Klipsch ProMedia v2-400 vs Cambridge SoundWorks DTT 2500

Klipsch ProMedia v2-400 vs Cambridge SoundWorks DTT 2500

1999. október 27. 05:26, Szerda

Végre elkészült az összehasonlítás. A döntés nehéz, mivel mindkét hangfal díjakat nyert, melyeket meg is érdemelt. Nagyon nehéz volt ezt a cikket megírni, elég sokat törtem a fejem. Ahhoz hogy összehasonlíthassuk ezt a két hangfalcsomagot, vissza kell mennünk a hangfalak gyökereihez. Úgy értem, mitől lesz egy hangfalból jó hangfal? Azután pedig mitől lesz egy hangfalból NAGYSZERŰ hangfal? A tulajdonságai teszik azzá? És hogyha a tulajdonságokról beszélünk, mit vegyünk extrának, és mit alapvetőnek? Ezeken a kérdéseken töprengtem miközben felkészültem erre az összehasonlító cikkre.

VS.


Specifikációk

Rendszer Watt Teljesítmény Frekvencia Átvitel Hangfalak Extrák
Cambridge SoundWorks DTT 2500 ($299.99) Összesen 60 Watt
Hangfalak: (5) 7 Watts RMS
Mélynyomó: 25 Watts RMS
50Hz - 20,000Hz Hangfalak: 2.5" long throw hangszóró
Mélynyomó: 5.25"-os hangszóró nyílással ellátott MDF borítással
Dolby Digital dekódoló,
Állványok,
Digitális bemenetek
Klipsch ProMedia v.2 - 400 ($249.99) Összesen 400 Watt
Hangfalak: (4) 60 Watt RMS
Mélynyomó: 160 Watt RMS
29Hz - 20,000Hz Hangfalak: 3" long throw hangszórók, különálló MicroTactix Horn-al a magas hangokhoz
Mélynyomó: Két 6.5" mélynyomó, 6. rendű hullámszűrő borítással
THX Hitelesítés


Hangminőség

DTT 2500
Összeségében a 2500-as hangminősége kiemelkedő. Mindegyik hangszóró tisztán szól, légelvezető nyílásaik tisztává teszik a magas- és középfrekvenciájú hangokat. Ahhoz képest, hogy csupán 7 Wattosak nagy a hangerejük. A mélynyomó tisztán hangzó basszushangot ad, megfelelőt ezekhez a hangfalakhoz.

Klipsch
A hangminőség egyszerűen szuper. A basszus leviszi a fejed. A közép és magas hangok azt hiszem még tisztábban szólnak, mint a Cambridge-en, a magas és közép hangok elkülönítése és a légelvezető nyílás miatt. Továbbá sokkal nagyobb hangerővel gazdálkodhatunk, így nem kell az elektronikát túlhajtanunk a fülsüketítő hangerőért. Természetesen a mélynyomó is erőteljes, de az erőn túl még nagyobbat is üt a két 6,5”-os elvezetőnek köszönhetően.

Eredmény
Úgy érzem a Klipsch érdemli az első helyet. Jobb a hangminősége, és azt sem szabad elfelejteni, hogy a Klipsch rendszernek jóval nagyobb az ereje, így megmarad a tiszta hangzás nagyobb hangerőnél is. Bár a Cambridge sem marad le sokkal ezen a téren. A minősége még mindig a legjobbak között van.


Funkcionalitás

DTT 2500
A Cambridge nagy hangsúlyt fektetett a funkcionálisságra. Egyszerűen mindent megkapsz, amivel elhelyezheted ezeket a hangfalak a szobában. A dobozban található állvány a hátsó hangfalakhoz, tipli, kábel jelzések és még sok más. A segédeszközök mellett, még külön erősítő is jár a készlethez, továbbá egy készülék melyet akár az asztalra is tehetünk és azzal irányíthatunk mindent. A Cambridge nagyon sok bemenettel rendelkezik: Dolby Digital/SPDIF, Analog elülső/hátsó és digitális DIN. Ez igazán nagy rugalmasságot biztosít, de a fülhallgató használók hiányolhatják a fülhallgató kimenetet.

Klipsch
A Klipsch nagy részben a funkcionalitást szolgálja. Nincs felszerelést igénylő alkatrész, csak a gumi lábak a hangfalaknak. Technikailag egy bemenetet választhatsz, az Analog Front/Rear kis jack csatlakozókat. A szintek szabályozására van egy közös hangfal a fő hangerővel, surrounddal és a mélynyomó beállítással.

Eredmény
A Cambridge itt egy show. A többféle bemeneteivel, és azokkal a nagyszerű lábakkal, a felhasználónak sokféle választási lehetősége van. A Klipsch nyerő itt, ami nem egy rossz dolog, mert nagyon egyszerűen lehet beállítani.


Végeredmény
Hát, mint már mondottam, ez tényleg nem volt egy könnyű döntés. Csomószor meggondoltam magam, de miután valóban lementem a hangszórók alapjaihoz, képes voltam dönteni. A Klipsch nyeri az aranyérmet, és a Cambridge kapja az ezüstöt. Eltekintve azoktól az extráktól, amelyek a Cambridge a 2500-ba pakolt (Dolby Digital, több bemenet, lábak), van még egy hangrendszer (Klipsch), amelynek lenyűgöző a hangja és hatalmas hangerőt biztosít. Itt jön a "Mi tesz egy hangrendszert jóvá?" kérdés. A Dolby Digital támogatás alap a PC hang számára? Szerintem nem, ámbár ez valóban egy kellemes dolog. Ez a két hangrendszer valóban megosztja a piacot. A Cambridge azokat a felhasználókat keresi, akik 5.1 AC-3-as hangot akarnak a szobájukba mozinézésre, és jó hangot a játékhoz, zenehallgatáshoz. A Klipsch pedig azokat követi, akik hangminőség és tiszta hangerő után epekednek. Nézhetsz filmeket a Klipsch-el? Persze, nagyon jól szól. Csak nem lesz Dolby Digital 5.1 dekódered.

Az egész végül is a felhasználókért van. Te vagy az, akinek nincs meg egyik sem a számítógépe mellett. Tehát tényleg gondolkozz el, mit akarsz, és hozz bölcs döntést.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások