Ezek voltak a tavalyi év legrosszabb mozifilmjei

Ezek voltak a tavalyi év legrosszabb mozifilmjei

2016. január 2. 10:52, Szombat
Aki éber volt és olvasott filmes kritikákat, az valószínűleg az év összes pocsék premierjét elkerülte. Aki látott értékelhetetlen filmet, az pedig idén lesz okosabb. Talán.

Melyik igaz szerinted?
Nô a hollywoodi közönségfilmek színvonala.
Csökken a hollywoodi közönségfilmek színvonala.
Aki nyitott szemmel járja a világot, az pontosan tudja, hogyan kell elkerülni a rossz filmek zömét. Igaz, hogy sokan panaszkodnak amiatt, hogy csökken a hollywoodi alkotások színvonala, az eddigi szavazásaink mégis arról árulkodnak, hogy a többség inkább jó filmeket lát, illetve néz meg a mozikban. Ami azt is jelenti, hogy sokan képesek megfelelően dönteni. A jó döntés azonban már jóval nehezebb, hiszen nem elég a viszonylagos elégedettség, érdemes a szörnyű filmeket elkerülni, a zseniálisakra pedig akkor is beülni, ha a reklám alapján nem tűnnek kihagyhatatlan daraboknak.


Nyilvánvalóan filmes kritikákkal nem lehet biztosra menni, hiszen a vélemények szubjektívek, de éppen ezért többet elolvasva nagyjából be lehet lőni, hogy egy premier hogyan sikerült - a többség szerint. Egy jónak vagy rossznak beállított film azonban még közel sem biztos zsákmány, hiszen senkinek nem fog bejönni mindegyik általánosságban istenített darab, mint ahogy a köpködött filmek között is találni fog a többség a szája íze szerint valót. A kritikák mindössze abban segítenek, hogy sokkal nagyobb eséllyel válasszunk jó filmet, vagy hagyjunk ki egy rosszat.

Legalábbis a puszta reklámoknál mindenképp hatékonyabban támaszkodhatunk rájuk - éppen ezért meglepő, hogy a sokak által szapult reklám műfaja éppen a mozifilmek terén ennyire mindenható. Sőt, annak ellenére mindenható, hogy a reklámok egy része félrevezető, ráadásul még spoileres is. De lássuk, hogy idén mely filmek voltak azok, amiket már az előzetes hírük alapján is nyugodtan kihagyhatott volna bárki. (Mi azért megnéztük őket, hiszen szakmai kötelességünk sajtóvetítésről sajtóvetítésre járni.)

1. Vadregény (kritikánk): Nem sok elviselhetetlenebb film volt idén a mozikban, mint ez a sztárokkal teletűzdelt, nonstop éneklős musical. Még egy év távlatából is fájóak az emlékek. Ha pedig véletlenül egy gyerek is megnézte a mesefigurák miatt...
2. Pixel (kritikánk): Esettanulmány arról, hogyan lehet egy jópofa koncepciót tönkre tenni. Azt hittük, hogy Adam Sandler végre rehabilitálja magát egy akcióscifivel a sok komédia után, de csak még lejjebbre süllyedt.
3. Vakáció (kritikánk): Az év legelvetemültebb és legjobb poénjai (az albán autó!) egy értékelhetetlen körítéssel nyakon öntve, ráadásul tűzre való karakterekkel megtűzdelve. Csak a poénok 6-8 percben iszonyat jó élményt jelentenének, de 100 perc érdektelen mozgókép társaságában mindössze hányingert keltenek.
4. Elrabolva 3 (kritikánk): Talán, ha elraboltak volna valakit... Liam Neesont, bár olykor önmaga paródiája már, nem érdemes bántani, ellenben a rendezőt annál jobban.
5. Káosz karácsonyra (kritikánk): A film, ami nem nagyon tudta, hogy mi akar lenni, így egy nagy Semmi lett.
6. Jupiter felemelkedése (kritikánk): Túl nagyot akart a Wachowski-tesók (szarkájának) farka. Egy intergalaktikus történetet és univerzumépítést nem lehet letudni ilyen rövid játékidőben. Talán, ha 4 órás lett volna...
7. Az utolsó boszorkányvadász (kritikánk): Erre a filmre várt volna annyit Vin Diesel? Az azért beszédes, hogy még a keményvonalas rajongókat sem érdekelte a fantasy. De érthető is, hiszen nem lett igazán értékelhető.
8. A pláza ásza Vegasban (kritikánk): Vannak filmek, amik nem akarnak többek lenni annál, mint amik. Kevin James pontosan azt a szintet hozta Paul Blartként, amit belőtt. Így bár a film gyenge, de legalább nem csalódást.
9. Ted 2 (kritikánk): Már az első rész sem volt egy nagy élmény, a folytatás pedig...
10. Csábítunk és védünk (kritikánk): A koncepció alapján tuti kasszasikernek ígérkezett a csajos akciókomédia. Ki hitte volna, hogy ekkora luft lesz?


Adsz a filmes kritikákra?
Abszolút nem érdekelnek.
Azért hasznosnak tartom ôket.
És persze még ezen filmek mellett is bőven voltak nem túlzottan értékelhető vagy csalódást keltő alkotások, de nem szabad feledni, hogy 300-ból 40-50 gyenge darab nem is olyan rossz arány. Egy biztos: ennyi jövőre is lesz.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások