a Tourt mert ne most legyen csúcsformában hanem majd a hegyeken.
Érdekes elképzelés, akkor ezek szerint pl Bettini is közepes képességû versenyzõ, mert a nagy körversenyeken sehol sincs az összetettben... :))
Ez a lényeg, sztem egy VB elég "nagy" verseny, ha valaki ott 3. tud lenni, azt azért már illene respektálni...
A Tourra meg azért nem vitték, mert más céljai vannak a csapatnak. Mindenkinek megvan a szerepe egy ilyen versenyen, Boonen sprinteket nyerhet, Bettini, Knaven szökéssel mehet el, Zanini felvezeti Boonen-t, Bramati iramot megy, Rogers, Dufaux, Mercado pedig Virenque-et segítheti, aki a pöttyös trikóra hajt.
Ha Laci fel tud készülni rendesen, akkor egy-két éven belül átvehetné Bramati helyét, de esetleg Knaven-t is ki tudná szorítani, mert szvsz a képességei megvannak ahhoz, hogy egynaposokon jó legyen. Persze addigra biztosan változik a csapatösszeállítás, még az is lehet, hogy Laci is eljön onnan.
Baum Zsófika meg pontot szerzett, mégsem nevezem szenzációnak a teljesítményét, ellentétben a rajongóival, így aztán Bodrogi eredményei is csak egy fanatikus kerékpár szurkolónak lehetnek kiemelkedõek nemzetközi szinten.
Elég furcsák ezek a nagy különbségek prológon,de sztem Armstrong kivételével egyik nagymenõ sem ment teljel erõböl.A US Postal elég erõs csapat,úgyhogy lehet,hogy megint összeszednek majd 1-2 perc elõnyt a TTT-n.
Elég felületesen nézed ezt a kérdés.....Tour-on csak kétszer indult,de mindegyik idõfutamban 10-ben volt.Emellett vb-n is volt 3. és 5. És még nemrég az egyik körverseny síkszakaszán is volt 3., nomeg magyar bajnok is volt már párszor.
1 043 CANCELLARA Fabian SUI FAS in 06' 50" 2 001 ARMSTRONG Lance USA USP at 00' 02" 3 074 GUTIERREZ José Ivan ESP IBB at 00' 08" 4 161 MC GEE Bradley AUS FDJ at 00' 09" 5 057 HUSHOVD Thor NOR C.A at 00' 10" 6 027 PEREIRO SIO Oscar ESP PHO at 00' 11" 7 069 VOIGT Jens GER CSC at 00' 11" 8 051 MOREAU Christophe FRA C.A at 00' 12" 9 064 JULICH Bobby USA CSC at 00' 12" 10 005 HINCAPIE George USA USP at 00' 12" 11 025 GUTIERREZ José Enrique ESP PHO at 00' 14" 12 119 VICIOSO Angel ESP LST at 00' 15" 13 151 LEIPHEIMER Levi USA RAB at 00' 15" 14 067 SASTRE Carlos ESP CSC at 00' 15" 15 062 ARVESEN Kurt-Asle NOR CSC at 00' 16" 16 011 ULLRICH Jan GER TMO at 00' 17" 17 006 LANDIS Floyd USA USP at 00' 18" 18 021 HAMILTON Tyler USA PHO at 00' 18" 19 004 EKIMOV Viatceslav RUS USP at 00' 19" 20 065 PERON Andrea ITA CSC at 00' 19" 21 083 HONDO Danilo GER GST at 00' 19" 22 159 WAUTERS Marc BEL RAB at 00' 19" 23 023 GONZALEZ Santos ESP PHO at 00' 19" 24 017 KLÖDEN Andréas GER TMO at 00' 19" 25 072 BECKE Daniel GER IBB at 00' 20" 26 031 MAYO Iban ESP EUS at 00' 21" 27 114 GONZALEZ GALDEANO Igor ESP LST at 00' 21" 28 103 BOONEN Tom BEL QSD at 00' 21" 29 007 NOVAL GONZALEZ Benjamin ESP USP at 00' 22" 30 075 KARPETS Vladimir RUS IBB at 00' 22" 31 024 GRABSCH Bert GER PHO at 00' 23" 32 091 O'GRADY Stuart AUS COF at 00' 23" 33 045 GONZALEZ Aitor ESP FAS at 00' 23" 34 044 FLECHA Juan Antonio ESP FAS at 00' 23" 35 191 CIPOLLINI Mario ITA DVE at 00' 23" 36 084 LANG Sebastian GER GST at 00' 23" 37 153 DE GROOT Bram NED RAB at 00' 24" 38 002 AZEVEDO José POR USP at 00' 24" 39 036 LANDALUZE Inigo ESP EUS at 00' 24" 40 026 JALABERT Nicolas FRA PHO at 00' 24" 41 196 SCARPONI Michele ITA DVE at 00' 24" 42 095 ENGOULVENT Jimmy FRA COF at 00' 24" 43 165 EISEL Bernhard AUT FDJ at 00' 24" 44 125 LEFEVRE Laurent FRA BLB at 00' 25" 45 115 HRUSKA Jan CZE LST at 00' 25" 46 019 ZABEL Erik GER TMO at 00' 26" 47 009 RUBIERA José Luis ESP USP at 00' 26" 48 029 SEVILLA Oscar ESP PHO at 00' 26" 49 012 ALDAG Rolf GER TMO at 00' 26" 50 179 SABALIAUSKAS Marius LTU SAE at 00' 26" 51 188 VERBRUGGHE Rik BEL LOT at 00' 27" 52 121 CHAVANEL Sylvain FRA BLB at 00' 27" 53 078 PRADERA Mikel ESP IBB at 00' 27" 54 152 BOOGERD Michael NED RAB at 00' 27" 55 146 KRIVTSOV Yuriy UKR A2R at 00' 27" 56 038 ZUBELDIA Haimar ESP EUS at 00' 27" 57 086 PESCHEL Uwe GER GST at 00' 27" 58 141 BROCHARD Laurent FRA A2R at 00' 27" 59 041 PETACCHI Alessandro ITA FAS at 00' 28" 60 097 MONCOUTIE David FRA COF at 00' 28" 61 096 FOFONOV Dmitriy KAZ COF at 00' 28" 62 131 BACKSTEDT Magnus SWE ALB at 00' 28" 63 149 SCANLON Mark IRL A2R at 00' 28" 64 209 SEIGNEUR Eddy FRA RAG at 00' 29" 65 198 SIMEONI Filippo ITA DVE at 00' 29" 66 032 CAMANO Iker ESP EUS at 00' 29" 67 157 NIERMANN Grischa GER RAB at 00' 29" 68 063 BARTOLI Michele ITA CSC at 00' 29" 69 154 DEKKER Erik NED RAB at 00' 29" 70 061 BASSO Ivan ITA CSC at 00' 29" 71 013 BOTERO Santiago COL TMO at 00' 29" 72 053 DEAN Julian NZL C.A at 00' 30" 73 162 CASAR Sandy FRA FDJ at 00' 30" 74 048 TOSATTO Matteo ITA FAS at 00' 30" 75 008 PADRNOS Pavel CZE USP at 00' 30" 76 034 ETXEBARRIA Unai VEN EUS at 00' 30" 77 076 MENCHOV Denis RUS IBB at 00' 30" 78 142 ASTARLOZA Mikel ESP A2R at 00' 31" 79 047 POZZATO Filippo ITA FAS at 00' 31" 80 042 BRUSEGHIN Marzio ITA FAS at 00' 31" 81 163 COOKE Baden AUS FDJ at 00' 31" 81 126 PINEAU Jérôme FRA BLB at 00' 31" 83 066 PIIL Jakob DEN CSC at 00' 31" 84 128 ROUS Didier FRA BLB at 00' 32" 84 055 HALGAND Patrice FRA C.A at 00' 32" 86 178 PETROV Evgeni RUS SAE at 00' 32" 87 094 EDALEINE Christophe FRA COF at 00' 32" 88 112 BARANOWSKI Dariusz POL LST at 00' 32" 89 118 VANDEVELDE Christian USA LST at 00' 32" 90 058 JOLY Sébastien FRA C.A at 00' 32" 91 018 NARDELLO Daniele ITA TMO at 00' 33" 92 071 MANCEBO Francisco ESP IBB at 00' 33" 93 105 DUFAUX Laurent SUI QSD at 00' 33" 94 136 LJUNGQVIST Marcus SWE ALB at 00' 33" 95 147 NAZON Jean-Patrick FRA A2R at 00' 33" 96 181 MC EWEN Robbie AUS LOT at 00' 33" 97 068 SORENSEN Nicki DEN CSC at 00' 34" 98 106 KNAVEN Servais NED QSD at 00' 34" 99 148 PORTAL Nicolas FRA A2R at 00' 35" 100 206 FINOT Frédéric FRA RAG at 00' 35" 101 122 BENETEAU Walter FRA BLB at 00' 36" 102 016 KESSLER Matthias GER TMO at 00' 36" 103 079 ZANDIO Xabier ESP IBB at 00' 36" 104 111 HERAS Roberto ESP LST at 00' 37" 105 087 SCHOLZ Ronny SUI GST at 00' 37" 106 184 MARICHAL Thierry BEL LOT at 00' 37" 106 082 HASELBACHER Rene AUT GST at 00' 37" 108 093 CASPER Jimmy FRA COF at 00' 37" 109 134 CAUCCHIOLI Pietro ITA ALB at 00' 37" 110 164 DA CRUZ Carlos FRA FDJ at 00' 37" 111 133 BERTOLINI Alessandro ITA ALB at 00' 37" 112 098 TOMBAK Janeck EST COF at 00' 38" 113 135 HVASTIJA Martin SLO ALB at 00' 38" 114 113 DAVIS Allan AUS LST at 00' 38" 115 194 MARINANGELI Sergio ITA DVE at 00' 38" 116 116 NOZAL Isidro ESP LST at 00' 38" 117 088 WEGMANN Fabian GER GST at 00' 39" 118 174 COMMESSO Salvatore ITA SAE at 00' 39" 119 156 LOTZ Marc NED RAB at 00' 39" 120 185 MERCKX Axel BEL LOT at 00' 39" 121 108 ROGERS Michael AUS QSD at 00' 40" 122 015 IVANOV Serguei RUS TMO at 00' 40" 123 124 HARY Maryan FRA BLB at 00' 40" 124 202 AUGER Guillaume FRA RAG at 00' 40" 125 022 ELMIGER Martin SUI PHO at 00' 40" 126 175 GLOMSER Gerrit AUT SAE at 00' 41" 127 117 SERRANO Marcos ESP LST at 00' 41" 128 144 GOUBERT Stephane FRA A2R at 00' 41" 128 077 OSA Aitor ESP IBB at 00' 41" 130 207 LAURENT Christophe FRA RAG at 00' 41" 130 132 BALDATO Fabio ITA ALB at 00' 41" 132 123 CHARTEAU Anthony FRA BLB at 00' 41" 133 176 LOOSLI David SUI SAE at 00' 41" 134 081 TOTSCHNIG Georg AUT GST at 00' 41" 135 138 NOE' Andrea ITA ALB at 00' 41" 136 102 BETTINI Paolo ITA QSD at 00' 41" 137 177 LUDEWIG Jorg GER SAE at 00' 41" 138 028 PEREZ Santiago ESP PHO at 00' 41" 139 109 ZANINI Stefano ITA QSD at 00' 41" 140 127 RENIER Franck FRA BLB at 00' 42" 141 129 VOECKLER Thomas FRA BLB at 00' 42" 142 046 KIRCHEN Kim LUX FAS at 00' 42" 143 171 SIMONI Gilberto ITA SAE at 00' 42" 144 143 DUMOULIN Samuel FRA A2R at 00' 42" 144 056 HINAULT Sébastien FRA C.A at 00' 42" 146 092 BESSY Frédéric FRA COF at 00' 42" 147 139 SUNDERLAND Scott AUS ALB at 00' 42" 148 205 CALZATI Sylvain FRA RAG at 00' 42" 149 054 FEDRIGO Pierrick FRA C.A at 00' 43" 150 035 FLORES Iker ESP EUS at 00' 43" 151 187 VANSEVENANT Wim BEL LOT at 00' 43" 152 104 BRAMATI Davide ITA QSD at 00' 43" 153 145 KIRSIPUU Jaan EST A2R at 00' 44" 154 204 BOUVARD Gilles FRA RAG at 00' 44" 155 167 MENGIN Christophe FRA FDJ at 00' 44" 156 172 CASAGRANDA Stefano ITA SAE at 00' 44" 157 158 RASMUSSEN Mickael DEN RAB at 00' 44" 158 014 GUERINI Giuseppe ITA TMO at 00' 44" 159 193 GIUNTI Massimo ITA DVE at 00' 45" 160 155 KROON Karsten NED RAB at 00' 45" 161 182 BRANDT Christophe BEL LOT at 00' 45" 162 186 MOERENHOUT Koos NED LOT at 00' 45" 163 137 MOLLER Claus Michael DEN ALB at 00' 45" 164 173 CELESTINO Mirko ITA SAE at 00' 47" 165 199 VALOTI Paolo ITA DVE at 00' 48" 166 085 MONTGOMERY Sven SUI GST at 00' 48" 167 003 BELTRAN Manuel ESP USP at 00' 49" 168 107 MERCADO Juan Miguel ESP QSD at 00' 49" 169 168 ROBIN Jean-Cyril FRA FDJ at 00' 49" 170 208 MARTIN Ludovic FRA RAG at 00' 49" 171 049 VELO Marco ITA FAS at 00' 50" 172 073 GARCIA ACOSTA Vicente ESP IBB at 00' 50" 173 201 RINERO Christophe FRA RAG at 00' 51" 174 101 VIRENQUE Richard FRA QSD at 00' 51" 175 195 MORI Massimiliano ITA DVE at 00' 52" 176 037 MARTINEZ Egoi ESP EUS at 00' 53" 177 059 SALMON Benoit FRA C.A at 00' 54" 178 089 WROLICH Peter AUT GST at 00' 55" 179 189 VIERHOUTEN Aart NED LOT at 00' 56" 180 183 GATES Nick AUS LOT at 00' 57" 181 169 WILSON Matthew AUS FDJ at 00' 57" 182 197 SECCHIARI Francesco ITA DVE at 00' 57" 183 052 BOTCHAROV Alexandre RUS C.A at 00' 59" 184 192 FAGNINI Gian Matteo ITA DVE at 01' 01" 185 099 FARAZIJN Peter BEL COF at 01' 01" 186 203 BOURQUENOUD Pierre SUI RAG at 01' 03" 187 033 ETXEBARRIA David ESP EUS at 01' 04" 188 166 GUESDON Frédéric FRA FDJ at 01' 27"
Amstrong megint nem viccel:(
Az F1 20-as mezõnye szerintem is az elitet képezi, csak Zsófikát ugye bevásárolta a papája, Bodrogi esetében ez több okból sem jöhetne össze.
A kerékpárral valóban nem foglalkoznak nákunk, nade az F1-el en foglalkoznának? Lassan Lassan 20 éve megy a cirkusz a magyar tv-n belül.
Hányszor volt pontosan igazi nagyversenyen Bodrogi az elsõ 5-ben? Én úgy emlékszem összesen kétszer indult nagy versenyen az életében.
Jó lenne,ha Armstrong megvernéjk csak ne Ullrich:(.A spanyolok már jól szerepelnek a nagyobb versenyeken évek óta, úgyhogy lassan már nyerhetnéek Tourt is:))(Heras vagy Mayo, sajna Beloki most nem indulhat:()
Bodrogi többször cvolt már nagyversenyen(idõfutamon) az elsõ ötben. Ez nem tartozik az elitbe? Egyébként meg sztem a forma1 20-as mezõnye már az elitet jelenti. Amúgymeg mindkettejük olyan országból jöttek, ahol egyik sportal sem foglalkoznak nagyon...
Én remélem, hogy idén is Amstrong nyer és a jóképû Ullrich ismét pofára esik, ahogyan azt már megszokhattuk tõle.
Tiszteltem én, amíg azt hittem, hogy tehetséges nemzetközi szinten, még reméltem is, hogy netán nyerhet is futamot, de rá kellett jönnöm, hogy ez sohasem fog bekövetkezni.
Annyi a közös Baum Zsófika és Bodrogi között, hogy egyikük sem való a saját sportáguk világ elitjébe.
Jó lesz a Tour!Amstrong korábbi csapattársai,akik nagyban hozzájárultak ahhoz,hogy megnyerje a tour-okat,most ellenfelei lesznek.Én is bízom abban,hogy majd most Ullrich nyer!Laci hiánya miatt unalmasabbak lesznek a futamok(magyarok részérõl),de sajna ez van:( Egybként a közvetítés mikor kezdõdik?
Holnap kezdõdik a tour igaz Laci nem lesz ott, de lesz Ulle és remélem idén végre elkalapálja Armstrongot.
A holnapi prológ:
Egyszerûen azért nem került be,mert a Quickstep ezúttal a hegyekre és a sprintekre megy rá, nem az idõfutamra, vízhordó meg van tapasztaltabb a csapatban (Bramati).
Asszem totál értelmetlen és meddõ a vitánk ( mint mindig ), mindenestre az nagyon elszomorító, hogy az egyetlen méltán híres magyar profi kerékpárost sem vagy képes tisztelni.
(off: B. Zsolti teljesítményét nem tudom objektíven megítélni. )
Hihetetlen vagy, továbbra se értem mért kell lenézni Lacit, õ az egyetlen magyar bringás aki kijutott a tour-a. Ezenkívül fantasztikusat teljesített a Svájci körversenyen, ahol a 106-ból 24.-lett, és a óriásit ment az uccsó szakaszon, ahol csak Jan tudta megelõzni. Szóval nem lenézni, hanem inkább tisztelni kellene Lacit.
Van a Quickstep-ben 20 jó kerékpáros, és ebbõl csak 9 mehet a Tour-ra, az már megtszteltetés,hogy kiválasztjá a 20-ból, nem? 178. meg senki nem szokott a Tour-on lenni mert a mezõny jó része kiesik:)
178-nak sem szégyen befejezni a tour-t. Mihez képest nem szégyen?
Gyászos formában lehet, ha csak a kispadra tartják a csapatában.
Riders: Paolo Bettini, Tom Boonen, Davide Bramati, Laurent Dufaux, Servais Knaven, Juan Miguel Mercado, Michael Rogers, Richard Virenque, Stefano Zanini. Reserve: Laszlo Bodrogi, Pedro Horrillo.
Valószínûleg Bodrogi László (képünkön) nem vehet részt idén a Tour de France-on, mivel klubja, a Quick Step-Davitamon csak tartalékként jelölte, hiába volt az utóbbi hetekben egyre jobb formában.
Azért csak megnyerte Ullrich az idõfutamot és a versenyt.( Bodrogit csak õ tudta megverni) A hegyen tényleg nem volt vmi jó Ullrich és Armstrong sem,de az igazi nagymenõk nemigen mutatják meg mit tudnak 3 héttel a Tour elõtt... Ja Heras lenyomhatná õket, ha végre megtanulna idõfutamot menni:(
Ullrich nem villogott a tegnapi hegyibefutón Svájcban. Egyszerûen leszakadt az éllovas csoporttól, és végül 6. helyen jött be. (Pl a Fassa Bortolo Tour-csapatából kimaradó Cioni is megverte...) Persze ez még nem a TDF.
Érdekesen alakulnak a dolgok, egy Armstrong betli után jön az Ullrich betli. Még a végén Hamilton vagy Mayo lenyomja mindkettõt...
Egyébként Bodrogi Laci 25. az összetettben Svájcban, ami azért érdekes, mert egy ilyen hegyi körversenyen õ inkább a 125. hely körül szokott lenni, ha egyáltalán indul... Volt két kemény, meg egy közepes hegyi szakasz, és összesen 13 perc hátrányt szedett össze, szemben a korábban megszokottól, amikor egy ilyen szakaszon megvolt a félóra.
Szegény Belokit jól megszivatták, így legalább egy esélyes sincs francia csapatban:))
A Mount Ventoux-i idõfutamon csütörtökön Mayo nyert Hamilton és Sevilla elõtt, Armstrong "csak" 5. lett majd 2 perc hátránnyal. Mindenesetre érdekes eredmény 3 héttel a Tour elõtt...
amatõrfesztivál!
Még Zabelnek is több esélye van:))
Idén Bodrogi nyeri a tour-t!
Armstrongnak sokkal nagyobb esélye van erre...
Nagyon komoly lenne, ha Bodrogi megnyerné az idõfutamot + Armstrong a Tourt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
HAjrá LAci, Lance
A segítõk még többet dolgoznak a pénzükért,mint a "mesterek". A Giron pl. Bruseghin egy csomót dolgozott, mégsem volt az élmezõnyben, Popovych meg úgy lett 5. ,hogy gyakorlatilag semmit nem csinált az egész verseny alatt...(úgymint a tavalyi Vueltán Nozal) Bodrogi szerintem sose lesz touron elsõ ember a Quickstep-ben,mert hegyen nem túl jó, ráadásul a Quickstep leigazolt pár spanyol hegyimenõt is erre az évre...
A mostani Giro-n látszott, hogy ha valaki nagyon jó formában van, akkor úgyis elengedik, lásd Cunego. A Saeco Simoni-t akarta gyõztesnek, de hiába, ha nincs annyira jó, mint ez a csodagyerek.
Szóval a csapatérdek menet közben is változhat, és ez fõleg a formán múlik, olyan nincs, hogy valaki nagyon toppon lenne, és szándékosan elcseszetik vele a versenyt.
az biztos hogy keményen meghatározza az esélyeid... viszont csodálatos csapatmunka az egész, hihetetlen taktikai játékoká lettek a nagy versenyek, néha csak nézek. ha végignézed a csapatösszeállítást, megsaccolhatod a napi akciókat, minden hegyre, vagy szakaszra. nagyon jó nézni ahogy alakul az egész végeredmény, és szinte szakaszra tudod hol bukta el egy csapat a végjátékot. az emberi teljesítmény most is ott van, ezt nem is kell magyarázni...hihetetlen. valamint számomra az egyik legjobban közvetített sport az E'urosporton, nagyokat vigyorgom a poénokon, és nagyon csípem a két kommentátorunk humorát-felkészültségét.
Csapatonként öt balfék, mondhatnám lúzer, és egy Yoda mester.
A viccet félre téve pontosan a buta csapatversenyek miatt romlott el a tour szerintem, a régi szép idõkben mindenkinek a verseny megnyerése lebegett a szeme elött, más sportágaknál ez még így van szerencsére.
Hihetetlen vagy, de inkább nem megyek bele mert tavaly nyáron már elmagyaráztam. Lásd tour de france 2003 topic
sajnos tényleg nem... de már egyre nagyobb becsben tartják Bodrogi Laci-t. egyedül az idõfutamon teheti azt amit akar, majd talán egyszer önszántából a mezõnybõl is akciózhat...remélem.