Jövőre számos újítással érkezhetnek a notebookok és a PC-k

Jövőre számos újítással érkezhetnek a notebookok és a PC-k

2014. november 7. 05:57, Péntek
Az Intel nem csak új processzorokkal, hanem számos új funkcióval is készül 2015-re. A céget a robotrepülőgépek mellett a virtuális valósággal kapcsolatos projektek is érdeklik.

Kirk Skaugen, az Intel PC-részlegének vezetője bepillantást nyújtott abba, hogy milyen újdonságok várhatók az asztali számítógépek és a notebookok területén. A menedzser közölte, hogy három alapvető módosítással akarják izgalmasabbá tenni a PC-piacot.

Skaugen víziója szerint a jövőben egy notebookot elegendő lesz az irodába való megérkezésünkkor letenni az asztalra és a vezeték nélküli kapcsolatnak köszönhetően azonnal egy külső képernyőn jelenhetnek meg a tartalmak. Nem lesz szükség sem kattintásra, sem kábelekre. Ezekben az esetekben az áramellátás szintén vezeték nélkül valósul meg. Az adott asztal alsó részén persze el kell majd helyezni egy töltőmodult, ami vezeték nélküli tápként fog működni és az energiát az akár 7 cm vastag fán keresztül is képes lesz eljuttatni a készülékbe. Lehetőség lesz akár több eszköz egy időben történő áramellátására is.


Kirk Skaugen egy Core M processzorral

A PC-k lezárására a jövőben nem lesz szükség jelszavakra vagy kódokra, erre a célra sokkal inkább biometriai adatokat lehet majd használni. A felhasználót a hangja, az ujjlenyomatai vagy éppen az arca segítségével fogja felismerni a számítógép. Az ehhez szükséges hardver már 2015-ben széles körben elérhető lesz az új konfigurációkban. A megfelelő hardverrel együtt az Intel és a partnerei által kifejlesztett arcfelismerő technológiák is elérhetővé válnak.

Az Intel emellett a PC-s felhasználású 3D-kamerák vezető gyártójává akar válni. A kameramodulokat már kifejlesztették és néhány termékbe integrálták is, ugyanakkor a tömegpiacon még nem jelentek meg. Az új megoldások ugyanakkor csak hónapok múlva lesznek elérhetők, mindez elsősorban arra vezethető vissza, hogy a 14 nanométeres gyártási eljárással készülő Broadwell chipek bevezetése csúszik. A Broadwell U rendszerchipekre épülő első termékek a jövő januári Consumer Electronics Show keretében lesznek először láthatók. A kiállítást Brian Krzanich, az Intel vezérigazgatója nyitja majd meg.

A társaság a számítógépes világon túl terjeszkedni akar, amit befektőcége, az Intel Capital stratégiája mutat. 1991 óta eddig összesen több mint 11 milliárd dollárt ruháztak be 57 ország több mint 1400 vállalkozásába, idén pedig összesen 355 millió dollárt akarnak ilyen célokra fordítani. A következő hónapokban 16 vállalkozást támogatnak 62 millió dollárral.


Ezek egyike az Avegant, amelynek székhelye a kaliforniai Redwood Cityben van és ami a Glyph nevű virtuális valóság szemüveget fejleszti. Az eszköz egyúttal fejhallgatóval is rendelkezik. A projekt elindítói korábban a Kickstarter közösségi finanszírozású oldalon több mint egymillió dollárt gyűjtöttek össze, míg a mostani finanszírozási körben - amelyben az Intel is részt vett - további 9,37 millió dollárt sikerült szerezniük. Joerg Tewes, az Avegant vezérigazgatója elmondta, hogy a plusz pénznek köszönhetően több időt fordíthatnak a Glyph fejlesztésére, így jövőre egy profibb készüléket tudnak piacra dobni.

A támogatott vállalatok közé tartozik még az Eyefluent, amelynek rendszere a kiterjesztett vagy a virtuális valóságot ötvözi egy intuitív szemmozgás-követő technológiával. Szintén a 16 cég között van a 13 éves Shubham Banerjee által alapított Braigo Labs nevű startup is, amely egy olcsó Braille-nyomtatót alkotott meg; a PrecisionHawk, ami drónok segítségével gyűjtene és elemezne légi adatokat; az Audyssey, amely a házimozik, a televíziók és a mobilok hangminőségén javítana; illetve a Screenovate, aminek a technikája segíthet a filmek és a játékok vezeték nélküli továbbítására egy okostelefonról vagy táblagépről a televízióra.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások