Rambus technológiák az új PlayStation konzolokban

Rambus technológiák az új PlayStation konzolokban

2003. január 7. 22:57, Kedd
A Sony és a Toshiba megszerezte a Rambus-tól két olyan technológia licencjogait, mely technológiákkal nagy valószínűséggel a Sony következő generációs PlayStation játékkonzoljai esetében találkozhatunk majd.

A két japán óriáscég egyrészt a memóriák és mikroprocesszorok közötti nagysebességű, Yellowstone nevezetű interfész, másrészt pedig a különböző chipek közötti kapcsolatért felelős Redwood technológia licencjogait vásárolta meg a Rambus-tól. Különböző források tudni vélik, hogy mindkét technológia fontos szerephez fog jutni az újgenerációs Sony játékkonzolokban helyet kapó rendkívül összetett mikroprocesszor, a Cell esetében.

Az eddigi híradások alapján elmondható, hogy a várhatóan 2004 végén, vagy 2005 elején bemutatkozó Cell processzor számos tekintetben különbözni fog a jelenleg forgalomban lévő processzoroktól. Az IBM, a Sony, valamint a Toshiba mérnökei által fejlesztett processzor-újdonság érdekessége, hogy belsejében számos olyan részegység kap majd helyet, melyek mindeddig általában külön tokozású chipekben voltak fellelhetők. A kiváló grafikus és video teljesítménnyel rendelkező Cell processzor a fejlesztők becslése szerint másodpercenként mintegy 1 billió matematikai számítás végrehajtására lesz képes, vagyis körülbelül százszor gyorsabb lesz, mint egy jelenleg forgalomban lévő, 2,5 GHz-es működési frekvenciájú Intel Pentium 4 processzor.

Egy a Cellhez hasonlóan óriási teljesítményű processzor esetében értelemszerűen gondoskodni kell arról is, hogy az egyes részegységek és komponensek közötti adatátviteli sebesség megfelelő legyen. Laura Stark, a Rambus cég memóriainterfészek fejlesztésével foglalkozó részlegének az alelnöke az üggyel kapcsolatban elmondta, hogy a Sony, illetve a Toshiba választása éppen ezért esett a Yellowstone és Redwood technológiákra, melyek tökéletesen megfelelnek a Cell chipben történő alkalmazásra. Stark utalt arra, hogy a Yellowstone technológia révén akár 100 Gb/s-os adatátviteli sebesség is elérhető, mely mintegy háromszorosa a jelenleg használatos nagysebességű memóriák adatátvitelnek. A licencjogok eladásából a Rambus egyébként mintegy 28 millió dolláros bevételre számíthat az elkövetkezendő másfél esztendőben.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások