Egyre több a drónverseny

2016. március 14. 07:35, Hétfő
A robotrepülőgépek versenyeztetése fokozatosan profi sporttá válik. Bárki belevághat minimális befektetéssel.

A távirányítású légi járművek iránt már nem csupán a katonák, a fotósok és a hobbipilóták érdeklődnek, hanem a sportesemények szervezői is. Az idén már több profi drónverseny is volt, amelyek a győzteseknek nem csupán hírnevet és tiszteletet hoznak, hanem komoly jutalmakat is. A napokban ért véget a Dubajban megrendezett World Drone Prix nevű nemzetközi drónverseny, amelynél a pénzdíjak összege meghaladta az egymillió dollárt. Az amerikai Drone Racing League (DRL) a drónsport Formula-1 sorozatává vált.

Az új sport a népszerűségét elsősorban annak köszönheti, hogy a követelmények nem túl magasak. A szervezőknek csupán egy futballpálya méretű területet és némi légteret kell biztosítaniuk. Stephen Ross, a Miami Dolphins NFL-csapat többségi tulajdonosa támogatja az új vetélkedést, így a DRL-szezon első versenyére a Sun Life Stadiumban került sor. A járművekre szerelt kamerák és további drónok lehetővé tették az élő közvetítést.

A dubaji megmérettetésen az első helyezett csapat 250 000 dollárt kapott, a második 125 000 dollárt, míg a nyolcadik 12 500 dollárt és még egy kis kupát is. Emellett 100 000 dollárral jutalmazták a leggyorsabb kört, a közönség kedvenc versenyzőjét és a leginnovatívabb robotrepülőgépet. A pálya meglehetősen nehéz volt, hiszen a résztvevőknek a drónjaikat több 32x27 centiméter méretű kapun keresztül kellett átvezetniük. Ugyanakkor lehetőségük volt néhány helyen a pálya lerövidítésére, de figyelniük kellett a különleges akadályokra, nehogy balesetük legyen és elveszítsék a járművüket.