Havazás + USB mikroszkóp + frissen esett hó az udvarunkon lévő egyik kuka tetején! Fotózási mód: okostelefonhoz OTG adapterrel csatlakoztatott USB mikroszkóp. Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2021.01.15. 17:48:58
Ez az eredeti. Szerencsénk volt a naplementével nagyon, szín hőmérsékletet állítottam sárga fele meg picit az árnyék világosítással játszottam. Fél perc LR az egész.
Igaz, én nem Bexter vagyok, de szerintem itt nem használt semmi spéci szűrőt csak "simán" lightroomban beállította a színeket. Persze lehet, hogy tévedek :) Majd jön és kijavít.
Szia Bexter! Nagyon jó lett a képed. Jól gondolom, hogy ezt valamilyen szűrővel csináltad ilyenre? Ha igen, elárulod hogy csináltad? milyen technikával?
Egészen jó lehetne, nálam is állnak floppy lemezek, viszont egyértelmű hátránya az akku gyengesége. Ha valahogyan felvehetné a versenyt egy 2× AA ceruzaelem meghajtású fényképező üzemidejével, akkor végre lehetne hasznosítani az elfekvőben lévő floppy lemezeket. Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.10.11. 12:21:08
Azért a 2. ponthoz szerintem annyit érdemes hozzátenni, hogy nem árt ha a gépen lehet záridőt és rekeszt állítani. Lehet ezek nélkül is jó képet készíteni? Persze. De ezek hiányában, két igen-igen hasznos eszközétől esik el a fotós, ami nem csak kényelem kérdése.
Üdv! Tud valaki segíteni, hogy hol lehetne olyan fórumot vagy helyet találni ahol olyan képet találok amiből élet nagyságban lehetne képet kinyomtatni Magyar népviseletbe öltözött családi portréról , úgy, hogy az arcok helye ki lenne vágva és így lehetne fogózkodni a látogatóknak? olyan is jó amiből PS-ben össze lehetne ollózni egy díszmagyarba öltözött családot, női férfi és gyerek . vagy az ilyen kiállított tábláknak mi a gyűjtő neve, hátha már létezik ilyen ?
Ez egy Óriás tőrösdarázs! Bár megjelenése egyáltalán nem azt sugallja, de teljesen ártalmatlan darázs fajta és nem mellesleg védett faj. Én itt a IV. kerületben is egy időben láttam jó néhányat.
Próbáld a témát kiemelni valamilyen módszerrel. Telefonnal ez nyilván nehezebb, mint egy minden paraméterben állítható fényképezőgéppel. A második hernyós kép tök jó lenne, ha mögötte a levél nem lenne ugyanolyan éles, mint a téma. Ha ugyanez a jelenet újra eléd kerülne, az első biztonsági kép után próbáld meg a zavaró elemeket elhajtogatni az útból, hogy a téma mögött már csak a távolság miatt életlen háttér legyen. Ha nem tudsz jobban ráközelíteni a témára (akár a fotóeszközöd képességei miatt, akár a téma félénk volta miatt) , akkor használd a legjobb minőséget és legnagyobb képméretet, aztán utólag vágd le a fölösleges elemeket.