Egyre kevesebb a képzett, motivált IT szakember

Egyre kevesebb a képzett, motivált IT szakember

2014. január 20. 11:53, Hétfő
Az elmúlt félév bővülési trendjének folytatásában bízik a JobGroup. A cég a minőségi állások közvetítésének megélénkülésére, a kölcsönzési terület bővülésére és a megváltozott munkaképességűek munkarőpiaci integrációjára számít.

“Akár két különálló részre is bonthatnánk az elmúlt évet" - mondta Dobár Attila, a JobGroup ügyvezető igazgatója. "Azt látjuk, hogy a szolgáltató központok számára kölcsönzött munkatársak, illetve mérnök, informatikai és pénzügyi szakemberek mellett egyre nagyobb igény jelentkezik a kereskedelem területén is: számos friss megbízásunk szól felkészült területi képviselői munkakör betöltéséről. A további fejlődést viszont gátolja, hogy egyes területeken szinte kiszáradt a munkaerőpiac. Egyre kevesebb például a megfelelően képzett, motivált és mozdítható IT szakember, szinte már udvarlásba fognak a cégek, ha IT-s munkatársat keresnek. Lassan az informatikai szakmánál is ott tartunk, mint a természettudományos, matematikus és mérnöki végzettségű kollégák esetében: friss diplomával a zsebükben “lábon elkelnek", annyira nagy az igény rájuk. Ami a munkaerőkeresési megbízásainkat illeti, tavaly fellendült a közép- és felsővezetői pozícióra szóló megbízásaink száma. Ez az a terület, ahol a megbízók igazán megbecsülik az igényes, minőségi munkát." - mondta Dobár Attila.

A munkáltatói márkaépítéssel foglalkozó BrandJobot 2012-ben indította a JobGroup. Az indítást az a nemzetközileg már elterjedt felismerés ösztönözte, hogy a legjobb munkaerőt sem lehet önmagában mégoly vonzó állásajánlatokkal megnyerni, ehhez a cég személyiségének és arculatának a felépítésére is szükség van. Ezen a területen a munkaadók versenyeznek a legjobb jelöltekért és közülük a legvonzóbbak lesznek a legkeresettebb munkaadók.

"Olyan, speciális HR területről beszélünk, ahol általában nem a HR vezető indítja el a folyamatot. Legtöbbször a felsővezetés kezdeményezésére vág egy cég munkáltatói márka építésébe. Ha a top menedzsment elkötelezett az ügy iránt, akkor sikeres programok születnek, ennek hiányában viszont jobbára csak részeredmények lesznek. Itt is, mint a legtöbb új ügy esetében, rendre a költség merül fel ellenérvként. Pedig egy ilyen fajta márkaépítési program töredékébe kerül csak annak, amit különben a cég elveszít. Fordítva érdemes tehát nézni a kérdést: mennyibe kerül egy cégnek, ha ott nem a legrátermettebbek dolgoznak?" - mondta Hadi László, a BrandJob ügyvezető igazgatója.

"A legkiválóbb cégek már itthon is megtették az első lépéseket és önálló munkaadói arculattal rendelkeznek. Az idei év nagy kérdése az lesz, hogy szélesedik-e ezeknek a cégeknek a köre, vagy megmarad egyfajta “úri huncutságnak". Mi abban bízunk, hogy nemcsak hogy új ügyfeleket nyerünk meg az ügynek, hanem a már saját arculatot felépített cégek közül is egyre többen rájönnek arra, hogy a munkáltatói márkát ápolni kell, sőt, 3-4 évente frissíteni is érdemes." - mondta Hadi László.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások