Hangfalrendszer bajnokság

Hangfalrendszer bajnokság

2001. április 22. 20:56, Vasárnap
Philips A2.5
A neves Philips cég ezen terméke egy meglepően kisméretű dobozkában kerül a boltok polcára, így amikor először megláttam, azt gondoltam, hogy na ez egy egyszerűbb, "gagyi" hangfalszett. Később azonban bebizonyosodott, hogy egyáltalán nem minden a méret, de erről majd kicsit később. A szerintem ízléses, nem túldesignolt dobozban mindennek megvan a maga helye, a kis karton dobozok és műanyag zacskók tökéletesen ellátják a rájuk bizott védelmi (ütődés, karcolás) feladatokat. Nem tudom, hogy a Philips A2.5 neve honnan ered, mindesetre a dobozban egy "kellemes" kis 4.1-es hangfalrendszer bújik meg.


A dobozban a következő dolgokat találjuk: egy mélynyomó, négy szatellit hangszóró, egy hálózati adapter, egy vezetékes távirányító, kábelek és egy leírás. A leírást a kezembe véve kicsit lehervadtam, mert a Philipsnél leírás címszó alatt mindössze egy összehajtogatott A4-es méretű lapot mellékelnek. A leírás ugyan többnyelvű, és végülis a lényeges dolgok megtalálhatóak benne, ennek ellenére az ábrák kicsik és összességében sokkal jobb dokumentációt vártam volna a Philipstől.

A termék dobozán és a leírásban is utalnak arra, hogy a hangfalrendszer használatához nem feltétlenül szükséges négycsatornás hangkártya, mert a készülék távirányítóján található "Incredible Surround" gomb segítségével a hangfalrendszer sztereójelből is megpróbál valamiféle 3D-s hanghatást előállítani. Ha már épp említettem a távirányítót, akkor itt jegyezném meg, hogy a Philips rendszerhez kapott kábeles távirányító szerintem rendkívül szép designt kapott, és a két-két szatellitre külön-külön hatást gyakorló hangerőszabályzón kívül a már említett Incredible Surround gombon kívül egy ki/bekapcsoló gomb is helyet kapott rajta.

A mélynyomó hátulján két audióbemenet, a távirányító csatlakozójának aljzata, egy fejhallgató kimenet, egy adapter csatlakozó, valamint a megfelelő szatellit kimenetek kaptak helyet. A hangfalrendszerhez kapott kábelek megfelelő hosszúságúak voltak, a hátsó szatellitekhez ötméteres, az elsőkhöz pedig közel kétméteres kábelek járnak. A mélynyomó sajnos a Philips A2.5 esetében is zörgős műanyagból készült, és szerintem a doboz formája sem egy telitalálat, igaz az asztal alatt amúgy sem nagyon van szem előtt. A rendszerhez járó szatellit hangsugárzók nagyon apróak, ám elég nehezek.

A mélynyomóban egy mindössze 8 centiméteres hangszóró kapott helyet, ám ennek ellenére elég meggyőző mélyhangokat lehetett kicsalni belőle. Pozitívum, hogy a műanyagból készült subwoofer csak elég extrém esetekben kezdett el rezegni. A mély hangok szerintem összességében közepes minőségűek voltak, míg a magas hangok keltésére hivatott szatellit hangszórók hangja egy kicsit talán túl harsány volt, persze ezen a téren egy kis finomhangolás sokat segíthet. A Philips rendszeréből dinamikusabb MP3 zenék nagy hangerőn történő hallgatása közben kifogy a szusz, bár közepes hangerőn használva semmi probléma nem mutatkozott. Játékokkal, illetve DVD-vel tesztelve a Philips A2.5-öt kijelenthető, hogy ez egy méreteihez képest jó hangminőségű, a középkategória alján meghúzódó termék. A rendszer legfájóbb pontja talán a szerintem eltúlzott ár, hiszen a Philips A2.5 29150 forintba kerül.


 1 2 [3] 4 5 6  Következő oldal >>


Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások