Injustice vírus

Injustice vírus

2001. március 21. 21:12, Szerda
[CNet] Néhány vállalat szenvedett csak károkat attól a számítógépes vírustól, melyet készítői az Injustice (igazságtalanság) névvel láttak el, és amely palesztinekhez közelálló szövegeket terjesztett el izraeli számítógépes körökben. Az első jelentések szerint a minden bizonnyal palesztinok által írt vírusprogram huszonöt izraeli szervezetet és kormányzati egységet támadott meg.

Ian Hameroff, a különböző antivírus és egyéb PC-s szolgáltatásokkal foglalkozó Computer Associates vállalat igazgatója elmondta, hogy az Injustice vírus a "jóindulatú" vírusok közé tartozik, mert a megfertőzött számítógépeken szerencsére nem okoz adatvesztéseket, azonban még így is elég gondot okoz ez az elektronikus levelezés útján terjedő vírus, hiszen a terjedési folyamata akár le is béníthatja a megfertőzött vállalatok e-mail szervereit.

"Az Injustice vírus közepes gyorsasággal terjed, szerencsére a kialakult helyzet közel sem nevezhető világméretű Injustice járványnak. A dologban az a legérdekesebb, hogy mára egyes politikai csoportosulások már odáig jutottak, hogy számítógépes vírusok segítségével próbálják meg politikai nézeteiket szélesebb körben népszerűsíteni." - nyilatkozta Hameroff.

Egyébként a rivális antivírus cég, a Trend Micro is a középmezőnybe rangsorolta az Injustice-t a vírusok veszélyességi listáján. A jelek szerint az Injustice által megtestesített elektronikus levelezést kihasználó vírusok a legújabb számítógépes fegyverek abban a harcban, melyet a különböző izraeli és palesztin csoportosulások vívnak egymás ellen. Az elmúlt év végén már arra is volt példa, hogy a szemben álló felek elrondították egymás internetes oldalait, és a másik felet mocskoló szövegeket helyeztek ki rájuk.

Bár már korábban is megjelentek politikai indíttatással íródott vírusprogramok, szakértők szerint az Injustice az eddigi legveszélyesebb és leghatásosabb ilyen jellegű elektronikus "féreg". A vírus az Outlook levelező szoftvert használó gyanútlan felhasználókat fenyegeti, hiszen aki megnyitja a vírust hordozó levélhez csatolt INJUSTICE.TXT.VBS nevű fájlt, az nagyban hozzásegít a vírus további terjedéséhez, bár közvetlen kárt a vírus nem okoz. A vírus az Outlook címlistájában szereplő első 50 felhasználóhoz postázza el magát, majd ezután az Internet Explorer segítségével megnyit hat darab website-ot.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások