ASUS A7A266 alaplap

ASUS A7A266 alaplap

2000. december 31. 01:31, Vasárnap
A külföldi piacokon az utóbbi időben nagyon kelendő lett az ALi MAGiK 1 chipset-re épülő KA266-R típusú alaplapja, így várható volt, hogy előbb-utóbb más gyártó is megpróbálkozik hasonló alaplap piacra dobásával. Kérdés, hogy az ASUS miért vár ki egy kicsit a hasonló ALi chipset-es alaplappal? Erre könnyen megtalálható a válasz, hiszen az ALi előbb említett chipset-éből jelenleg csak az A0-s revíziójúból képes nagyobb mennyiséget leszállítani, ami azonban az AMD-760-as chipset-tel szemben egyelőre alulmarad a teljesítmény versenyben. Az ASUS-on kívül egyébként hamarosan több más alaplapgyártó cég is ALi MAGiK 1-es chipset-re épülő alaplapot kíván piacra dobni. Hivatalos ALi források szerint a chipset következő reviziója már több szolgáltatást tesz elérhetővé, és gyorsabb is lesz a nagy konkurens AMD-760-as chipset-nél. Most pedig tekintsünk bele az ASUS által, az új A7A266-os típusú alaplapról kiadott hivatalos sajtóanyagba!

Az ASUS A7A266 egy új, Socket A-s foglalatú AMD processzorokat támogató ALi MAGiK 1-es chipset-re épülő alaplap, mely a különböző AMD Athlon/Duron chip-eket 500 MHz és 1.5 GHz közötti frekvenciákon képes meghajtani. Az ALi M1647-es North Bridge segítségével az ASUS A7A266-os alaplap kihasználhatja a megnövelt rendszerbusz-frekvencia és a maximálisan 2.1 GB/sec-os adatátviteli sebesség minden előnyét. Az eddigi 200 MHz-es FSB mellett már a 266 MHz-es FSB-t is támogatja, mellyel az ígéretek szerint egy új teljesítményosztályba léphetünk át.

Klikk ide!
Klikk a képre

A két darab DIMM memória slot-ba maximum 2 GB DDR SDRAM tehető be, érdekesebb azonban, hogy az ASUS A7A266 emellett támogatja a régi PC133-as SDRAM-okat is, melyekből a három darab DIMM foglalatba maximum 3 GB memória helyezhető be. Ezzel a megoldással a szűkebb pénztárcájú vásárlóknak kedvez az ASUS, mert ezáltal az alaplappal együtt nem kell azonnal lecserélni a memóriákat is, erre később is ráérünk.

Az új ASUS alaplapon egy integrált C-media CMI-8738-as audio chip is megtalálható, mely az ígéretek szerint kiváló minőségű hat csatornás 3D-s térhatású hangok előállítására lesz képes. Az alaplapon ezenkívül 5 PCI slot, 1 AGP Pro slot, ATA/100-as interfész és 6 darab USB port is megtalálható. Az ASUS A7A266 tuning célokra is idális választást jelenthet, hiszen a BIOS-ból könnyedén megoldható a processzor felpörgetése, melynek Vcore feszültségét 0.05 V-os lépésenként, a default értékekhez képest maximum 0.3 V-al növelhetjük meg.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások