300 mm-es chipgyárat épít az Intel Kaliforniában

300 mm-es chipgyárat épít az Intel Kaliforniában

2001. július 7. 14:28, Szombat
Az Intel Corp. a 300 mm-es chipgyártási technológiára való lehető leggyorsabb átállás egyik újabb lépcsőfokaként Kaliforniában is fel készül állítani egy nagyméretű alapanyagokkal dolgozó chipgyárat.

A New York-i Prudential Securities Inc. csütörtökön kiadott jelentése szerint az Intel egy újabb 300 mm-es chipalapanyagokkal dolgozó gyárat készül kialakítani, ezúttal Kaliforniában. Az új gyár az Intel hetedik 300 mm-es szilíciumostyákkal dolgozó gyáregysége lesz.

A világon jelenleg szinte minden chipgyár 8 colos, (200 mm) kör alakú szilíciumostyákkal dolgozik. Egy-egy ilyen szilíciumostyából a lapkamérettől függően több chip, illetve processzor is készül. Ha a gyártók a szilíciumostyák méretét 12 colra (300 mm) növelik, egy ilyen alapanyagból jóval több chip készülhet. Mivel az utóbbi esetben a veszteségek sokkal kisebbek, a megnövekedett hatékonyság miatt olcsóbbá válik az előállítás.

Az Intel a hírek szerint a Santa Clara-i cégközponthoz közeli 200 mm-es technológiájú kutató- és fejlesztőközpontot (R&D) a jövőben egy 300 mm-es alapanyagokkal dolgozó fejlesztőközponttá szeretné alakítani. A D2 nevet viselő létesítmény, amely jelenleg 180 nm-es technológiával dolgozik, a 2002-ben befejeződő átalakítás után már az új, 130 nm-es technológiát fogja alkalmazni.

"A D2 jelenleg a 130 nm-es Northwood Pentium 4-es processzorok tömegtermelésének előkészítésén dolgozik, de flash memóriák is készülnek a gyárban" - áll a Prudential jelentésében. Az Intel képviselője nem kívánt nyilatkozni a gyárat illető kérdésekben. "Ezidáig semmilyen bejelentést nem tettünk a D2-vel kapcsolatban" -- mondta az Intel egyik szóvivője, aki azt azért megerősítette, hogy nemrégiben elkészült a D2 negyedik egysége, ahol 180 nm-es technológiájú chipek fognak készülni.

A D2 az átalakítás után az Intel hetedik 300 mm-es technológiájú gyáregysége lesz. A világ legnagyobb chipgyártójának csak Hillsboro-ban három ilyen gyára lesz, a D1C és a D1D fejlesztőüzemek, valamint az RP1 kutatóközpont. Az Intel idei, 7,5 milliárd dolláros beruházásainak jelentős része a 300 mm-es technológiájú gyárak kiépítésére, valamint az új, réz-alapú technológiák kifejlesztésére kerül felhasználásra.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások