Desktop Theater 5.1 DTT 3500 Digital

Desktop Theater 5.1 DTT 3500 Digital

2001. január 27. 22:15, Szombat
Felállítás

Az összerakás sok időt és energiát igényel, de a végeredmény kárpótolni fogja a fáradozásunkat. A kis hangfalakhoz állványt is adnak, ezeket ne felejtsük el felállítani a hangfalak összeszerelése előtt. Mielőtt neki kezdenénk az összerakásnak, minden hangfal mellé rakjuk oda a hozzá tartozó részeket. Ha számítógéphez vásároljuk a hangfalkészletet, akkor a központi hangszórót kétféleképpen tudjuk elhelyezni: vagy a monitor tetejére tesszük, vagy fel lehet szerelni a számítógéppel szemben lévő falra. Azt hiszem, hogy az utóbbi tűnik a legjobbnak. A négy kisebb hangszóró tetszőlegesen elhelyezhető, nem meghatározott a sorrendjük. Minden kis hangszóróhoz kapunk egy talpat és egy háromlábú állványt.

A háromlábú állvány több részből áll, ezeket össze kell raknunk az útmutató szerint. Az állványok részeit is tegyük egy csomóba. Elkel egy nagyobb szoba, amíg összebarkácsoljuk a teljes készletet, mert a hangfalak talpai és egyéb részei nem egyformák, ezért kell kiválogatni, és egy helyre pakolni az összetartozó részeket.

Miután kiválasztottuk a négy kis hangszóró helyét, a vezetékeket kössük bele minden egyes hangfalba, és csak azután helyezzük el a végleges helyén. Végül próbáljuk meg a vezetéket elrejteni, hogy minél kevésbé látszódjon. Vigyázzunk, nehogy valami sérülést okozzunk a hangfalon! A központi hangfalat hasonlóan kell összeszerelni, de ez egy kicsit eltér a többitől.


Nincs más hátra, minthogy a hangfalakat összekössük az erősítővel. Kapunk a készlethez négy 3 méteres és két 5 méteres kábelt. Értelemszerűen a négy 3 méteres kábellel a négy kicsi hangszórót, a két 5 méteressel pedig a subwoofert és a központi hangszórót kötjük össze az erősítővel. A kábelek hossza elegendőnek bizonyul, de egy nagyobb szobában korlátolt a hangfalak elhelyezése. Összerakás előtt minden hangfalhoz tegyük oda a kábeleket és a részeit.

A 22 AWG vezetéket kössük össze a hangfalakkal, és az RCA-t kapcsoljuk az erősítőhöz. Ha valaki nagyobb hosszúságú kábelt akar készíteni, ne is próbálkozzon forrasztással, mert nagyon körülményes lehet. A kis hangszórók teljesítménye 7W, nem érdemes őket nagyon szétrakni egymástól. Mielőtt az erősítőhöz kötnénk a hangfalakat, pontosan helyezzük el őket, nehogy ferdék legyenek.

Az összeszerelés után ki kell választanunk, hogy melyik bemenetet akarjuk használni a számítógépen vagy más eszközön. A digitális csatlakozás miatt a vezetékek három érintkező felületet tartalmaznak. A Sound Blaster Live! tulajdonosoknak DIN kapcsolatot kell használniuk. A koax kapcsolathoz egy RCA kábelre lesz szükség. Egy optikai kábelt is kapunk, ha a hangfalakat DVD-hez vagy konzolokhoz akarjuk kötni.

Analóg csatlakozáshoz 1/8 inch méretű minijacket kell használnunk. A Cambridge SoundWorks a négy csatornás hangkártya tulajdonosok számára mellékelt egy tandem minijack kábelt az elülső és hátulsó hangszóró kimenetbe. A készlet tartalmaz egy sztereó RCA kábelt, amit a minijack kábellel használhatunk, ezzel lehetővé tehetjük más audio eszközök és játékkonzolok analóg csatlakozását. Sajnálatra méltóan a subwoofert és a központi hangszórót nem lehet analóg módon csatlakoztatni kivéve, ha 6 csatornás hangkártyánk van. Már csak a külső csatlakozásról kell szót ejteni. Az AC-DC adapter bele van építve a rendszerbe. A vezeték egyik végét a falba a másikat pedig az erősítőbe dugjuk, és máris működik a készlet. Összeszereltük a rendszert, bekötöttük a hangfalakat, nincs más dolgunk, mint hátradőlni a székben és élvezni a zenét.

A négy kis hangszórót célszerű a szoba négy sarkában elhelyezni, a központi hangszóró lehet a monitoron vagy a számítógéppel szemközti falon is. A subwoofer pedig valamelyik polcon foglaljon helyet vagy felszerelhetjük a falra, így tökéletesen kihangsúlyozza a basszust. A DTT 3500 hangfalait kétféleképpen lehet elhelyezni (lsd. útmutató), ha a Dolby Digital hangzást teljesen ki akarjuk használni. Természetesen mindenki tetszés szerint is elhelyezheti a hangfalakat. Összeszerelés előtt nem árt átnézni az útmutatót, mert nem könnyű a felállítás.


 1 2 [3] 4 5  Következő oldal >>


Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások