Új rendszer felügyeli a kaliforniai diákokat

Új rendszer felügyeli a kaliforniai diákokat

2004. április 21. 14:02, Szerda
Az ACNS feladata, hogy ellenőrizze az egyetemen tanuló összesen 37 500 hallgatót és azonnal riadóztasson, ha észleli, a diákok valamelyike fájlcserélő hálózaton keresztül zeneszámokat vagy mozifilmeket tölt le.

Új alkalmazást állított hadrendbe a szerzőijog-sértések felderítésére és megakadályozására a Los Angelesben lévő Kaliforniai Egyetem (UCLA). Az oktatási intézmény új rendszerének a neve: ACNS (Automated Copyright Notice System). Az új "diákőrt" a Vivendi Universal Entertainment és az Universal Music Group közösen fejlesztette ki. A Cnet beszámolója szerint a rendszert - biztos, ami biztos - először le is tesztelik a hallgatókon, hogy biztosan ne legyenek később téves riasztások.

A fejlesztő cégek véleménye szerint a hallgatók magánszféráját az ACNS nem fogja zavarni. A rendszer az egyetemnek segíthet abban, hogy a diákok szerzői jog által védett zeneszámokat vagy filmeket ne tölthessenek le az internetről, illetve az intézmény sávszélességet is óvja a felesleges terheléstől. Az egyetemistákat az sem vigasztalhatja, hogy az új termék az egyetemi számítógépeket is megvédi a vírusoktól és a más elektronikus kártevőktől.

A Kaliforniai Egyetem a 37 500 hallgatót egyenként, levélben tájékoztatta az új rendszer felszereléséről. Azoknál a diákoknál, akiket rajtakapnak hogy szerzői jog által védett anyagokat töltöttek le a világhálóról, első lépésként azonnal letiltják internethozzáférésüket. Ez a szankció addig marad életben, amíg az érintett személy le nem törli a számítógépéről a vitatott fájlt vagy fájlokat. Amennyiben az internet visszakapcsolása után újra rajtakapják az illetőt, hasonló módon járnak el, azzal a plusz kiegészítéssel, hogy az adott hallgatóval elbeszélget a dékán is. A szakemberek szerint bármennyire is jó megoldásnak tűnik az ACNS, a diákok hamarosan rá fognak jönni, hogy miként játsszák ki az új rendszert.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások