Kornyezetbaratabb mintha koolajbol lenne. Persze ahogy nem tudnank minden fabol epiteni mert nincs eleg erdoterulet, ugy nem tudnank minden koolajat biouzemanyaggal kivaltani, mert ahhoz sincs eleg termofoldterulet. A Fold bolygo felulete ugyanis veges.
Ellenben ha kornyezetbarat modon megermelt elektromos energiaval allitunk elo legkori szendioxidbol es vizbol metant majd abbol muanyagot, akkor az ugyancsak kornyezetbarat megoldas es raadasul a hulladek muanyagot zart kornyezetben ujra elegetve es visszaalakitva plazmava, majd ujra metanna es abbol muanyagga, gyakorlatilag akarmeddig ismetelheto a folyamat, a kornyezet terhelese nelkul. Csak nagyon sok tiszta energia kell hozza.
A fa es a papirzacskok csak egy ideiglenes felmegoldas, mint a biouzemanyagok, amig nem lesz eleg olcso energiank a szintetikus muanyagokra es uvegekre/keramiakra torteno atallasra. (egy passziv teglahaz ilyen szempontbol egyebkent elonyosebb, csak annak az eloallitasahoz is tiszta energia kell)
ps: Jelenleg az amerikai hadsereg es a spacex dolgozik a szintetikus metan nagy mennyisegu, kornyezetbarat eloallitasan. Igazabol nekik a Marsra kell, hogy vissza tudjanak jonni az urhajokkal, de itt a Foldon is nagyon elonyos lenne. (es pont van hozza egy napenergiaval foglalkozo ceguk, meg egy aksikat eloallito masik, hogy napenergiaval tudjanak metant eloallitani teljesen sajat technologia felhasznalasaval)
Nezz utana a cementgyartasnak.. 10-20 ev vagy sem, a fa 100%-ban megujulo nyersanyag. Persze muholdboritaskent ez semmit sem szamit. .
A Sumimoto nehezipari cegcsoport mindennel foglalkozik, az acelipartol, az erdeszeten at a szenbanyaszatig. A ceg eredetileg konyvkereskedeskent indult a 17. szazadban. Szoval reklamnak jo, de az evszazadok alatt a ceg Japan legsulyosabb nem nuklearis es nuklearis szennyezeseiert is felelos (a tokaimurai nuklearis baleset egy Sumimoto tulajdonu nukelaris uzemanyag feldolgozo gyarban tortent). Ezekhez kepest az a par deka aluminium ami szetszorodik a legkorben egy muhold elegesekor jelentektelen. Persze annak kisebb PR erteke lenne, ha feltakaritanak a banyaik es uzemeik utan maradt nehezfem es nuklearis szennezodeseket. (pl. az uj tokioi halpiac alattit)
Egyebkent a rajzon is latszik, hogy a nyomtatott aramkorok tovabbra is fenolos mugyanta alapuak, tehat sokkal szennyezobbek mint a burkolat. Ha tenyleg komolyan gondolnak a dolgot, akkor szensemleges muanyagbol kellene legyartaniuk mint a burkolatot, mind a belso aramkori elemeket. Az, hogy bevonjak koolaj alapu ragasztoba aztatott faval a kulsejet igazabol nem sokat segit. A muhold hohaztartasanak stabilizalasara, tehat szigetelonek viszont jo. Ennel sokkal jobb lenne, ha zartcellas muanyag habbal lenne kitoltve a teljes jarmu es az lenne beburkolva egy nyomasallo muanyag burkolatba. Teljes mertekben elego, csak szenhidrogeneket tartalmazo megoldas lenne, az aluminiumhoz kepest kivallo hoszigetelo kepesseggel. Persze ehhez fejleszteni kellene.