Nekem nehéz volt átszokni vakon gépelésre, le kellett ragasztanom a billentyűket hogy ne legyen értelme ránézni, meg jópár óra typing of the dead
Szerintem a "gémerek" nagyobbik részének a WASD körül van alapból a keze, pedig tuti nem ott kéne :)
jah ez van nálam is tuti szabálytalan, de kényelmes meg elég gyors. Nem is tudom nagyjából 1-2 év után jöttem rá hogy ha felviszem a szemem a monitorra már eltalálom nagyjából a betűket, úgy 1-2 helyet még mellényomtam az elején de gyorsan megszoktam. Persze az internet bevezetésétől számolva, mert onnantól jött az irc meg a fórum, előtte nem sokat kellett gépelni :D
Pedig jó egy ízlésesen kivilágított gép (nem feltétlenül RGB). :) Nem, nem vagyok vérpistike, 40 felett vagyok, magányos frontend fejlesztő, és nem mutogatom senkinek, csupán nekem így tetszik a gép: És Tali kislányom is oda szeret bebújni magányos estéken mert ott jók a fényviszonyok.... :)
A lényeg a végén van. Ha már van a gépemen miért ne használnám :) Én még szervízeltem 10-15 éve olyan brand gépet, amin olyan lassan éledt fel az usb port, hogy a bios menübe csak ps2-vel tudtál belépni. Igaz ez régen volt.
Nem mindenki vérpistike, hogy minden világítson mint egy diszkó, ez az RGB mánia csakis arra jó, hogy a műmájerek lenyűgözzék a szomszéd gyereket.
Nem mindenki szkriptel.
Szintén nem mindenki vérpistike, hogy mindenbe bele akarja dugogatni, én pl. gépszerelést leszámítva nem szoktam ki-be huzigálni a gépemből a billentyűzetet.
Aki nem tud bedugni egy PS/2 kábelt, az inkább ne nyúljon semmihez, max a bekapcsoló gombhoz...
Itt egész szépen össze van szedve, emberek nagyobbik részét ez mondjuk nem érint/érdekli (igazából pont úgy ahogy engem pl azok nem amiket te soroltál fel előnynek). Illetve, ha valaki szeret még Windows 7 telepítéssel szopni (tudom tudom már ki lett itt tárgyalva), akkor 1 élmény tud lenni, ha nincs (elég) USB2 port a gépen.
Mert a multimédiagombokat nehézkesen kezeli, makrózást konkrétan nem tud, világítást meghajtani árammal meg főleg nem. Emellett az USB plug'n'play, míg a PS/2-nek eleve be kell lennie dugva a gépbe indításkor.
Akkor azt se felejtsük el, hogy az USB 'lobbi 5 centért' egyik eredménye, hogy míg a PS/2 vackodat max PC-ben használod, addig egy USB-s billentyűzetet rádughatsz kb bármire. Okostévé, Playstation, akár telefon is (OTG kábellel)
USB-n nem mellesleg lehetőséged van USB hub-os billentyűzetet használni, vagyis a pendrive-ot, egeret dughatod közvetlenül a billentyűzetbe.
És akkor ott van még, hogy ha vérpistike rosszul dugja be a PS/2 eszközt, akkor simán elhajolhatnak a tüskék, és dobhatod ki az eszközt, míg az USB strapabíróbb ilyen szempontból.
Emellett a PS/2 előnyei: -Fel lehet kelteni vele a PC-t alvó módból, ha az alaplap támogatja (ma már sok nem, mert amúgy biztonsági rés) -Valamivel kisebb a késleltetése, mert port és nem bus. De gamer legyen a talpán, aki ezt észreveszi. Ezt max kimérni lehet. Utoljára szerkesztette: takysoft, 2019.05.28. 16:57:45
elsőre én is jack dugóra gondoltam, de nézd meg jobban, a csatlakozó túl rövid és túl vastag, a jack dugó inkább hosszú és vékony :), és a vezeték túl vastag jack dugónak :D Utoljára szerkesztette: biomage, 2019.05.28. 01:11:40
Ha a Minionoknak új házirendet hoz a főnökük, akkor az egy új Gru Policy?
Egyrészt: Az a zöld egy Jack dugó, a másik kettő a mikrofon (rózsaszín), és a line-in (kék). Másrészt: A PS/2 nem rosszabb, sőt billentyűzeteknél szerintem jobb is az USB -nél, csak sajnos jobb az USB marketingje, a gyártók meg 5 cent / termék nyereségért az anyjukat is eladnák.
Nekem a billem PS2-es és én egyébként sajnálom hogy alig használják már a szabványt. Persze tudom tehetnék az egérre átalakítót de annyira nem érdekel, meg van hely, de mindig is hülyeségnek éreztem hogy elvesz 2db usb helyet az egér meg a bill, miközben a modern lapokon is ott van még néha a ps2-es port igaz már csak egy darab általában. Mivel bill meg egér nélkül emígy sem indítanánk gépet nem értem miért nem maradhatott meg külön és 2-vel több usb portunk marad, igaz cserébe már nem csak 4 darab usb van legtöbb lapon de hát attól függetlenül, teljesen feleslegesen veszünk el helyet miközben olyan nagy előnyt nem biztosít az usb, bár gondolom a saját processzoros egerekhez meg billekhez kell, de egy visszafelé kompatibilis ps3 megoldással még mindig jobban jártunk volna.
Sok nem európai oldal van, ami úgy döntött, hogy nem szórakoztatja magát az EU előírásaival - megnézték, hogy az olvasóik elenyészően kis része jön innen, reklámbevételt nem hoz nekik, úgyhogy egy egyszerű és logikus megoldást választották.
Már amikor az egész GDPR dolog élesedett, akkor mutattak egy csomó ilyet - még nagyobb újságoldalak is. Aztán volt, ahol idővel kikalapálták, de sok helyen nem. Minek?
Mit értünk out of the box alatt? Letöltöd, telepíted és fut. Előző melóhelyemen volt muszájból Win7, de az arcomat kapartam már tőle. Iszonyat körülményes bármilyen célra kb a 10-hez képest.
Víruskeresés teljesen felesleges, ha nem warezolsz (bár valami Windows Defender van benne), ISO mountolás szintén, VPN meg fut rajta ugyanúgy, Win10 nem tudom mit támogat, de szerintem OpenVPN-t vagy Wireguard-ot úgyse out of the box, mást meg nem igen használnék. Egyedül a dx12 ami miatt váltanék, illetve, hogy mostanában egy pár játék random crash-el w7-en (Apex és RoE legalábbis).
Amúgy még anno mikor kijött ismerősnek valamiért 10 másodperc alatt indult el egy Notepad és nem értette miért, aztán kiderült, hogy az volt a probléma, hogy IPv6 rosszul volt konfigolva és miután kikapcsolta instant indult, szegényke biztos timeoutig várt mikor haza akart telefonálni indításnál :D
nincs benne víruskeresés, spyware keresés, nem tud ISO-t mountolni, nincs VPN támogatás, és mérhetően lassabb és több ramot eszik :D
arról, hogy az Aero felület a mai napig folyton összeszarja magát bizonyos játékok alatt... már nem is beszélnék többet.
nyilván ramot nem eszik annyival több, és nem is olyan sokkal lassabb. a funkciókat 3rd party szoftverekkel megoldhatod Aero-t meg ki lehet kapcoslni, ha zavar....
de ettől még a Win10 a végleges windows. Utoljára szerkesztette: takysoft, 2019.02.20. 13:01:08
Beváltan működik, nincs telenyomva annyi telemetriával hogy lassuljon. Ráadásul 2020 után is az extra 3 év support megoldható $200 körül :D Utoljára szerkesztette: SzirmosSzisza, 2019.02.20. 09:48:22
Milyen indíttatásból raksz (pláne új alaplaphoz) win 7-et? Még mindig nagyon sok helyen látom, hogy foggal körömmel ragaszkodnak hozzá emberek, de nem tudom miért.
Én azért még használom, Ezzel másolom a gyári audio CD-ket a kocsiba. Mert autóba gyári lemezt nemrakunk :) A 15 éve írt arany philips-eim a mai napig olvashatóak :)
nagyon számít a minősége, hogy hol gyártották a lemezt, a tárolási környezet, emiatt különbözőek az időtartamok. Utoljára szerkesztette: Aquir, 2019.02.17. 23:14:55
Van olyan eredeti CD-ROM játékom, ami 10 év alatt megrohadt a polcon. Szerencsére nem volt másolásvédelme. Kicsit idősebb, szektorhibás Samsung HDD-n még mai napig meg van a Dragon Ball összes, csak már nincs IDE csatlakozó az aktuális alaplapomon. :( Utoljára szerkesztette: benõmenõ, 2019.02.17. 23:05:09
jah. A lényeg hogy a merevlemezen időnként fel kell frissíteni a fájlokat mert a mágnesesség sem tart örökké, a korongot meg csak egy megfelelő helyre kell elrakni és ellenkezőleg: lehetőleg nem hozzányúlni sokszor :)
Én már 6 éve nem használok olvasót. Ha új gépet telepítek, akkor rádugom a netet, amint felrakta a windows-t, már net is van és letöltöm, felrakom. :D Vagy ha nagyon gáz van, akkor pendrive és csók.
Nem mindig van ám net, sőt néha még az USB is necces (USB3 általában nem megy out of box w7-en, és újabb alaplapkon 1-2-nél nincs több usb2, az meg ugye egér + billnek kell :D), akkor nem túl mokás driverrel szenvedni. LAN party miatt szívtem ezzel elég sokat mostanában, de már le van töltve minden alaplap/gép kombóra a driver, szóval lehet simán cserélgetni az SSD-t. Utoljára szerkesztette: SzirmosSzisza, 2019.02.16. 22:35:42
Csak a legfontosabbakat mentsd rá nyilván. Az egyetlen digitális adathordozó típus, ami túlél egy EMP-t :D Egy jó minőségű lemez több évtizedig eláll. Utoljára szerkesztette: Aquir, 2019.02.16. 22:34:51
Most kezdjek neki a 8 terabyte adatom archiválásának várjunk csak... mire is? 1700 DVD-re, vagy 160 bluray lemezre? (DL lemez, és feltételezve, hogy az adataim pont 50 gigás pakkokban vannak.... mert hát az ember nyilván bezipeli a 4K filmgyűjteményét...)
Nyilván a villámgyors írási/olvasási sebesség is csak segít... és akkor felejtsük csak el szépen a tényt, hogy az optikai lemez konkrétan szörnyű archívumnak, mert 10-15 év alatt magától szétmegy molekulárisan annyira, hogy nem lesz olvasható....
Vaaaaaaagy... NAS... felhő, mint ahogy a nem teljesen hülye emberek csinálják :D