Jelentős szoftvergyártók a Microsoft üzletialkalmazás-platformja mellett

Jelentős szoftvergyártók a Microsoft üzletialkalmazás-platformja mellett

2003. szeptember 26. 13:12, Péntek
Az európai üzletiszoftver-fejlesztő vállalatok stratégiai keresztmetszetét képviselő tizennégy független szoftvergyártó nemrégiben kinyilvánította, hogy előzetes használatba vétel formájában részt kíván venni a Microsoft új, üzleti alkalmazásokhoz szánt, fejlesztési keretrendszerének kialakításában.

Mindegyik szervezet kötelezettséget vállalt rá, hogy a Microsoft .NET-keretrendszerre, az egységes nyelvi futtatókörnyezetre (CLR), és erre az új platformra (kódneve Microsoft Business Framework, MBF) helyezi át meglévő üzleti megoldásait, illetve ezekre készíti el az új üzleti megoldásokat. A Microsoft Business Framework az egységes keretrendszer, az eszközök és a futtatási szolgáltatások ideiglenesen használt közös neve. Ezek lehetővé teszik a fejlesztők számára erőfeszítéseik összpontosítását, aminek köszönhetően gyorsabban készíthetnek el a végfelhasználók számára több értéket nyújtó megoldásokat, hiszen nem kell újra létrehozniuk a minden üzleti alkalmazásban közös logikai keretrendszert.

Ez a kötelezettségvállalás újabb bizonyítékát adja, milyen lendülettel valósítja meg a Microsoft Európában a független szoftvergyártókkal partnerségre törekvő stratégiáját, amint azt a Microsoft közölte a héten Rómában, partnereivel közösen tartott rendezvénye során.

Az "MBF" keretrendszert előzetesen használatba vevő gyártók a vertikális iparágak, a különböző méretű cégek, a célközösségek és az országok széles keresztmetszetét ölelik fel. A következő vállalatok szerepelnek közöttük: Adonix (Franciaország), AP Automation & Productivity (Németország), Bedin Shop Systems (Olaszország), Cegid (Franciaország), CODA (Nagy-Britannia), Distinction Systems (Nagy-Britannia), Four Solutions (Olaszország), Mamut Software (Norvégia), Maritech (Izland), MicroArea (Olaszország), Real Software (Belgium), Rebus HR (Nagy-Britannia), Scala Business Solutions (Hollandia), STR (Olaszország). A vállalatok nemcsak az új platformra történő fejlesztésre vállaltak kötelezettséget: bőséges visszajelzéssel fognak szolgálni a Microsoftnak, amely cserébe finomítja a megoldás jövőbeli megvalósításait.

"Nagy örömünkre szolgál, hogy az európai szoftvergyártók az MBF finomítására irányuló közös munka iránt intenzíven érdeklődnek. Biztosítani fogjuk a feltételeket, hogy gyorsan készíthessenek nagy teljesítményű vertikális és horizontális Windows alapú megoldásokat" - jelentette ki Jean-Philippe Courtois, a Microsoft EMEA-régióbeli vezérigazgatója. "Stratégiánk lényegéhez tartozik, hogy független szoftvergyártó partnereinket képessé tegyük az ügyfeleik igényeit kielégítő megoldásokat szállítására, így maximálisan kiaknázhatják a bennük rejlő potenciált. Partnereink rendelkeznek a nagyszerű megoldások szállításához szükséges hozzáértéssel, mi pedig rendelkezünk a felvállalt cél eléréséhez hozzásegítő Windows platformmal és eszközökkel. A partnerprogram bővülni fog, meg fogjuk nyitni az előtt a sok más független szoftvergyártó előtt, akik már jelezték, hogy kifejezetten érdeklődnek a részvétel iránt."

"A CODA nagy érdeklődéssel tekint a jövő elébe, biztos benne, hogy a Windows platform, kiegészítve a Microsoft üzleti keretrendszerrel, mindkét fél számára jelentős termelékenységnövekedést eredményez, és nagymértékben megnöveli azt a versenyelőnyt, amely tőlünk a vállalati teljesítményirányítási és pénzügyi rendszerek piacán elérhető" - vélekedett Jeremy Roche, a CODA-csoport vezérigazgatója. "Úgy véljük, hogy a Windows platformnak ezek a kiegészítései több "módosítás nélkül használható" alaptechnológiát biztosítanak számunkra, így módot adnak rá, hogy figyelmünket arra összpontosítsuk, hogy alkalmazásunk több értéket nyújthasson vállalati végfelhasználóinknak. Az a tény, hogy lehetőséget kaptunk a Microsoft Technology Adoption Programjában való ilyen korai részvételre és véleményünk visszajelzésére, jól jelzi, hogy milyen fontos a Microsoft számára a köztünk fennálló partneri viszony, a mi üzleti sikerünk, és az, hogy a Windows platform továbbra is főszerepet tölthessen be világszerte az üzleti megoldások körében."

A ma bejelentett lépés a legutóbbi, de nem a legutolsó a Microsoft által az elmúlt néhány évben végrehajtott intézkedéssorozatban, amely arra irányul, hogy világszerte nagyobb lendületet kölcsönözzön a cég független szoftvergyártóinak és értékesítési partnereinek. A vállalat forgalmának több mint 95 százaléka partnereken keresztül zajlik, a kiemelt jelentőségű kis- és középvállalati szegmensben pedig - amely a Microsoft árbevételének több mint a felét adja - létfontosságú ez a változatos partneri ökoszisztéma ahhoz, hogy meg lehessen felelni az ügyfelek rendkívül széles körű követelményeinek. A közelmúltban a következő területeken hajtott végre beruházásokat a Microsoft:

  • Létrehozta a Kis- és középpiaci megoldások és partnerek csoportját (SMS&P), amelynek az a feladata, hogy tökéletesítse az ezen a területen ténykedő partnercégek árbevétel-szerzési modelljét és lehetőségeit, és hogy ebben a szegmensben is érvényesülhessen a Microsoft minden erőforrásának kedvező hatása.
  • A 2004-es pénzügyi évben világviszonylatban kétmilliárd amerikai dollárt fordít az ebbe a piaci szegmensbe tartozó megoldások, partnerkapcsolatok és erőforrások kibővítésére.
  • Kibővíti a Microsoft Certified Partner Programot, amely további erőforrásokkal segíti a független szoftvergyártókat a Microsoft-technológiákon alapuló piacképes szoftvertermékek kifejlesztésében és tanúsíttatásában, így azok még gyorsabban válhatnak Microsoft Certified Partnerré.
  • Új technikai esélyteremtő programokat kínálnak a független szoftvergyártóknak, így azok könnyebben hozzájuthatnak a Microsoft-platformokra és -termékekre épülő szoftvermegoldások fejlesztéséhez szükséges fontos képzési lehetőségekhez.

    Kapcsolódó linkek

  • Listázás a fórumban 
    Adatvédelmi beállítások