Lego Star Wars: The Force Awakens

Lego Star Wars: The Force Awakens

2016. július 16. 22:50, Szombat
Kiadó: Warner Bros. Interactive Entertainment
Fejlesztő: TT Games
Honlap

Rendszerkövetelmények:
Minimum: Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz-es vagy AMD Phenom 9850 Quad-Core processzor, Nvidia GeForce GT 430 vagy ATI Radeon HD 6850 grafikus kártya, 2 GB RAM, 14 GB szabad hely a merevlemezen
Ajánlott: Intel Core i5-750 2,6 GHz-es vagy AMD Phenom II X4 970 processzor, Nvidia GeForce GTX 480 vagy ATI Radeon HD 5850 grafikus kártya, 4 GB RAM, 14 GB szabad hely a merevlemezen
Hasonló játékok: Lego Star Wars: The Video Game, Lego Star Wars II: The Original Trilogy
Kategória: akció-kaland

A nagy Csillagok Háborúja-őrület hevében egy újabb Lego Star Wars-játék látott napvilágot a Traveller’s Tales műhelyéből, amely nemcsak rengeteg újdonságot vonultat fel, hanem mindemellett a film történetét is képes volt kiegészíteni néhány fontos aprósággal. Lego Star Wars: The Force Awakens játéktesztünk következik!

A Call of Duty- vagy a FIFA-sorozattal ellentétben – főként a bájosság és az aktualitás miatt – nem tudunk őszintén haragudni a Traveller’s Tales által szállított Lego-játékokra, amelyektől bár néha már-már majdnem besokalltunk a múltban, de mindig érkezett egy olyan epizód, ami tovább táplálta bennünk a reményt, hogy rengeteg dolgot ki lehet még hozni ebből az alapötletből. Ilyen volt korábban a Lego The Lord of the Rings, vagy a The Lego Movie Videogame is, amelyek mellett a franchise forradalmát most alighanem az aktuális Csillagok Háborúja mozifilmet feldolgozó epizód hozta el.

A Lego Star Wars: The Force Awakenstől ugyanis a hatalmas felhajtás miatt semmi többet nem vártunk, mint hogy újra elmesélje nekünk a moziban látottakat, de a végeredményen mégis alaposan meglepődtünk, hiszen nem elég, hogy a készítők hozzányúltak végre a játékmenethez, mindemellett még arra is volt erőforrásuk, hogy olyan küldetéseket írjanak, amelyek kiegészítik a filmben látott pillanatokat. Ennek megfelelően már itt, az elején kijelenthetjük, hogy akár rajongunk a legendás filmsorozatért, akár csak egy kellemes élményt keresünk magunknak, ebben az alkotásban az utóbbi évek legjobb Lego-játékára lelhetünk. Lássuk, hogy miért!

Klikk ide! Klikk ide!

Klikk ide! Klikk ide!

Kezdjük rögtön a sztorival, ami egy kis csavarral tehát korántsem csak a mozifilm cselekményét dolgozza fel újra! A kampány ezáltal rögtön a hatodik rész, avagy a Jedi visszatér utolsó fontosabb momentumaival veszi kezdetét, így Han Solo és társai oldalán csatázunk egy kicsit az Endor bolygón, de kivehetjük a részünket a Halálcsillag felrobbantásából és Palpatine császár leigázásából is. Ezek a pillanatok már önmagukban tartogatnak néhány meglepetést, tehát nem minden úgy történik, mint ahogyan azt a mozivásznon láthattuk korábban, de Az ébredő Erő sztoriját sikerült csak igazán kiegészíteniük a fejlesztőknek.

Ennek megfelelően a jól ismert kalandokon túl hat olyan küldetést találhatunk majd a kampányban, amelyek a hatodik és a hetedik epizód közé ékelődve választ adnak olyan kérdésekre, amelyekre korábban még a mozifilmnek sem sikerült. Han Solo és Chewbacca izgalmas kalandjai mellett például a játékból tudhatjuk meg, hogy mi történt C-3PO egyik karjával, amelyről a moziban csak annyit tudtunk meg, hogy valamiért elveszítette, és egy piros színű került a helyére. Természetesen nemcsak ezekért érdemes átélni a Lego Star Wars: The Force Awakens kampányát, hanem többek között azért is, mert a sorozat korábbi epizódjaihoz hasonlóan a játék ezúttal is viccet csinál mindenből, még a legkomolyabb pillanatokból is. Továbbra sincs erőszak, továbbra sem folyik a vér, ellenben a darabokra hulló legókockák mellett több esetben is a hasunkat fogjuk majd a nevetéstől az esetlen kis hősök láttán, akik olyan filmbéli pillanatokat is kifiguráztak, hogy amiatt különdíjban kellene részesíteni a fejlesztőket.

Klikk ide! Klikk ide!

Klikk ide! Klikk ide!

A sztori szempontjából tehát a játék minden túlzás nélkül zseniálisra és tökéletesre sikeredett, de a hab a tortán az, hogy a készítők mindemellett a játékmenet újdonságaira is oda tudtak figyelni. Habár tény: az alapok változatlanok maradtak, ezáltal most is egy olyan legósított kaland vár ránk, amelynek a középpontjába a Star Wars-sorozat legismertebb karakterei mellett az intenzív akciók és a változatos fejtörők kerültek, választott hőseink oldalán ebből kifolyólag rombolhatunk, építhetünk, okoskodhatunk, ügyeskedhetünk, és mindezt az élményt a kooperatív mód által bárkivel meg is oszthatjuk majd.

Akárcsak a korábbi részekben, úgy most is több tucatnyi hős áll a rendelkezésünkre – az új mozifilm összes fontos karaktere felbukkan a játékban –, amelyek egytől-egyig sajátos képességekkel rendelkeznek majd, így ki a fénykarddal, ki a Jedi erővel bánik jól, de akad, aki csak szimplán akrobatikus képességeivel lesz a hasznunkra. Ebből a sokszínűségből kifolyólag gyakran szükségünk lehet arra, hogy váltogassunk az egyes karakterek között, akiket sorban oldhatunk majd fel a pályákon, és ezek rendre olyan feladatokat is tartalmaznak, amelyek kizárólag egy bizonyos szereplő képességére lettek specializálva. Ezzel a fejlesztők ismét az újrajátszhatóságot igyekeztek növelni, hiszen rengeteg értékes extrára tehetünk szert, ha egy később feloldott karakterrel visszatérünk egy korábbi szintre, hovatovább csak és kizárólag ilyen esetben érhetjük majd el a 100 százalékos teljesítési szintet is.

Eddig sok újdonságot bizonyára nem mondtunk a Lego Star Wars: The Force Awakens kapcsán, azonban mindenkit megnyugtatnánk gyorsan, szép számmal akad miért hüledezni az alkotásban. Ilyen például a pályákon kupacba szórt építőkockák esete, amelyekből ezúttal már nemcsak egyetlen dolog építhető, hanem akár két-három különböző objektum is. Minden esetben mi döntjük el, hogy mit építünk meg elsőként, és nem árt alaposan meggondolni a választásunkat, hiszen gyakran a továbbjutás kulcsát az jelenti majd, hogy milyen sorrendben haladunk ezekkel az építményekkel.

Klikk ide! Klikk ide!

Klikk ide! Klikk ide!

Bizonyos esetekben persze csak némi extrához juthatunk hozzá az alternatív lehetőséggel, de aki szeretné a legtöbbet kihozni a játékból, az nyilván ennek a kis apróságnak is nagyon örül majd. Itt érdemes kiemelni egyébiránt, hogy ezzel az új módszerrel lényegesen nagyobb kihívás is került az alkotásba, hiszen több esetben is gondolkodni és kísérletezni kell majd ahhoz, hogy megtaláljuk a továbbjutás kulcsát. Nemcsak a logikai és ügyességi feladványok módosultak azonban a Lego Star Wars: The Force Awakens keretein belül, hanem a harcrendszert is érte némi változás.

Megjelent például a fedezékrendszer, aminek köszönhetően több olyan pont is lesz majd a játékban, amikor a Gears of Wart megszégyenítő módon kell fedezékek mögé bújva, a váll fölé emelkedő kameranézetben harcolni. Meglepő, de a rendszer úgy működik, és olyan hatásos, mintha mindig is az alkotás részét képezte volna, nem mellesleg pedig egészen elképesztően fest is. Szinén újdonság, hogy mindegyik karakternek van már egy külön speciális kivégzési módja, ezáltal ha valakivel eleget kaszaboltunk, akkor egyetlen gombnyomásra előhívhatunk egy ilyen lezáró animációt, amivel látványosan, gyorsan és egyszerűen eltakaríthatjuk az útból a kiválasztott ellenfeleket.

Azt pedig már csak halkan jegyeznénk meg, hogy maga a kampány ezeken kívül tele van még további szokatlan megoldásokkal is, legyen szó akár a különféle űrcsatákról, akár az ügyességünkre és reflexeinkre támaszkodó kihívásokról – garantáltan az első percektől az utolsókig csak úgy kapkodjuk majd a fejünket, és élvezünk minden egyes pillanatot.

Klikk ide! Klikk ide!

Klikk ide! Klikk ide!

Grafika: Tény és való, hogy bizonyos pontokon még van mit pótolnia a Lego Star Wars-sorozat legújabb tagjának, azonban néhány gyengébb pillanatot leszámítva az új rész a grafika terén is fejlődött egy kicsit. Habár egyes pályák kidolgozottsága hagy maga után kívánnivalót, ellenben a legtöbb helyszínt nagyon jól kidolgozták, mindemellett pedig egészen elképesztően mutatnak például azok a pillanatok, amikor fedezékből, hátsó nézetből harcolhatunk. Mindezek mellett a megszokott módon nincs különösebb probléma az optimalizálással sem, noha a folyamatos kifagyások, vagy a PC-s változat kezdeti orbitális problémái miatt azért nem vagyunk túl boldogok.

Kezelőfelület, irányíthatóság: A kezelőfelület szempontjából továbbra sincs különösebb gond a játékkal, ellenben az irányíthatóság PC-n még mindig azoktól a gyermekbetegségektől szenved, mint a korábbi epizódoknál. Ennek megfelelően a karakterek mozgatása néha problémás, sőt a kamerakezelés sem a legjobb, ha pedig olyan feladatokkal találjuk szembe magunkat, amelyekhez szükség lenne ezekre, akkor könnyedén felmehet majd bennünk az a bizonyos pumpa, hiszen önhibánkon kívül nem sikerül majd felülemelkedni a problémákon.

Játszhatóság: A szavatosság kapcsán sem élhetünk panasszal a Lego Star Wars: The Force Awakens kapcsán, hiszen maga a kampány 15-20 órás játékidőt garantál, és nemcsak a páratlan humor, hanem az egyes karakterközpontú fejtörők miatt is jelentős újrajátszhatósági faktorral rendelkezik. Külön pozitívum a sorozattól megszokott kooperatív mód megléte, ami a jól megszokott módon működik, ezáltal képes alaposan feldobni az élményt.

Intelligencia, nehézség: Ezen a téren is a szokásos gyermekbetegségektől szenved a játék! A mesterséges intelligencia továbbra sincs a toppon – mondhatni teljesen buta –, ellenben a nehézség, de még inkább a kihívás kapcsán nagyon komoly előrelépés történt a fejlesztők részéről, aminek köszönhetően már nemcsak a poénokban gazdag sztorit, hanem a játékélményt is jobban élvezhetjük majd.

Hangok, zene: Csillagos ötös, amit a hangok és a zenék terén a játékban tapasztalhatunk! A zenék javarészt ugyan adottak voltak, ellenben a Traveller’s Tales pénzt és időt nem sajnálva gondoskodott arról, hogy az eredeti szinkronhangjukon szólaljanak meg a színészek, amitől a végeredmény elképesztően minőségire sikeredett.

Összegzés: Vannak ugyan hiányosságai a Lego Star Wars: The Force Awakensnek, de mindent összevetve mégis a sorozat eddigi legjobb és legösszetettebb epizódjának tekinthetjük, sőt megkockáztatnánk, hogy a valaha készült egyik legjobb Lego-játék lett. A sztori ugyanis egyszerűen zseniális, a kiegészítő történetek minden rajongó szívét megdobogtatják, az újdonságoknak köszönhetően végre a játékmenet is sokkal nagyobb kihívást nyújt, az eredeti szinkronszínészek szerepeltetése pedig csak a hab azon a bizonyos tortán. Ha korábban már szakítottál a Lego-sorozattal, akkor most itt az ideje visszatérni, pláne abban az esetben, ha Csillagok Háborúja-rajongónak mondod magadat. Nem tökéletes, de soha rosszabbat!

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások