Obama kiemelt szere­pet szán az IT-iparnak

Obama kiemelt szere­pet szán az IT-iparnak

2014. január 31. 06:24, Péntek
Barack Obama ötödik alkalommal mondta el a nemzet helyzetével kapcsolatos beszédét, amelyben ezúttal kiemelt helyet kapott az IT-ágazat.

Az amerikai elnök azt javasolta, hogy idén összesen hat új hi-tech centrumot hozzon létre az Amerikai Egyesült Államok, hogy így segítse elő a helyi gyártást. "Több mint egy évtized óta először jelentették ki világszerte gazdasági vezetők, hogy nem Kína a világ első számú befektetési helye, hanem Amerika" - mondta az elnök. Együttműködésre szólította fel a kongresszust az adórendszer olyan kiskapuinak bezárása érdekében, amelyek a termelés külföldre telepítését ösztönzik, és kérte, hogy csökkentsék az Amerikában munkahelyeket teremtő vállalkozások terheit.

A 2014-es esztendőt a cselekvés évének nevező politikus közölte: az USA-nak most van esélye arra, hogy megelőzzön más nemzeteket a legmodernebb munkahelyek kapcsán. Két ipari park már működik, az egyik az Észak-Karolinában lévő Raleigh, a másik az Ohio állambeli Youngstown városában. Ezek a létesítmények összekötik a cégeket és az egyetemi kutatásokat, mindez pedig segíthet az Amerikai Egyesült Államoknak abban, hogy vezető pozícióba kerülhessen a jövőbeli technológiák területén. Sürgette a kutatás-fejlesztés szövetségi finanszírozásának növelését és a szabadalmaztatás reformját.


Az elnök nem tért ki arra, hogy hol létesülhetnek ilyen új centrumok és azt sem árulta el, hogy azok mire specializálódhatnak majd. Tavaly ugyanakkor Youngstown kapcsán azt mondta, hogy az ottani épület lehet a 3D-nyomtatás következő fellegvára, s kiemelte: a National Additive Manufacturing Innovation Institute 30 millió dollár állami és 40 millió dolláros egyéb támogatásban részesülhet. Utóbbit egy vállalatokból és egyetemekből álló konzorcium adná, az intézet pedig forradalmasíthatja a gyártási folyamatokat.


A Raleigh városában megnyitott centrumban hatékonyabb energiafelhasználású chipeket készítenek és ott a kutatók szintén együttműködnek a gyártókkal. Az illetékes konzorcium 70 millió dollárt kapott az amerikai kormánytól. A projektet az Észak-karolinai Állami Egyetem vezeti, s a tagok között van az ABB, az APEI, az Avogy, a Cree, a Delphi, a Delta Products, a DfR Solutions, a Gridbridge és a Hesse Mechantronic.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások