Molekuláris módszerekkel Terahertzes tranzisztorok gyárthatók

Molekuláris módszerekkel Terahertzes tranzisztorok gyárthatók

2000. április 12. 09:34, Szerda
(EE Times) Az Illinois Egyetem kutatói kifejlesztettek egy eljárást, melyel atomi nagyságú kapcsolókat lehet készíteni. Lehetséges, hogy ha ezeket az atomokat speciális molekulákhoz kapcsolják, másodpercenként 100 trillió kapcsolást végző tranzisztorok jöhetnek létre. Ezt a szabványos szíliciumlemezekre forgó szerves molekulákat helyezve lehet elérni.
A kutatócsoport hidrogénatomokat távolított el a chipek előállításához használt waferek felszínéről, a felszínen lyukakat létrehozva. Ezekbe a lyukakba a szabadon mozgó molekulák belecsúsznak. Megfelelő módszerrel biztosítható, hogy csak a megfelelő szerves molekulák jussanak ezekbe bele, így a felszín automatikusan azonos irányban pörgő elemekkel lesz tele, s a forgásoknál mindegyikük tranzisztorként viselkedik.

"Ha a technológia beválik, visszatérést jelent a korábbi mechanikus eljárásokhoz, de immár nanoméretekben. Az írás és olvasás elektronikusan történik, de az aktív elemék mégis nagyon-nagyon kicsi mechanikus eszközök." - nyilatkozta Joseph Lyding, az Illinois Egyetem professzora. "Jelenleg az eljárás tökéletesítésén dolgoznak. A szerves molekulák felhasználásának előnye, hogy mind az elektronikus, mind a nanoméretű mechanikus eszközökkel képesek együttműködni."
A nyilatkozat végén a csoport figyelmeztetett, hogy még rengeteg munka vár rájuk mielőtt a gyakorlatban is felhasználható módszert dolgoznak ki.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások