A Facebookkal közösen tesztel a Magyar Telekom

A Facebookkal közösen tesztel a Magyar Telekom

2018. február 26. 23:03, Hétfő
A vezeték nélküli hálózattal akár 1 gigabájtos sávszélesség is biztosítható lesz, a bevezetése 2020-ban várható.

A Deutsche Telekom a leányvállalatán, a Magyar Telekomon keresztül a Facebookkal (FB) együttműködésben egy új, az optikai hozzáféréssel összemérhető átviteli sebességet biztosító, vezeték nélküli technológia kísérleti tesztjeit végzi Budapesten. A Facebook által Terragraph néven kifejlesztett új, a 60 gigahertzes ingyenes spektrumot használó, milliméter hullámú hálózatra épülő technológia segítségével akár 1 gigabájtos sávszélesség is biztosítható lesz. A technológiára épülő Telekom Virtual Fiber szolgáltatás várhatóan 2020-ban kerülhet kereskedelmi forgalomba a nemzetközi piacokon - - jelentette be Claudia Nemat, a DT igazgatótanácsának technológiáért és innovációért felelős tagja a barcelonai Mobil Világkongresszuson.

A Magyar Telekom Budapesten fogja tesztelni a Terragraph technológiát, míg a Telenor Kuala Lumpurban hajt végre terepkísérletet vele. A technológia lényege, hogy utcai berendezéseken, köztéri lámpákon fognak elhelyezni hálózati eszközöket. A tervek szerint a lakosság bevonásával - rövid megszakításokkal - több hónapig tart majd a projekt. A kiválasztott helyszínen 100-300 háztartásnak lesz lehetősége kipróbálni a szolgáltatást, a háztartásokat 100 darab kisméretű, könnyű, az elektromos oszlopokra, világítási oszlopokra, utcai bútorokra és épületekre felszerelendő antennával szolgálja majd ki a Magyar Telekom.


A DT Európában 700 ezer kilométer optikai hálózatot üzemeltet, tavaly 40 ezer kilométernyi hálózatot építettek csak Németországban, idén újabb 60 ezer kilométernyi hálózatfejlesztést terveznek. A vállalat minden idők legnagyobb hálózatmodernizációs programját hajtja végre - mondta Claudia Nemat. Tim Höttges, a DT vezérigazgatója kijelentette: az 5G infrastruktúra fejlesztésekhez minden adott. A szabályozási környezetet ugyanakkor a vezérigazgató kérdésesnek nevezte, szavai szerint inkább kevesebb szabályra lenne szükség. Közlése szerint az optikai hálózataik fejlesztésére tavaly 7 milliárd eurót költöttek Európában.

Claudia Nemat bejelentette azt is, hogy indulásra kész az európai repülőgépes internethálózat, amit elsőként az Inmarsattal és a Nokiával közösen fejlesztettek ki 1,5 év alatt. A 300 földi bázisállomással és műholdas kapcsolaton keresztül működő hibrid hálózat 10 000 méteres magasságban is lehetővé teszi az internethasználatot az utasoknak. A speciális bázisállomások 30 európai országban, köztük Magyarországon találhatóak, ez utóbbiak a Magyar Telekom öt telephelyén, Sármelléken, Tamásiban, Domonyvölgyben, Dombrádon, és Vésztőn.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások