IDF: részletek az Intel kétmagos processzorairól

IDF: részletek az Intel kétmagos processzorairól

2004. augusztus 27. 18:17, Péntek
Az Intel várhatóan az Intel Developer Forum Fall 2004 keretei között újabb, részletesebb információkat közöl majd kétmagos processzorairól. A szeptember 7-i rendezvényen az Intel technológiák felhasználóit hívják össze, és várhatóan egy "Exploiting Dual-Core Systems: the Intel Threading Tools" című előadásra is sor kerül.

A kétmagos processzorok kétszer annyi adatot tudnak feldolgozni egy órajel alatt, és egyszerre több szálon is dolgozhatnak. Ezáltal ezek a rendszerek sokkal jobban viselik a nagyobb terheléseket, és így olyan programokban, ahol csúcsteljesítményre van szükség, várhatóan jelentősen jobban teljesítenek. Azonban, mindehhez a szoftverkészítőknek is meg kell tanulniuk, hogy hogyan használják ki hatékonyan ezt a tudást.

Judi Goldstein, az Intel egyik szoftvermérnöke várhatóan "Exploiting Dual-Core Systems: the Intel Threading Tools" címmel tart majd erről egy előadást, a szeptember 7-én az Intel Fejlesztői Fórumán (IDF). A tanulmány sok fontos szemszögből vizsgálja meg majd az Intel azon eszközeit, amelyekkel majd a többszálon dolgozó, többmagos rendszerekre lehet optimalizálni. Ilyen kérdések például: hogyan lehet az Intel Threading Tools segítségével effektíven kihasználni ezeket a rendszereket; hogyan lehet költséghatékonyan többszálú szoftvert fejleszteni; hogyan lehet növelni a produktivitást többszálon futó, nagy teljesítményű programokkal; hogyan lehet a multi-threading jellemző csapdáit kikerülni, amikor egyprocesszoros szoftvereket portolnak át; hogyan oldják meg a jelentkező bugokat az Intel Thread Checkerrel; hogyan mutassanak rá a rossz teljesítményű pontokra a szoftverekben, az Intel Thread Profiler segítségével; stb.

Az Intel várhatóan 2005-ig minden piaci szegmensbe bevezeti a kétmagos processzorokat. A mobil processzorokban 2 Pentium M mag, a high-end szerverekben pedig Itanium 2 magok teljesítenek majd szolgálatot. Arról azonban, hogy az asztali és munkaállomás processzorok mely architektúrára épülnek majd, az Intel egyelőre nem árult el részleteket.

Az Intel riválisai, úgymint az AMD, a Sun, és az IBM is ismertették már a saját többmagos technológiáik és stratégiáik egyes részleteit.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások