Assassin's Creed IV: Black Flag

Assassin's Creed IV: Black Flag

2013. december 7. 20:59, Szombat


Kiadó: Ubisoft
Fejlesztő: Ubisoft Montreal
Honlap

Platformok:
Xbox360, Playstation 3, PC
Rendszerkövetelmények:
Minimum: Intel Core 2 Quad Q6400 2,13 GHz-es vagy AMD Athlon II X4 620 processzor, Nvidia GeForce GTS 250 vagy ATI Radeon HD 6670 grafikus kártya, 2 GB RAM, 30 GB szabad hely a merevlemezen
Ajánlott: Intel Core i5-2400S 2,5 GHz-es vagy AMD Phenom II X4 940 processzor, Nvidia GeForce GTX 470 vagy ATI Radeon HD 5850 grafikus kártya, 4 GB RAM, 30 GB szabad hely a merevlemezen
Hasonló játékok: Assassin's Creed-sorozat
Kategória: külsőnézetes akció

Biztosan mindenki emlékszik még arra az időszakra, amikor 2007-ben a Ubisoft megjelentette az Assassin’s Creed első részét, hiszen az alkotás új színt és életet hozott a játékvilágba. A siker sokak számára már akkor egyértelműnek tűnt, és két év sem kellett a franciáknak ahhoz, hogy egy rendszeresen új epizóddal gyarapodó sorozattá emeljék az orgyilkosok és a templomosok évezredes harcát elmesélő kalandot. Ezio és az Assassin’s Creed II képében sikerült is bebiztosítaniuk a helyüket a játékosok között, majd a minőségi mellékszálak után a harmadik felvonással ez a bizalom sokakban megingott, hiszen sem Connor, sem az amerikanizálódó történet nem tudott lenyűgözni annyi rajongót, mint amennyit korábban az olasz reneszánsz. A Ubisoft azonban mégis úgy döntött, hogy ezt a vonulatot követi a nemrégiben megjelent negyedik epizódban is, így az Assassin’s Creed IV: Black Flagben Connor nagyapjának történetét élhetjük át, amelyek a Karib-tenger vidékére, egyenesen a kalózok korába repítenek minket.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

A falábú és rumkedvelő hajóskapitányok időszaka mellett azonban a legtöbb fanatikust jobban érdekelte, hogy milyen irányban folytatják tovább a fejlesztők a modern kori szálat. Habár most megadatott a lehetőség a Ubisoft számára, hogy végre kivegyék a sorozatból ezt a sokak szerint összecsapott és jellemtelen mellékágat - hiszen nem árulunk el nagy titkot azzal, hogy Desmond Miles a harmadik rész végén történtek után már esélytelen volt a főszerepre -, ám ez mégsem történt meg, helyette inkább megalapozták a jelenlétét a jövőben érkező epizódokhoz.

Az Assassin’s Creed IV: Black Flagben ugyanis az Abstergo Entertainment egyik alkalmazottjaként a Kenway-család vérvonalának kutatását kapjuk feladatul - ennyi a nagy magyarázat -, és bár mindössze 2-3 órát töltünk majd a jelenben, ezt a történeti szálat nyugodtan kivághatták volna a fejlesztők. Egyedül a háttér-információk, valamint a tonnányi utalás (easter egg) miatt éri meg átélni a Montrealban játszódó eseményeket, hiszen a Ubisoft szó szerint a bolondját járatja velünk, így a konspirációs elméletek kedvelői biztosan találnak maguknak témát, miközben számítógépeket törnek fel, illetve körbejárják az Abstergo irodáit, mert másra nem kell számítanunk ebben a rövidke kitekintésben.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

Természetesen a kalózok korába csöppenve, és Edward Kenwayt megszemélyesítve már egészen más lesz a véleményünk, hiszen itt végre a klasszikus játékmenet vár majd ránk, méghozzá mindenféle felesleges sallang nélkül. A sztoriról nehéz úgy beszélni, hogy ne rántanánk le a leplet néhány kulcsfontosságú pillanatról, így legyen elég annyi, hogy Connor nagyapjának oldalán egy rendkívül sokrétű és szerteágazó kalózkalandot ismerhetünk meg, ami szinte teljes egészében átírja majd bennünk mindazt a sok sztereotípiát, amit gyerekkorunk legjobb filmjei, könyvei vagy képregényei festettek le előttünk ezekről az emberekről. Elég csak egyetlen órát eltöltenünk a játékkal ahhoz, hogy rögtön beleszeressünk a történetbe, ami az első percektől az utolsóig tele lesz fordulatokkal, megdöbbentő pillanatokkal, de természetesen a sorozatra jellemző tulajdonságok is visszatérnek, így például az utunkat keresztező híres és hírhedt személyiségek, például Feketeszakáll vagy Calico Jack, hogy csak kettőt emeljünk ki a díszes társaságból.

Habár minden Assassin’s Creed-játék erős cselekménnyel rendelkezett eddig, de a negyedik rész alighanem a legjobb lett mind közül. Mindezt elsődlegesen azzal lehetne magyarázni, hogy a fejlesztők sokkal több szabadságot kaptak, semmint a jobban ismert történelmi események feldolgozásával, ami természetesen a játékmenetre is hatással volt.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások