Kalózellenes szoftvereket támogatnak a lemezkiadók

Kalózellenes szoftvereket támogatnak a lemezkiadók

2003. május 5. 10:54, Hétfő
A vezető lemezkiadók olyan szoftverek fejlesztését támogatják, amelyek szabotálják az online fájlcserét folytató felhasználók számítógépeit, és internethozzáféréseit.

A The New York Times weboldalán megjelent írás szerint a lemezkiadók számos olyan szoftver fejlesztését támogatják anyagilag, amely többé-kevésbé törvényes úton megpróbálja megakadályozni a fájlcsere hálózatok működését, illetve a zenefájlok letöltését.

A fájlcsere hálózatok megbénítására készülő programok többek között a felhasználók internethozzáférését támadják meg, hogy lelassítsák a letöltéseket, illetve hamis csalifájlokat helyeznek el a rendszereken, közölte a The New York Times ipari hírforrásokra támaszkodva. "Egy csomó dolog van, amit tehetsz a fájlcsere hálózatok ellen. Ezek között vannak meglehetősen nagy bosszúságot okozó megoldások is" - mondta Marc Morgenstern, az Overpeer vezérigazgatója. Az Overpeer számos lemezkiadótól kap anyagi támogatást ilyen szoftverek készítésére.

Amennyiben a lemezkiadók bevetik ezeket a szoftvereket, minden bizonnyal az eddigi legagresszívabb küzdelem indul meg az illegális online zeneterjesztés ellen. A társaságok szerint a zenék illegális terjesztése éves szinten mintegy 4 milliárd dollár veszteséget jelent a zeneipar számára.

A The New York Times írása szerint a fájlcsere ellenes szoftverek számos különböző működési elvű, és hatékonyságú megoldást vonultatnak fel. Van olyan szoftver, amely fizetős zeneszolgáltatásokra irányítja a fájlcsere szolgáltatások felhasználóit, de van olyan is, amely meghatározott időre lefagyasztja a felhasználó számítógépét.

A The New York Times szerint a vezető lemezkiadók, vagyis a Universal Music, a Warner Music, a Sony Music Entertainment, a BMG, és az EMI Group egyaránt támogatják a kalózellenes szoftverek fejlesztését, de a részletekről egyik cég képviselője sem kívánt nyilatkozni.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások