Az Intel 2004-es terveiről

Az Intel 2004-es terveiről

2003. november 23. 19:02, Vasárnap
Az Intel a jövő esztendőben olyan új üzleti modellt kíván alkalmazni, mely a globális telekommunikációs infrastruktúra és a otthoni számítógépes környezetek fokozott digitalizálódására építkezve alaposan túlmutat a félvezetőiparon.

Craig Barrett, az Intel vezérigazgatója elemzők körében azt nyilatkozta, hogy 2004-ben a cég kutatási és fejlesztési célokra szánt anyagi forrásainak nagy részét a vezeték nélküli eszközökben, kommunikációs berendezésekben, illetve fogyasztói elektronikus eszközökben fellelhető technológiák fejlesztésére fogják felhasználni. A jövőben az innovációra és az integrációra kívánjuk helyezni a hangsúlyt - mondta az Intel első embere.

Barrett elmondta, hogy az Intel továbbra is moduláris, megfelelően szabványosított technológiákat kíván fejleszteni a telekommunikációs eszközök gyártásával foglalkozó cégek számára. Barrett szerint a végső cél nem más, mint hogy a telekommunikációs ipar napjaink számítógépes iparához legyen hasonlatos. A szakmai összejövetelen szó esett többek közt arról, hogy az Intel a közeljövőben számos új mikrochip architektúrát, chipkészletet, illetve szoftvert kíván kifejleszteni. Paul Otellini, az Intel elnöke elmondta, hogy a vállalat nagy jövőt szán a számítógépes rendszerek teljesítményét nagy mértékben növelő Hyper-Threading technológiának, illetve a Centrino platformnak.

Mint ismeretes, a Centrino egy olyan új hordozható számítógépes platform, mely áll egyrészt a rendkívül alacsony fogyasztású, ám relatíve nagy teljesítményű Pentium M processzorból, másrészt pedig az i855-ös alaplapi chipkészletből, illetve a hozzá tartozó vezeték nélküli kommunikációs chipből. Otellini ezenkívül utalt arra, hogy az Intel a jövőben lényeges változtatásokat kíván végrehajtani a számítógépek BIOS rétegén, ily módon növelve többek közt a PC-k megbízhatóságát. Tudni lehet, hogy az Intel az újgenerációs BIOS-ok licenszjogait hamarosan áruba fogja bocsátani.

Craig Barrett kitért arra, hogy míg jelenleg az Intel bevételeinek döntő többsége az észak-amerikai piacokról származik, a vállalat a jövőben mindent meg kíván tenni annak érdekében, hogy jól szerepeljen az olyan dinamikusan fejlődő piacokkal rendelkező országokban, mint például Kína, India, vagy Oroszország.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások