Érdekes miniatűr billentyűzet

Érdekes miniatűr billentyűzet

2003. november 19. 16:22, Szerda
Egy mindössze öt munkatársat foglalkoztató, houstoni székhelyű cég, a FrogPad a Comdex szakkiállítás keretein belül leplezte le vadonatúj termékét, azt a 7,5 x 12,5 centiméteres, vagyis körülbelül kéziszámítógép nagyságú miniatűr billentyűzetet, melynek mindössze húsz gombja van.

Összehasonlításképp, a hagyományos billentyűzetek száznál több gombbal vannak ellátva és szélesebbek, mint 30 centiméter.

Linda Marroquin, a FrogPad elnök-vezérigazgatója a hivatalos bejelentés kapcsán elmondta, hogy a kisméretű billentyűzetet az emberi anatómia, illetve a számítógépes gépelési szokások alapos vizsgálatát követően alakították ki a cég tervezői. A készülék közepén elhelyezett tizenöt betű, így többek közt a T, az A, az E és a H Marroquin elmondása szerint nyolcvanhat százalékban lefedi az angol nyelven gépelők által használt betűket. A speciális billentyűzet révén természetesen nem csak a tizenöt leggyakrabban használt betűt lehet használni, hanem a szerkezet alján elhelyezett Shift gomb megnyomásával a többi, ritkábban használt betű is előcsalogatható. Ehhez hasonló módon a Number, illetve a Symbol funkcióbillentyűk lenyomását követően számok, illetve írásjelek is gépelhetők az érdekes zöld színben pompázó billentyűzet segítségével.


A hagyományos QWERTY billentyűzet felváltására az elmúlt időkben már sok kísérletet tettek, azonban eddig egyetlen fejlesztési projekt végterméke sem aratott osztatlan sikert a felhasználók körében. A számítógépes egér nem a billentyűzet leváltására, hanem annak kiegészítésére hivatott, a többek közt a Microsoft által is támogatott kézírásfelismerő, illetve hangfelismerő technológiák még tökéletesítésre várnak, a holografikus billentyűzetek pedig egyelőre olyan ritkák, mint a fehér holló.

Marroquin elmondta, hogy a speciális billentyűzet használata viszonylag rövid idő alatt megszokható, melyet a FrogPad konkrét adatokkal tud alátámasztani. Ezek szerint a miniatűr billentyűzetet gyakorlásképp nyolc-tíz órán keresztül használó felhasználók percenként akár már negyven szót is képesek legépelni, ami semmiképp sem nevezhető rossz eredménynek. Az USB interfészes billentyűzet ára 169 dollár.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások