Űrhajósokat küldene a Marshoz a Lockheed Martin

Űrhajósokat küldene a Marshoz a Lockheed Martin

2016. május 20. 11:40, Péntek
Az új űrkapszulán dolgozó cég egy laboratóriumot is összeállítana a helyszíni megfigyelésekhez.

Jó ideje tudjuk, hogy a NASA már dolgozik az újgenerációs rakétarendszeren és az ehhez társuló kapszulákon is, ezt pedig külső partnerek bevonásával végzik. Az egyik ilyen partner saját elképzeléssel állt elő, amivel szerintük a bolygón történő leszállást is megkönnyítenék.

A Lockheed Martin, amely többek között az új Orion kapszula véglegesítésén munkálkodik, a napokban egy marsi űrlabor összeállításának ötletével állt elő, amely a meglévő, jelenleg is rendelkezésünkre álló technológiákra építene. Mindezt a Humans to Mars konferencián ismertették, ahol beszéltek az elképzelés előnyeiről és annak főbb részleteiről is. A cég szerint a 2018-as első éles próbát nemcsak a 2023-ra előirányzott küldetések követhetnék, de akár egy marsi kutatólabort is pályára állíthatnánk a vörös bolygó körül, ahol az űrhajósok 10-11 hónapot tölthetnének el, távvezérlésű eszközökkel derítve fel az égitestet és annak kísérőit.


Ehhez nem lenne szükség új technológiákra, a szükséges elemek ugyanis már rendelkezésünkre állnak, bár a Lockheed Martin jelenleg is dolgozik az említett kapszulán, amelyet nagyobb bázisok és laboratóriumok egészítenének ki. Két Orion kapszulát kapcsolnának össze a nagyobb lakómodullal és a munkahelyként szolgáló laborokkal, a későbbiekben azonban a bolygón való landoláshoz szükséges modulokat is a helyszínre küldhetnénk, amelyek egyben a bázishoz való visszatérést és a Földre történő visszautat is lehetővé tennék.

Az előnyök között szerepel a Mars és a Föld közötti rádióforgalom 20 perces késésének kiiktatása, az űrhajósok ugyanis valós időben mozgathatnák az erre szánt eszközöket, így olyan részletekre is felfigyelhetnének, amelyeket a földi irányítóközpontban esetleg elmulasztanának. Kijelölhetnék a későbbi leszállásokhoz ideális terepet, de akár mintákat is gyűjthetnének, amelyeket később a laborban vizsgálnának meg. Jelentkezőkből nincs hiány, de a terv valóra váltásához a NASA jóváhagyása is szükséges lesz.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások