Platformváltás az Industrial Light and Magic-nél

Platformváltás az Industrial Light and Magic-nél

2002. július 22. 20:43, Hétfő
A többek közt a Star Wars filmek speciális effektjeinek készítésével foglalkozó Industrial Light and Magic nevezetű cég az eddigi SGI gyártmányú RISC-Unix munkaállomásait nemrégiben lecserélte olyan Dell Computer-féle munkaállomás számítógépekre, melyekben Intel processzorok dohognak, és amelyek esetében az operációs rendszer szerepét nem más, mint a Linux tölti be. Minderről Cliff Plumer, az Industrial Light and Magic vezető műszaki szakembere tájékoztatta a sajtót, majd hozzátette, hogy a cégnél a közelmúltban mintegy hatszáz darab, Intel Pentium 4 processzorral szerelt munkaállomást helyeztek üzembe.

Az Intel processzoros munkaállomások körülbelül ötödannyiba kerülnek, mint az általunk pár évvel ezelőtt vásárolt SGI gyártmányú munkaállomások, miközben teljesítményük körülbelül háromszorosa a korábbi SGI rendszereink teljesítményének - nyilatkozta Plumer, aki annak a cégnek a technológiai vezetője, mely a közelmúltban többek közt a Star Wars filmek speciális effektjeiért volt felelős, és amely cég ezen kívül már számtalan hollywoodi sikerfilm kapcsán letette névjegyét.

A hollywoodi stúdiók az elmúlt években szinte kizárólag RISC-Unix számítógépes rendszereket használtak, ugyanis ezen rendszerek páratlanul kiváló teljesítményt nyújtottak, valamint nem elhanyagolható szempont, hogy a professzionális grafikus alkalmazások nagy részét is ilyen RISC-alapú számítógépekre fejlesztették. Mostanság azonban már új szelek fújnak a filmek speciális effektjeiért felelős cégek háza táján, ugyanis a RISC-alapú rendszerek és az Intel processzoros számítógépek közötti teljesítmény különbség egyre jobban csökken, ráadásul sok high-end kategóriás grafikus programot ma már Intel processzoros rendszerekre optimalizálnak.

A Linux operációs rendszerrel ellátott Intel processzoros munkaállomásokra történő átállás mellett szól többek közt az is, hogy az ilyen rendszerek kezeléséhez, illetve karbantartásához sokkal könnyebb szakembereket találni, mint a korábban széles körben használatos RISC-Unix rendszerekhez. Az Industrial Light and Magic példája egyébként korántsem egyedülálló, ugyanis például a Morgan Freeman tulajdonában lévő Digital Revelations nevezetű stúdió is nagyrészt Intel processzoros számítógépeket használ. Végül pedig arról sem árt említést tennünk, hogy az Industrial Light and Magic nemrégiben üzembe helyezett egy mintegy 1000 darab AMD processzorral szerelt renderelő rendszert, valamint egy Compaq Alpha processzorokat tartalmazó szerverklasztert.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások