Windows-frissítés miatt veszített a kosárlabdacsapat

2015. március 31. 13:05, Kedd
Aligha fogják imába foglalni a Windows nevét egy német kosárlabdaklubnál.

A Finke Baskets Paderborn a bennmaradásért küzdött a német másodosztályú kosárlabda-bajnokságban (Pro A) és egy különleges helyzet miatt kiesett. A paderborniak a Niners Chemnitz csapatát fogadták hazai pályán. A helyzet egyszerű volt: ha nyernek, akkor nagy valószínűséggel megmenekülnek a kieséstől. A Windows azonban felülírta az elképzeléseket.

A mérkőzésnek 19 óra 30 perckor kellett volna kezdődnie, azonban az eredményjelző nem működött, így a meccs csak 25 perces csúszással kezdődött el. A probléma csak az, hogy a liga szabályzata alapján legfeljebb 15 perces késés elfogadható. A mérkőzést ugyan lejátszották, a Paderborn nyert is 69:62-re, de a liga közölte, hogy 20:0-s eredménnyel a Chemnitz kapja a 2 pontot és plusz még egy büntetőponttal is sújtották a paderborni csapatot. Mindez azt jelenti, hogy a klub szinte biztosan kiesett a harmadosztályba.

A Finke Baskets Paderborn a Facebook-oldalán nyilvánosságra hozott bejegyzésben azt írta, hogy a csúszás a Windows frissítése miatt következett be. Egy felhasználói hozzászólás alapján az eredményjelző vezérlését végző laptop röviddel a játék kezdete előtt lekapcsolt, majd miután újraindították, frissíteni kezdte a Windows operációs rendszert, a folyamat viszont elhúzódott.

A paderborniak azt állították, hogy létezett tartalékrendszer. Patrick Seidel ügyvezető kijelentette, hogy azért vártak és nem üzemelték be a kézi eredményjelzőt, mert egy Windows-frissítés általában csak 2-3 percig tart, de ezúttal tévedtek. A liga vezetői arra hivatkoztak, hogy a tartalékrendszer nem üzemelt a mérkőzés kezdetekor.

Az utolsó mérkőzést a paderborniak a Cuxhaven BasCats ellen vívják hazai pályán. A Cuxhaven közvetlen vetélytársuk volt a kiesés elleni harcban. Amennyiben az élet nem szólt volna közbe, akkor ez a meccs dönthetett volna arról, hogy melyik csapat esik ki. A 3 pont mínusz miatt viszont gyakorlatilag tét nélküli lett a derbi. A Finke Baskets Paderborn ugyan fellebbezett a döntés ellen, de a klubnak nem sok esélye van a sikerre.