Jobban mérhető és rekonstru­álható lesz az emberi test

Jobban mérhető és rekonstru­álható lesz az emberi test

2020. október 13. 21:17, Kedd
Egy új fejlesztés elsősorban a ruhák tervezésében lehet hasznos.

Az AMB technology nevű startup egy olyan megoldást fejlesztett ki, amely a ruhaméreteket videók segítségével állapítja meg. Anna Maria Brunnhofer, a vállalkozás alapítója kijelentette, hogy a gépeknek nincs szemük az emberi testhez, éppen ezért számos iparban nem lehet digitalizálni a termékeket. Az általuk kifejlesztett technológia viszont változtathat ezen. A gépi látáson és az adatelemzéseken alapuló szoftver egyszerű, videók létrehozására alkalmas kamerákkal készített 2D-képek segítségével tudja milliméterre pontosan megmérni és rekonstruálni az emberi testet.

A programot elsősorban a textiliparban akarják alkalmazni. A cég számos kooperációban vesz részt, többek között egy nagy nemzetközi sportszergyártóval is együttműködik, amelyik a globális termelését akarja hatékonyabbá tenni. Brunnhofer hangsúlyozta, hogy az egyes régiókban vagy kontinenseken gyakran eltérő ruhaméreteket alkalmaznak, s alig vannak megbízható adatok, azok egy része elavult. Japánban például a rendelkezésre álló információk 20 évesek és azért sem érvényesek, mert az emberek mérete már rég megváltozott. Emiatt például az egyes felsők ujjai sokkal rövidebbek a szükségesnél.

Az új fejlesztés abban segíthet, hogy lehetőség legyen felmérni az ügyfelek valódi ruhaméreteit. A folyamat történhet okostükrök, okostelefonos vagy webkamerák segítségével. Brunnhofer elmondta, hogy a kifejlesztett megoldás eszközöktől független és minden kamerával együtt tud működni. A Truesize nevű technológia készülékekbe és platformokba való integrációja során számos partnerrel kooperálnak.

A szoftver a ruhák tervezése mellett használható akár az emberi test rekonstrukciójára és valósághű digitális avatárok létrehozására is. A program várhatóan az év végére lesz elérhető és elősegítheti az emberek és a gépek együttműködését. A robotok könnyebben felismerhetik majd a felhasználókat és úgy határozhatják meg a munkafolyamataikat, hogy azok véletlenül se veszélyeztessék az embereket.

Érdekesség, hogy már 2008 áprilisában német szakemberek megalkottak egy olyan rendszert, amelynél az összes ruhapróba a számítógép képernyőjén történt és a próbababa egy avatár volt. A virtuális személy pontosan úgy nézett ki, mint a vásárló, minden adata, szélessége, magassága stb. megegyezett vele.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások