Thus: újabb veszélyes vírus a láthatáron?

Thus: újabb veszélyes vírus a láthatáron?

2000. december 18. 23:42, Hétfő
[Electic] Az adatmentésben jártas ONTRACK Data International cég most adta ki figyelmeztető felhívását, melyben arra hívják fel a felhasználók figyelmét, hogy egy nagy pusztító képességű, veszedelmes makró vírus mostanában egyre több felhasználónak okozott óriási károkat.

A Thus nevet viselő, Thursday néven is ismert vírus először még 1999 szeptemberében tűnt fel, és mostanáig nem okozott nagyobb gondokat. A makrovírus azonban csak 2000 december 13-ra várt, amikor is váratlanul letörölte a fertőzött számítógépek C: meghajtóján található összes fájlját és könyvtárszerkezetét. Az ONTRACK cég az elmúlt napokban számtalan telefonhívást kapott a vírussal fertőzött számítógépekkel rendelkező kétségbeesett felhasználóktól.

"Az ONTRACK, mint a személyi számítógépek adatmentésében ismert és elismert cég, kötelességének érzi, hogy figyelmeztesse a világ számítógépes felhasználóit erre a nagyon ártalmas vírusra, és így talán minél kevesebb probléma merül majd fel." - nyilatkozta Greg Olson, a világszerte ismert ONTRACK cég igazgatója.

"Mi rendelkezünk azokkal a technológiai megoldásokkal melyek segítségével a vírus által okozott károkat helyre lehet állítani, és vissza lehet hozni a letörölt fájlokat és könyvtárakat. A legfontosabb, hogy senki ne essen pánikba, mindenre van valami megoldás." - mondta Olson.

Az ONTRACK cég arra hívja fel a felhasználók figyelmét, hogy gyakran frissített adatbázisú antivírus programokat futtassanak le időnként, vagy akár rezidens programként alkalmazzák ezeket. A cég két megoldást kínál azoknak, akiknek a gépét megfertőzte a Thus vírus és letörölte merevlemezük tartalmát. Az egyik a "csináld magad" változat mely az EasyRecovery nevet viseli, a másik pedig a Remote Data Recovery szolgáltatás. Az első megoldást értelemszerűen mindenki maga otthon alkalmazhatja fertőzött merevlemezen, míg a Remote Data Recovery szolgáltatás azt jelenti, hogy az ONTRACK cég szakemberei az interneten keresztül megpróbálják helyrehozni a vírus okozta károkat, persze mondanom se kell, hogy mindezt jó pénzért teszik.

Az EasyRecovery Personal Edition 89 dollárba (~27e Ft) kerül, a Professional Edition pedig 489 dollárba (~147e Ft). A Remote Data Recovery szolgáltatás alapdíja alkalmanként 100 dollár (~30e Ft), és erre még rájön egy a sérült állomány nagyságától függő összeg is. Gonoszkodásként megjegyzem, hogy egy-egy ilyen vírustámadás óriási bevételekhez jutatthatja az ehhez hasonló cégeket, tehát felmerül bennem a kérdés, hogy vajon ki is írhatja némelyik ilyen vírust...

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások