A Hold túlsó oldalán szállna le Kína 

A Hold túlsó oldalán szállna le Kína 

2015. szeptember 11. 11:21, Péntek
Mégpedig néhány éven belül, hogy ott is helyben tanulmányozzák a felszínt.

Augusztus végén már olvashattunk a kínai űrprogram legújabb fejleményeiről, amelyek közül kimagaslik a Hosszú Menetelés 5 rakéta első tesztje, hiszen ez lesz hivatott megfelelő pályára állítani több fontos küldetés fő komponenseit. Most jelezték, hogy a Hold túlsó oldalán is leszállnának, mégpedig alig néhány éven belül.

A Chinese Academy of Sciences hivatalos oldalán találjuk meg a bejegyzést, amelyben hírt adnak az újabb ambícióról. Eszerint a Chang’e 4 küldetés keretein belül hajtanák végre a leszállást, amely számukra sem az első alkalom lenne, hiszen az eggyel korábbi expedíció során a Chang’e 3 már 2013-ban célba jutott, a hozzá csatlakozó holdjáró pedig szintén elvégezte feladatát. A Hold túlsó, sötét oldalán azonban még senki nem hajtott végre leszállást, így a harmadik hely megszerzése után ebben az értelemben elsőként végeznének a versenyfutásban.

A fő feladat a geológiai jellegű kutatás lenne, itt azonban kommunikációs berendezéseket is elhelyeznének, ami azért lenne hasznos, mert a Földről küldött rádiójelekkel eddig nem tudtuk elérni a túlsó oldalt. Érdemes azonban megjegyezni, hogy az említett harmadik helyet csak 2017-ben, a Chang'e-5 révén hódítanák el, ekkor gyűjtenének ugyanis helyi mintákat és hoznák azokat vissza a Földre (az orosz és amerikai példát követve), míg a túlsó oldal megtekintése szintén valamikor 2020 előtt érkezne el. Ezt legénység nélkül hajtanák végre, de már gondolkodnak a legénységgel elvégzett küldetéseken is, ami még mindig korainak számít, hiszen az ország űrprogramja keretében először csak 2003-ban juttattak embert az űrbe.

A terv pontosítását az elkövetkező egy évben végeznék el, a fejleményekről mi is beszámolunk majd.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások